A jakby Polska w 1939 odparła Niemcy i nie byłoby holocaustu?

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Historia

Dostrzegam furię wzbudzoną tezami niejakiego Piotra Zychowicza, postulującego, żeby Powstania Warszawskiego jednak nie robić. Ja tu postawię tezę epokową, idącą jeszcze dalej:

A jakby Polska w 1939 odparła Niemcy i nie byłoby żadnego holocaustu?

Alternatywa wydaje się kusząca, ale nie widzę entuzjazmu. Ciekawe co na to salonowe Forum Żydów Polskich. Owszem, obiektywne przeszkody były ważkie, nikomu innemu by się  nie udało. Francuzi, Anglicy, Włosi, Hiszpanie - w ówczesnych granicach wszystko to by uciekło od razu. My jednak jesteśmy Polakami i musimy wymagać od nas więcej. Pamiętajmy jednak, że Polska graniczyła z III Rzeszą z jednej strony i ZSRS z drugiej. Inne państwa, jak Francja, miały podstawowego przeciwnika z jednej strony a z drugiej mogły budować zaplecze. Niemcy były na tyle duże, że zaplecze się im mieściło po środku. Finlandia miała ZSRS z jednej strony. Grecja - Włochy. ZSRS miał wszystkich na zachodzie. Inne państwa otoczone z kilku stron padały jak muchy. Niech tu przykładem będzie Jugosławia. Czechosłowacja nawet nie kwiknęła, tylko się poddała.

My z kolei musieliśmy rozwijać ideę zaplecza obrotowego: W wypadku wojny z ZSRS zapleczem jest zachód (kraju) a pierwszą linią wschód. W wypadku wojny z Niemcami zachód jest 1 linią a zapleczem - wschód.

Powiedzmy sobie szczerze - po remilitaryzacji Nadrenii i budowie Linii Zygfryda było jasne, że nikt nam nie jest w stanie udzielić sensownej pomocy w dającej jakąkolwiek nadzieję przyszłości. Więc albo sami się weźmy za robotę albo sobie odpuśćmy - niech tam Anglia się sama bije z Niemcami o panowanie nad światem. Łaski nie robią.

W roku 1944 sytuacja byłą inna. Dowódcy AK mieli znikomy wpływ na rzeczywistość, więc czy by podjęli decyzję o powstaniu czy by nie podjęli - nie wiele to zmieniało. Nie wiemy co by było jakby nie podjęli. Może by było lepiej a może gorzej? Takie sofoklesy i antygony, tragiczny wybór itp. Nie ma co wnikać.

Przypominam, że jeśli dwie osoby mówią to samo to nie jest to samo. Zychowicz pisze co innego niż stalinowcy, przecież oni nie dowodzili, że w końcowym rozrachunku Powstanie Warszawskie ułatwiło Stalinowi zdławienie Polski. Przypominam też, że Diabeł kusząc Ewę w raju mówił prawdę, ale nie całą prawdę. Tutaj jest podobnie. Niemiecka propaganda gadzinowa krytykując postawę Anglików zapominała dodać, że jakby Niemcy nie chciały na nas napaść to by Anglia mogła sobie knuć do woli bez większego efektu. A np. Churchill w swoich pamiętnikach z okresu międzywojennego ZSRS wymienia coś dwa razy. A tam dziesięć tysięcy czołgów. Jak oni mieli takie horyzonty jak Winston (który był tam wybitny!) to czemu się dziwimy?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Co by było gdyby ...

Gdyby nie Powstanie Armia Radziecka nie zatrzymał;a by się na Wisle w drodze do Berlina na wiele miesiący, kiedy front zachodni był jeszcze na terenie Francji. Pewnie całe terytorium Niemiec przeszło by w ręce Stalina i było by tylko NRD. Co więcej, może ZSRR poszło by na utarczke z państawmi zachodu i mielibyśmy komunizm w całej Europie? Byc może przyczyniliśmy się do obrony zachodu przed hordami sowieckimi. 

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372645

Nigdzie by nie poszli przejechali właśnie przez całą Białoruś pauza operacyjna etc etc

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372666

No i głupia sprawa, zaraz na nastęnej stronie NZ odnalzłem to:

...niech sobie Zychowicz przeczyta pamiętniki sowieckiego marszałka Czujkowa, dowódcy 62 armii, która wsławiła się bohaterską obroną Stalingradu, w swych odfałszowanych pamiętnikach wydanych już w latach 90., po upadku Związku Sowieckiego, pisze dosłownie: " "Wojnę można było zakończyć pół roku wcześniej - nie w maju 1945, ale do grudnia 1944, gdyby nie decyzja Stalina wstrzymująca I Front Białoruski w sierpniu 1944. (...) Moglibyśmy dojść dalej na Zachód, nie do Berlina i nad Łabę, ale aż do Renu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Los wojny potoczyłby się inaczej. (...) Ileż milionów istnień ludzkich udałoby się ocalić, iluż żołnierzy mniej by poległo". ....matolska razwietka niech już zamilknie, a wy nie dyskutujcie z głupotą bo to jest tylko jej gloryfikacja i rozmydlanie sensu sprawy.... najważniejszej sprawy w najnowszej historii Polski!!!!!!!!!!... i EUROPY... I ŚWIATA W OBECNYCH GRANICACH!!!!!

A więc miałem rację

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372646

Smoku - pejsaci by się zawajwaj-jali na śmierć z żalu, że nikt z nich nie chciał ofiar zrobić.

Ja przepraszam, że tak niepoważnie ale na tle ich ostatnich fanaberii roszczeniowych względem Polski to jakoś trudno mi z szacunkiem o nich myśleć i mówić.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#372682

skad by czerpali pieniadze.
Holokaust wymyslili Zydzi za ich pieniadze doprowadzili hitlera do wladzy wokolo Hitlera na wysokich stanowiskach byli Zydzi
W armi niemieckiej bylo 300tys. Zydow niemieckich ktorzy od dawna nienawidzili biedoty zydowskiej z Europy Wchodniej.
Syjonizm zakladal zeby Zydow wszlekimi srodkami zmusic do emigracji do Palestyny statek z Zydami nire zsostal przyjety przez Zydow amerykanskich tym samym skazali tych Zydow na smierc.Getta i obozy koncentracyjne zatrudnialy zydow do denuncjacji,selekcji i mordowania swoich pobratyncow.
Zydzi dostali rozkaz od rabinow nie uczestniczenia w walce a wlasciwie poswiecenia bez walki swojego zycia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372687

tym, którzy wojny nie przeżyli a wiedzę czerpią z różnych opracowań różnie ujmujących całą strategię II wojny światowej z punktu widzenia równie różnych interesów. Warunki tamtych lat wymuszały wprost podejmowanie decyzji, które dzisiaj wydają się być nieracjonalne a wówczas były jedynymi możliwymi do podjęcia. To naprawdę były zupełnie inne czasy gdy Niemcy okupywali Polskę i dzisiaj trudno niejednemu sobie to wszystko wyobrazić.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#372705

No cóż, gdyby było, to by było.

Biorąc pod uwagę zupełnie fatalny zbieg okoliczności jakim było narodzenie się w Europie dwóch przeciwnych sobie, ale tak naprawdę identycznych reżimów. To, że na ich czele stało dwóch autentycznych psychopatów. Dodając do tego fakt, iż mieli oni w zasadzie ten sam pomysł na przyszłość Europy, potem świata. Przy tym po równi szczęścia jak i wynikającego z obłędu tupetu, to nic nie mogło skończyć się dużo inaczej.

To co się działo w Europie od końca XIX wieku, a nawet i wcześniej, bo w sumie to rewolucja francuska położyła podwaliny pod hekatombę XX wieku - to wszystko było receptą na tragedię.

Coś jakby dodawać składnik A do składnika B, katalizować przy użyciu C, mieszać z D i dziwić się, że pierdolnęło, skoro od samego początku było wiadomo, że receptura była na bombę, a nie szarlotkę.

Alternatywne dzieje historii są zabawne, ale to co robi Zychowicz nie jest zabawne.

Wolałbym już inny scenariusz.
Parę lat wcześniej - nie w 1947, a w 1937 - nie w Roswell, a pod Skarżyskiem Kamienną rozbija się NOL. Wojsko Polskie przechwytuje technologię obcych i w tajemnicy buduje broń oraz statki powietrzne na wyduszonej z ufoków licencji.
1 września 1939 na granicy zachodniej, pierwsze czołgi ulegają anihilacji, 17 września to samo dzieje się z potęgą armii czerwonej, po czym profilaktycznie, w ciągu kilku następnych tygodni, znika Berlin i Moskwa - niewielkie ładunki wybuchowe zdetonowane w centrach tych miast nie powodują wielkich zniszczeń, ale sprawiają, że w promieniu 50 km nie pozostaje przy życiu żaden organizm biologiczny.

Siły niemieckie i sowieckie są całkowicie bezsilne. W wyniku zniszczenia stolic, nawet nie ma z kim prowadzić rozmów o poddaniu. Zapanowuje totalny chaos.
Wielka Brytania i Francja ośmielone i przerażone tym co się stało, a także obnażeniem własnej bezsilności wobec niewywiązania się z traktatów z Polską, bez oporów przystępują do obrad w Warszawie, które pod wodzą polskiej dyplomacji mają za zadanie wyciągnąć konsekwencje wobec Niemców i Sowietów.

III Rzesza wraz z Austrią oraz Rosja Sowiecka zostają rozparcelowane pomiędzy państwa uczestniczące w tzw Drugim Traktacie Wersalskim, formalnie zwanym Traktatem Warszawskim. Podzielone między państwa sygnatariuszy fragmenty krajów obarczonych zarzutami o zbrodnie przeciw pokojowi, na trwałe otrzymują zakaz jakiekolwiek federacji, zjednoczenia czy łączenia. Część Niemców, historycznie będąca Prusakami zostaje deportowana na wschodnie rubieże byłego ZSRS - jest to forma zadośćuczynienia za straty terytorialne wynikające z nowego podziału Europy. To samo dotyczy Rosjan z centralnych obszarów ZSRS. Utworzony sztucznie twór nazywany Rusland, pozostaje pod stałym nadzorem państw europejskich i USA, bez możliwości uzyskania autonomii w jakimkolwiek zakresie. Celem funkcjonowania kolonii Russland jest pozyskiwanie i dostarczanie surowców.

NSDAP i KPZR zostają zdelegalizowane. Przeprowadzone procesy Norymbersko-Warszawskie ukazują skalę zbrodni popełnianych w tych przestępczych państwach. Liczne wyroki śmierci na pozostałych przy życiu funkcjonariuszach obu systemów stanowią ostatni element rozliczeń z bandyckimi państwami Europy.

Uffff...
Się rozmarzyłem...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#372736

Okres 2 wojny światowej to był dobry czas dla Ameryki, która "sponsorowała" obie strony wojny. Potem Europa dostała pieniądze do odbudowy. Co było zniszczone tak mocno jak Polska? Francja i Anglia współpracowała z Hitlerem.
Tak czy siak możemy sobie tylko popisać. Historia 2 wojny światowej jest pogmatwana i strasznie zakłamana.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372779