Cywilizacja łacińska

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Idee

Pojmijcie podstawowy paradygmat: celem jest walka z cywilizacją łacińską. Co w nią godzi, jest OK.

Dlatego na fali ostatniej walki o wolność słowa Korwin-Mikke wywołał oburzenie swoją manifestacją w Parlamencie Europejskim. Jacka Karnowskiego nie chcieli pokazać w TV u Pospieszalskiego i zdjęli program. I demonstrują, że są Korwinem? Że są Karnowskim?

Ile tysięcy chrześcijan zginęło zamordowanych ostatnio? Nie robią jakoś tu żadnych spędów szyszek itp. My zatem nie powinniśmy się przejmować "Harlie Chebdo". Dopóki nie przejmiecie się naszymi to my nie przejmiemy się waszymi. Grzegorz Kostrzewa-Zorbas   pisząc, że: /.../ istnienie ["Charlie Hebdo" - SE] jako przejaw wolności wyrazu wytycza granicę Zachodu.  prawdę napisał bo tak to ma wyglądać. W chrześcijan wolno godzić, w Żydów nie wolno, z islamem jest problem bo się nie dają. Przemówili w jedynym języku, jaki tamci rozumieją. Islamiści są skazani na sukces, bo to co mówią to robią. Jak powiedzą, że zgwałcą, to zgwałcą. Jak powiedzą że zabiją, to zabiją. Unia Europejska zaś musi jeszcze udawać, że opiera się na wartościach uniwersalnych. Czyli, że jest za wolnością słowa, ale o tym, co wolno mówić decyduję się na szczeblu niższym: egzekutywy. Nie mogą powiedzieć wprost, że Żydów nie wolno obrażać a katolików wolno. Opisał to bloger Wanderer w komentarzu:

Komentarz dziennikarza, dotyczacy Jeana Sarkozy i wyrzucenie owego dziennikarza w zwiazku z ta sprawa bylo kropla w czarze goryczy. Muzulmanie poczuli sie podludzmi- ani droga sadowa, ani grozby i podpalenia nie wplynely na postawe redakcji w ich sprawie- w przeciwienstwie do sprawy Jeana Sarkozy, ktora zostala zalatwiona szybko i na korzysc skarzacych sie.

]]>http://smocze.opary.salon24.pl/626338,charlie-bubel#comment_9848935]]>

I teraz mamy niebezpieczną sytuację, w której kto co sobie wyszarpie to ma. Unijna ideologia multikulti (mająca godzić w resztki cywilizacji łacińskiej) przynosi oczekiwane efekty.

Kto wierzył we wspaniałość Unii to nabrał kredytów we frankach. Jeśli Unia jest wspaniała, to euro i powiązany z nim złoty będą szły w górę względem franka i kredyt się opłaci. Ale jeśli Unia to badziew to euro będzie dołować a frank górować. I macie. Zarządzanie Unią jest tak absurdalne że nie ma szans to działać, Tusk został prezydentem jakiejś rady, nie wiadomo jakiej. Frank zatem poszedł do góry. Problemem jest tu tylko bieżące spłacanie rat, a nie wzrost ogólnej kwoty kredytu. Za rok, dwa, pięć frank może polecieć na dół i kredyt znowu będzie mniejszy niż wartość nieruchomości. Ale czy poleci? Euro wg. mnie nie ma szans z frankiem. To wszystko się nazywa ryzyko walutowe i banki dając kredyty powinny się liczyć z problemem, że ludzie niepospłacają. Podobnie jak w Ameryce - tam banki zostały z mnóstwem domków, których nikt nie chciał kupić czy wynająć bo nie miał za co. I musieli wyburzać. Zadecydował tu krótkoterminowy zysk i prowizje działów sprzedaży, które wykazały się wynikami. A teraz to oni już np. nie muszą tam pracować. Co robić zatem z tymi kredytami?

Tak w zasadzie czemu ten frank poszedł w górę? Taki wspaniały w porównaniu z euro? Może ktoś tu nas objaśni? I czemu szwajcarski bank centralny bronił do tej pory kursu 1.20 za euro? A co ich obchodzi że jest 1.40 czy nawet 2.50?

Podsumowanie:

  1. Nie mogą jeszcze otwarcie zerwać z wartościami cywilizacji łacińskiej, czyli uniwersalnymi. Muszą udawać, że przestrzegają. Dlatego obecna mądrość etapu epatowała prawami mniejszości, bo ich było mało. Jak będzie dużo - to prawa mniejszości pójdą w odstawkę a prawa większości wejdą.
  2. Epatują nas rysunkami Harlie Chebdo jako wyznacznikami wolności. To może rozpowszechniać wersje dostosowane do lokalnych warunków. Np. zamiast Mahometa red Michnik. No to by się podziało.
  3. Czaicie ten absurd: w ramach wolności słowa nakładamy karę na Korwina. Za kłapanie nie po linii.
  4. Unia teraz wchodzi w etap zamordyzmu, represjonującego normalnych. Wspomnicie moje słowa.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (16 głosów)

Komentarze

"w ramach wolności słowa nakładamy karę na Korwina. Za kłapanie nie po linii."

 

(Skąd my to znamy?)

Vote up!
7
Vote down!
-3

Lotna

 

#1460850

Widać wyraźnie,że lewacy rządzący eurokołchozem boją się przebudzania narodów...marsze w Niemczech, coraz silniejsze eurosxeptyczne partie na zachodzie, Orban na Węgrzech...my Polacy mamy proste zadanie - wywalić tę zgniła sitwę Po-PSL od władzy, odrodzic Polskę. A sądy będą miały pracy na trzy zmiany przez nastepne 20 lat po tych "europejczykach"...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1460862

Mam fajną grafikę odnośnie "koczowników", ale w "naszej" wolności słowa zamknęli by mnie do więzienia, gdybym ją opublikował. Tak to wygląda niestety. Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1460864

człowieka myślącego normalnie i kategoriami swojego narodu, Unia jest jednym wielkim nieporozumieniem, tworem SF, który przynosi mniejszym państwom członkowskim więcej strat niż pożytku. Ubezwłasnowolnione państwa nie mogą prowadzić żadnej własnej polityki gospodarczej ani społecznej, są ograniczane bzdurnymi dyrektywami i nakazem politpoprawności. To w końcu doprowadzi do upadku całej Europy, która będzie niezdolna do zachowania swojej tożsamości cywilizacyjnej a osłabiona stanie się łatwym łupem dla wyznawców islamu.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

Szpilka

#1460922

Bismarcka nazywany onegdaj "Mitteleuropa".

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1460932