Unia Eunuchów

Obrazek użytkownika Jaku
Świat
(kt)Przywódcy europejskich państw, podkulili ogony przed Federacją Rosyjską, i w obawie przed rozpętaniem nowej Zimnej Wojny, wybierają Gorący Pokój z płonącymi gruzińskimi wioskami i grabiącym je rosyjskim wojskiem. Wybierają bierność i usłużne milczenie. Do grona uległych wobec Rosji europejskich polityków, zalicza się również milczący w sprawie Gruzji premier RP Donald Tusk.

W Europie zwyciężyła polityka nowego appeasementu. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy pojechał do Tbilisi, nie zajął żadnego konkretnego stanowiska i stworzył nic nie znaczący dokument, którym Rosja nawet się nie zainteresowała. Na tym skończyła się rola Unii Europejskiej. Rosyjska armia posuwa się nadal w głąb Gruzji, z zakaukaskiego państwa dochodzą coraz to nowe sygnały o łamaniu Konwencji Genewskiej i kolejnych przypadkach gwałtów na ludności cywilnej Gori oraz innych okupowanych przez Rosjan miast, a wielcy europejscy politycy nabierają wody w usta i wolą udawać, że wojny nie ma.

Próbująca kiedyś pretendować do roli nowego światowego mocarstwa Unia Europejska, mająca w swych założeniach być klubem składającym się z awangardy demokratycznych państw, okazuje się po raz kolejny być jedynie Unią Eunuchów, sojuszem bezwolnych przywódców, stojących na czele tchórzliwych społeczeństw. Unią plującą na wartości Zachodu i przedkładającą dobre relacje z Moskwą ponad obronę etosu Wolnych Narodów. W Paryżu i Berlinie robi się wszystko, by nie drażnić FR, która już dawno uzyskała znaczący wpływ na politykę tych głównych państw europejskich. Europejczycy wybierają kolaborację z autorytarnym rządem tandemu Miedwiediew-Putin godną marszałka Petaina i zaprzeczają wszelkim wartościom, którymi żył Zachód od setek lat.

A Gruzja płonie, i, poza znającymi dobrze rosyjską mentalność przywódcami Europy środkowo-wschodniej oraz świadomymi realnego zagrożenia amerykańskimi politykami , nikt nie waży się nazwać rzeczy po imieniu. Nazwać Rosję brutalnym i nie szanującym prawa międzynarodowego agresorem, a Gruzję wolnym demokratycznym krajem, którego wolność jest dziś gwałcona przez aroganckie rosyjskie dywizje.

Gdzie w tym całym chaosie jest Donald Tusk? Znów wziął urlop? Otwiera właśnie nowe boisko?

Premierze, naród polski czeka na Pana głos w tej sprawie, sam Prezydent Kaczyński to za mało. Naród gruziński czeka na Pana wsparcie. A wolne narody cywilizowanej części świata czekają na przebudzenie się Europy z haniebnej, służalczej drętwoty. Nie czas na partyjne rozgrywki i ambicjonalne intrygi – potrzebujemy solidarności. Solidarnych polskich władz zjednoczonych z pamiętającą o swoich zasadach Europą. Gruzja potrzebuje wsparcia solidarnego Zachodu. Jako jeden z przedstawicieli narodu polskiego i przywódca ważnego państwa europejskiego, ma Pan wobec Polaków i świata moralny obowiązek ostatecznego określenia się i zajęcia twardego stanowiska w sprawie wojny rosyjsko-gruzińskiej. To Pana obowiązek i, jako obywatel Rzeczpospolitej Polskiej tego od Pana wymagam. Wymagają tego wszystkie zasady i wartości wyznawane przez wolne narody z kręgu zachodniej cywilizacji. Gruzja czeka na pomoc, a nie zostało na nią wiele czasu.

 

 

Polecam również tekst Rewizora, dobrze obrazujący obecną sytuację w UE w odniesieniu do Wojny w Gruzji[>]

Brak głosów

Komentarze

Kontakt z nami:
gruzja.niezalezna.pl@gmail.com
solidarnizgruzja@tlen.pl

GG: 11782159
Nasza-Klasa: I_S_SOLIDARNI_Z_GRUZJA

POTRZEBNI WOLONTARIUSZE!
Jeśli chcesz pomóc Gruzji, skontaktuj się z nami bądź z wojewódzkimi koordynatorami naszej akcji:

POMORSKIE
Michał Stróżyk 698 437 035

WIELKOPOLSKIE
Piotr "Lenin" Lisiewicz
660 73 83 72

KUJAWSKO-POMORSKIE
Michał Sztybel 512 385 899

ŚLĄSKIE
Jadwiga Chmielewska 505 054 344
Piotr "Malasek" Malawski
601 79 22 33

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (PILNE!!!)
Robert Szmigielski 608 478 655

ŚWIĘTOKRZYSKIE
Przemysław Harczuk 606 934 800

LUBUSKIE
Sławomir Wieczorek 603 204 753

MAŁOPOLSKIE
Ryszard Bocian 504 730 544

MAZOWIECKIE
Tomasz Ciach 607 985 037

Adres strony „Solidarni z Gruzją”:
http://solidarnizgruzja.salon24.pl

Rewizor

Vote up!
0
Vote down!
0

Rewizor

#2066

Właśnie wziąłem się za akcję "plakatową" na salonie. Wklejam ten apel gdzie się tylko da. Jak mnie usuną za spam z salonu to już trudno.:)
Pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#2070

Europa trzęsie tyłkami. Żadne państwo europejskie - poza Wielką Brytanią i Norwegią, które ciągną gaz i ropę z Morza Północnego - nie jest energetycznie niezależne. Europa kontynentalna uzależniona jest z jednej strony od dostaw Gazpromu, a z drugiej z krajów arabskich. Parę lat temu Gazprom i tamtejsze korporacje utworzyły trust, więc w razie czego Rosja jest w stanie zakręcić kurek całej Europie kontynentalnej. To jest jedna przyczyna, dlaczego oni boją się fikać tandemowi Putin-Miedwiediew.

Druga to taka, że poszczególne lewicowe partyjki, jakie teraz dominują w Europie są infiltrowane przez rosyjski wywiad. A to nie jest żadna nowość. Już Bukowski wspominał o tym w 1986 roku.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#2116

A John Barron jeszcze w 1980. Myślę, że jedno wynika z drugiego - tzn. uzależnienie energetyczne wynika z wpływu zinfiltrowanych lewicowych partii na politykę energetyczną poszczególnych krajów. Rosyjska agentura ma ludzi wszędzie, skąd taka lewicowość w Europie, w której istnieją jeszcze monarchie?

IV Międzynarodówka i ruscy szpiedzy - największe zagrożenie dla Polski i świata.

Vote up!
0
Vote down!
0
#2126

dodam, że do niej przynależało wielu współczesnych neokonserwatystów. Dlatego ja tej sekcie nie ufam, a nazywanie ich jedną z lepszych, większych prawic na świecie to kwituję uśmieszkiem politowania. Sam neokonserwatyzm natomiast uważam za taki dziwny konglomerat.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#2133

To przecież sam Tusk jest przedstawicielem naszej rodzimej ,,konserwatywno-liberalnej'' partii.

Vote up!
0
Vote down!
0
#2160