PSL tchórzy pierwszy

Obrazek użytkownika Jaku
Kraj

Po tragicznej śmierci Polaka, nasz naród zbiera ciężkie do przyjęcia owoce podjęcia się walki z terroryzmem. Politycy PSL pierwsi reagują zgodnie z oczekiwaniami terrorystów - poseł Leszek Deptuła postuluje jak najszybsze wycofanie naszych wojsk z Afganistanu.

Wydawałoby się, że głęboko zakorzenione w polskości przekora i waleczność nie pozwolą naszym obywatelom na uginanie się pod presją przestępców. Okazuje się jednak, że propaganda strachu siana przez organizacje terrorystyczne na całym świecie trafiła na podatny grunt i tutaj. Partia zazwyczaj zabierająca głos w dyskusjach dotyczących nawet nie interesu jej obywateli - w rozmowach dotyczących własnego interesu, partia konformizmu i uległości wobec aktualnych sojuszników politycznych, z nieznanych powodów akurat w tej kwestii stawia sprawę jasno. Polskie Stronnictwo Ludowe żąda ucieczki i kapitulacji Wojska Polskiego w wojnie z terrorem. Czyżby Al Kaida zinfiltrowała szeregi ludowców? Czyżby Pawlak uległ zwodniczym wpływom islamskich ajatollachów?

Myślę, że nie. Być może chodzi o zaistnienie w mediach, lub zyskanie kilku lewackich punktów procentowych poparcia dla partii, kosztem zhańbienia mandatu poselskiego i pamięci zabitego Polaka. Pewnym jest, że owo posunięcie jest szybkim i zdradzieckim sztychem w plecy zadanym Wojsku Polskiemu, polskim obywatelom, sojusznikom z NATO a przede wszystkim rodzinie zabitego, której należy się przecież zadośćuczynienie.

Gdy szaleniec wbiegnie do Muzeum Narodowego i ukradnie dzieło sztuki, po czym w zaciszu domowego ogniska skrupulatnie porwie je na strzępy tylko po to, by wymusić na władzach konkretne zachowanie, to jaki jest obowiązek owych władz? Wzmóc poszukiwania, znaleźć i osądzić przestępcę, czy przeprosić go za walkę z przestępczością jako taką, pozwolić mu delektować się zwycięstwem nad ,,władzą'' po czym na wszelki wypadek zamknąć Muzeum, by takie przypadki się nie powtarzały? Gdy dla okupu zostanie porwane dziecko i zginie, obowiązkiem Państwa będzie ogłoszone wszem i wobec zakończenie walki ze zorganizowaną przestępczością czy wzmożenie walki z nią oraz poprawę mechanizmów bezpieczeństwa wspartą przykrym doświadczeniem? Okazuje się, że dla Leszka Deptuły i ekipy z której się wywodzi odpowiedź na te pytania wcale nie jest oczywista.

Powstaje pytanie, czy polscy obywatele mogą liczyć na swój rząd? Czy w obliczu rzuconych przez posła PSL słów, Polacy mogą nadal być pewni, że władza RP stoi na straży prawa i nie ulegnie plującym na nie przestępcom? Promowany przez lewicowe ośrodki ideowe kurs skrajnej uległości i kapitulacji udziela się powoli także polskim władzom. PSL stchórzył pierwszy i tym samym potwierdził wypowiedziane przez porwanego Polaka słowa, w których stwierdził on, że nie może czuć się bezpieczny. Problem w tym, że przez tchórzostwo szerzące się w ramach legalnej władzy w Polsce, obywatel Rzeczpospolitej musi się obecnie obawiać o swoje bezpieczeństwo nie tylko w Pakistanie, ale i we własnym kraju.

Brak głosów

Komentarze

...tylko doławia się na boku.
Każda śmierć polaka za granicą daje pretekst do jojczenia, ze "niepotrzebnie giną nasi chłopcy", co zresztą jest niestety przekonaniem większości.
Dewizą ludowców jest bodaj "Żywią i bronią". Tak nas bronią, jak nas żywią.
Oczywiście optowanie za "powrotem naszych żołnierzyków" nie przeszkadza półinteligentom pogardy dla Francuzów za ich "drolle de geurre", Aliantów, co nas sprzedali...
Amerykańce za to maja wbudowane, że Ameryka nie opuści swojego. Robią nawet filmy, jak "Szeregowiec Ryan".

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#13065

nie pierwszy raz, bo ostatnie pomysły na dziurę budżetową Pawlaka to stare pomysły Leppera.

Vote up!
0
Vote down!
0
#13068

I tu, i tu populiści;) Z resztą Platforma też w wielu założeniach programu jest populistyczna (nie mówiąc o hasełkach;))

Vote up!
0
Vote down!
0
#13073

Właśnie - Amerykanie. Wśród Polaków sprzed 39 roku powszechna była taka postawa, nie mówiąc o pokoleniu walczącym w 1920 roku. Teraz jest moda na jogę, medytację, PO i olewanie z grubej rury polityki oraz wszystkiego, co dawniej uznawano za ważne. Taka bezwolna masa nawet nie zauważy jak haniebna była wypowiedź Deptuły.

Vote up!
0
Vote down!
0
#13072

Byliśmy kiedyś z tego dumni... Jedni walczyli dla tworzących się Stanów Zjednoczonych, inni w Wiośnie Ludów, inni jeszcze w Bitwie o Anglię... To straszne, jak dopadły nas skutki komunistycznego psucia sumień i, przykro powiedzieć, kapitalistycznego egoizmu.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#13099

To jest szerokie zjawisko łamania kręgosłupów moralnych w Europie i na świecie. Tworzy się nowego człowieka, który ma być bierny i niezorientowany w bieżącej sytuacji politycznej - na razie wszystko idzie bardzo dobrze...

Vote up!
0
Vote down!
0
#13135

byle nasza wieś spokijna,kryzysu tez miało nie być,teraz mamy być super bezpieczni jak tylko wojska wycofamy z Afganistanu,ile tych bajek jeszcze się nasłuchamy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#13071