Złoty cielec

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Gdy Mojżesz przebywał na Górze Synaj, by otrzymać Dekalog, pozostawił Izraelitów samych na czterdzieści dni. Ci, bojąc się że opuścił ich na dobre (niejako wraz z samym Bogiem), poprosili Aarona o stworzenie wizerunku Boga, który wyprowadził ich z Egiptu, któremu mogliby oddawać cześć i który by ich dalej prowadził przez pustynię. Aaron nakazał zebranie kolczyków Izraelitów, następnie przetopił je i stworzył posąg złotego cielca, a także ołtarz, przed którym następnego dnia złożono ofiary i bawiono się.

Bóg Jahwe stwierdził wtedy, że lud sprzeniewierzył się mu i zaplanował jego wyniszczenie. Zaniechał tego po gorących prośbach Mojżesza. Jednak sam Mojżesz po zejściu z Synaju nie był w stanie opanować swego gniewu, zniszczył trzymane w rękach tablice Dekalogu. Posąg spalił w ogniu, starł go na proszek, wrzucił do wody i nakazał Izraelitom jej wypicie. Zażądał także wyjaśnień od Aarona, który przyznał się do stworzenia cielca. Następnie Mojżesz zebrał synów Lewiego i nakazał im zabicie pozostałych mężczyzn (około trzech tysięcy).

Później Bóg wezwał Mojżesza ponownie na górę Synaj, gdzie wykonano raz jeszcze zniszczone przez niego tablice Dekalogu.

Adoracja złotego cielca

W IIIRP postkomunistycznej też mamy złotego cielca.

Jest nim TW bolek, agent PRLowskiej bezpieki, który nam take Polskie wywalczył a teraz będzie pałował.

Film TVN o Lechu Wałęsie pojawił w sieci. Twórcy sugerują podobne wnioski jak książka "SB a Lech Wałęsa".

Prace montażowe nad filmem ukończono w marcu 2010, jednak film nie został dotąd wyemitowany przez nadawcę. TVN twierdzi, że film nie jest gotowy do emisji. Stacja obawia się procesów sądowych.

Film zawiera nagrane częściowo ukrytą kamerą wywiady z oficerami Służby Bezpieczeństwa, spośród których najwięcej informacji podaje oficer prowadzący teczki: personalną i pracy Lecha Wałęsy. Mimo zamaskowania postaci bez trudu można go zidentyfikować – to Janusz Stachowiak.

W filmie występują też koledzy Wałęsy ze stoczni: Henryk Jagielski i Józef Szyller. Na podstawie donosów TW Bolka twierdzą, że musiał nim być Wałęsa, bo niektóre informacje w nich zawarte znał tylko on.

Wczoraj w Gdańsku odbyła się pierwsza rozprawa w procesie wytoczonym przez Lecha Wałęsę legendarnemu, niezłomnemu działaczowi Wolnych Związków Zawodowych i "Solidarności" Krzysztofowi Wyszkowskiemu o nazwanie byłego prezydenta TW "Bolkiem".

Co ważne - sąd przyjął w tym procesie wnioski dowodowe, a więc uznał, że sprawa wymaga zbadania. Sąd odrzucił tym samym wniosek adwokat Wałęsy mec. Wolańskiej o wydanie wyroku w oparciu o wcześniejsze orzeczenia - niekorzystne dla Wyszkowskiego.

Sąd będzie więc badał sprawę. Wezwano świadków - we wrześniu zeznawać mają autorzy książki "SB a Lech Wałęsa": Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk.

Mimo pisemnego wezwania Lech Wałęsa nie stawił się na rozprawę.
Lech Wałęsa wytoczył Wyszkowskiemu proces za wypowiedź z 14 grudnia 2007 r.:

-"Lech Wałęsa był agentem, brał za to duże wynagrodzenie, robił to ochoczo, współpracował +całą gębą+, nie ma remisu w tej sprawie". Wyszkowski wypowiedział te słowa po wygranej sprawie sądowej z b. prezydentem. Gdański sąd uznał wówczas, że b. przywódca Solidarności naruszył dobra osobiste Wyszkowskiego i musi go za to przeprosić. Sprawa dotyczyła audycji w TVN24 z 9 czerwca 2005 r. W jej trakcie Wałęsa użył wobec Wyszkowskiego m.in. takich epitetów jak "małpa z brzytwą", "wariat" i "chory debil".-

Donald Tusk został dziś poproszony o odniesienie się do historycznego Listu 717, w którym osobistości świata nauki i życia publicznego podpisują się pod stwierdzeniem, że Lech Wałęsa był na początku lat 70. tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Bolek, pobierał za to pieniądze, a w czasach swojej prezydentury niszczył dokumenty dotyczące tej sprawy.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/29075-wazne-ponad-700-podpisow-w-obronie-krzysztofa-wyszkowskiego-bohatera-wolnych-zwiazkow-zawodowych-i-solidarnosci

Premier odpowiedział:

- Każdy sobie ułożył tę historię Polski tak jak potrafi. Ja nie mam wpływu na to, że niektórzy ludzie robią od wielu lat wszystko, żeby tę jedną z nielicznych, znanych na świecie pozytywnych legend, w dodatku z takim czytelnym znakiem personalnym, jaką jest Lech Wałęsa, zniszczyć. I ja bardzo nad tym ubolewam. Lech Wałęsa może nie zawsze precyzyjnie, powiem delikatnie, i nie zawsze z entuzjazmem, opowiadał o wszystkich szczegółach swojej biografii. Ja uważam że tak naprawdę, jeśli ma się dobrą wolę, to można powiedzieć, że wszystko jest jasne, i wszyscy wiemy jak wyglądała dramatyczna, trudna i wielka historia Lecha Wałęsy w tamtych czasach. Właściwie wszystko wiemy. I angażowanie się po to, żeby zaczernić tę historię, i żeby pozbawić Polskę tej wspaniałej historii jaką była pierwsza "Solidarność" uważam za taką niepotrzebną zajadłość.-

Czyli wszystko jasne.
Wałęsa był Bolkiem, ale prawdy tej nie należy ujawniać, bo szkodzi legendzie.
Bolek to złoty cielec i należy go tylko milczaco adorować.

Kolejny złoty cielec to szaleniec Niesiołowski bluzgajacy inwektywami na lewo i prawo - won!, pisowskie scierwa, pisowskie lizusy itp. itd.

Premier podczas Rady Krajowej przeczytał fragment listu, który - jak mówił - skierowała do niego kobieta głosująca na PO. "Dzień, w którym zażądałeś - to są słowa kierowane do mnie - od legendy polskiej opozycji prof. Stefana Niesiołowskiego przeproszenia znieważającej go i łamiącej prawo PiS-owskiej propagandystki, autorki socrealistycznych produkcyjniaków, może być dniem, w którym twoi wyborcy odwrócą się od ciebie, Donaldzie. Bo twoi wyborcy znoszą już zbyt długo zniewagi, lżenie, prowokacje, oszczerstwa, chamstwo, insynuacje i kłamstwa ludzi, wobec których ty wykazujesz zbyt wiele wyrozumiałości" - mówił premier, cytując list.

Jak dodał szef rządu, w liście jest wiele "uzasadnionych słów, mówiących o tym, kim Stefan Niesiołowski jest dla Platformy, kim jest dla Polski". - Tak, jest naszym bohaterem i potrafił prezentować odwagę, twardość charakteru i niezłomność wtedy, (...) kiedy to naprawdę kosztowało bardzo wiele - mówił Tusk. Zaznaczył, że zasług Niesiołowskiego zgromadzonym na Radzie Krajowej nie trzeba przypominać.

- Ale chcę wam bardzo otwarcie powiedzieć. Wtedy, gdy zwracałem się do pana marszałka Niesiołowskiego z takim apelem, by przeprosił napastującą go wówczas dziennikarkę za słowa, to mówiłem to i dziś to też powtórzę: bo takie postępowanie - to znaczy zdolność wybaczania, to znaczy nieodpowiadanie agresją na agresję, trzymanie nerwów na wodzy, to jest m.in. źródło siły PO - powiedział Tusk.

Tusk odczytał wpis zidiociałej RRK z salonu 24, członkinii PO, mowiąc o niej " kobieta głosująca na PO ".
RRK pisze równiez w partyjnej gazetce PO POgłos.

http://renata.rudecka-kalinowska.salon24.pl/417737,moja-czerwona-kartka-dla-ciebie-donaldzie
http://lubczasopismo.salon24.pl/tematydnia/post/420479,tusk-cytuje-blogerke-salon24-niesiolowski-jest-naszym-bohaterem
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Premier-trzymanie-nerwow-na-wodzy-to-zrodlo-sily-Platformy,wid,14518698,wiadomosc.html

Szczyt kłamstw, obłudy i zakłamanej propagandy tuskowej siegnął zenitu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ZOBACZ TYLKO

ciemniakow z sadu administracyjnego, oddalajacych skarge TV Trwam.

A to Polska wlasnie:

http://www.tvn24.pl/-1,1745666,0,1,tv-trwam-bez-multipleksu-skarga-fundacji-oddalona,wiadomosc.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#258376

IIIRP poskomunistów, kur.. i złodziei

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#258402

III RP skutecznie chce unicestwić wszystkie autorytety nie przebierając w środkach ("dobra szkoła" tow. Dzierżyńskiego; vide: ataki na KK nie wyłączając JPII). Chce się zadać pytanie czy wzorcem dla młodych Polaków ma być kłamca Bolek, chamy z tytułami naukowymi i "zabawkami" erotycznymi, złodzieje, aferzyści ....itp,itd.

________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_______________________________ Życie jest jak koszulka niemowlęcia: krótkie i zasrane. (klasyk)

http://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0

#258497