Wielkie straszenie czyli pełna mobilizacja salonowszczyzny i michnikowszczyzny

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Pamiętamy te stare, "dobre" czasy PRLu i jedynie słusznej wówczas i słusznie już nieboszczki PZPR.
Czym to wtedy nas nie straszono.
Straszono amerykańskimi kapitalistami, swołoczą zgniłego Zachodu, wstecznictwem gospodarki kapitalistycznej a za wzór komuniści stawiali gospodarkę ukochanego Zwiazku Radzieckiego, który jako jedyny na świecie wskazuje własćiwy drogowskaz ku ogólnej szczęśliwosci.
A jakby i tego było mało to ogłoszono, że to imperialistyczna Ameryka zrzuciła nam stonkę ziemniaczaną, by tym udowodnić bylejakość gospodarki socjalistycznej.
Stonka jak stonka, trochę liści pożarła ale od czego tęgie głowy, które odpowiednie preparaty wymyśliły, by ubić tego imperialistycznego wroga, który jak wiadomo zagościł wszędzie tam gdzie kartofle, nawet w samej Ameryce nieżle sobie poczyna.
Lud tych komunistycznych bajek nie kupił, to Urban straszył nas wtedy, że rząd sam się wyżywi a reszta to niech spada.
Nawet tlił się we łbach kumuchów pomysł, by może naród wymienić, bo władza przecież jest super tylko ten naród jakiś nieposkromiony.
Pomysłu tego nie udało się PZPRowcom zrealizować, bo Rakowski musiał sztandar wyprowadzić.

Ale komuniści przemianowali się na postkomuchów i uwłaszczyli z namaszczeniem wielkiego elektryka i zarazem SBeckiego kapuchy Bolka.
I to dziś dla nich nastała wiekoPOmna chwila.
Wszystkie mendy - ręce na pokład!
Cel - obrona swoich interesów i zdobyczy okrągłostołowych.
Pełną mobilizację zarządził nadredaktor z Czerskiej Michnik.

- "Te wybory przebiegły mniej więcej zgodnie z wcześniejszymi sondażami. Na szczęście nie powtórzył się fenomen Tymińskiego. Wynikowi Jarosława Kaczyńskiego przysłużył się klimat żałoby, ale w II turze nic nie jest przesądzone" - mówi Adam Michnik, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej'

Ma się rozumieć, że według Michnika tym Tymińskim dzisiaj jest Jarosław Kaczyński a Bolkiem jest gajowy z wąsem, zakuty łeb, herbu "Czereśnia".

Ja tam widzę inną ważną rolę dla GW - niech wrócą do rysowania cipek na podwórkach warszawskich, Środa i Szczuka zwarte i gotowe i wykonają to zadanie na podobieństwo swoje.

Panika zapadła wczoraj wieczorem w walterowni, kiedy wyjaśniło się, że ich sondaże są tyle wwarte co zeszłoroczny śnieg a wynik gajowego to właściwie porażka.
Blondynka z kropką do tego stopnia się wkurzyła, że nawet pokrzyczała sobie na "boskiego" Olka, bo ten nie chciał spełnić jej życzenia-żądania, a mianowicie nie chciał udzielić natychmaistowego poparcia na wizji gajowemu w II turze.

- "Z lewicą uchronimy Polskę przed recydywą PiS" - krzyczy profesor od motylich nóżek.

- "Kaczyński to nieszczęście" - wrzeszczy Bolek.

Bolek w Kontrwywiadzie RMFFM

Komorowski roztrwonił te sondaże i tę silną pozycję, którą miał u progu kampanii?

- Nie, tylko populiści, demagodzy - jak mówię - robili swoje, jeździli po Stanach. Przecież tam polityk Rydzyk ciągle siedzi w Stanach i "dulary przecie zbiero". Opowiada te dyrdymały swoje i wielu ludzi się na to nabiera.

To może pan powinien wystartować. Nie żałuje pan, że pan jednak nie wystartował?

- Ja nie mogłem wystartować, kiedy byli Kaczyńscy i polityk Rydzyk. Wtedy za dużo straciłbym siły na odgryzanie się. Szkoda było mojej energii na pracę do tyłu. Nie przewidziałem, że z tymi partnerami bym sobie poradził.

A poradziłby pan sobie, czy nie?

- Oczywiście.

Czyli wygrałby pan te wybory?

- Jeśli naród by mnie tym razem zrozumiał, to tym razem tak. Przecież przewidywałem wszystkie rzeczy, nawet los Kaczyńskich.

http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/walesa-koalicja-po-z-sld-nie-przezylbym-tego,1495294

Śladami "proroka" Bolka, który przewidział los Kaczyńskich i ostrzega Jarosława prze marnym końcem poszedł salonowiec Lis.
Oświadczył nawet, że prawdziwa druga tura rozpocznie się po zaprzysiężeniu Bronka na prezydenta, bo Bronek podobno juz wygrał, tak wie Lis.

- Czego nie będzie? Nie będzie prezydenta Jarosława Kaczyńskiego. Nie będzie (w każdym razie – jeszcze nie) recydywy IV RP-.
- Wyjątkowość tych wyborów polega, poza wszystkim innym, na nadzwyczajnej mobilizacji komentatorów wszelkiej maści, którzy próbowali wmówić sobie i publice, że rozstrzygnięcie było w którymkolwiek momencie niepewne.-
- Wiemy już, co się nie zdarzy, ale kluczowe pytania dotyczące polskiej polityki pozostają bez odpowiedzi. Co zrobią Platforma, rząd i premier Tusk, gdy nie będzie już alibi w postaci wkładającego kij w szprychy prezydenta?-

Szkoda, wszechwiedzący Lis, propagandzista partyjny niby wszystko wie a najważniejszego nie wie - co z tą pełnią władzy zrobi PO.
Niech zapyta Hanię - co z tą władzą POwców?
Niech się kobiecina nie marnuje, niech strzeli jakiś panegiryk na cześć gajowego i Donka w lisiej gazecie.

A to dla was salonowe gnidy

Niestraszna nam stonka, przeżyjemy i gajowego Bronka.

http://www.wprost.pl/ar/199299/Prawdziwa-druga-tura/?O=199299&pg=0
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/walesa-koalicja-po-z-sld-nie-przezylbym-tego,1495294
http://www.tvn24.pl/-1,1661655,0,1,z-lewica-uchronimy-polske-przed-recydywa-pis,wiadomosc.html
http://wyborcza.pl/1,91446,8040517,Kwasniewski_o_wyniku_Napieralskiego__lewica_wraca.html
http://wyborcza.pl/1,75968,8040532,W_II_turze_potrzebna_pelna_mobilizacja.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wymieniłaś przedstawicieli antypolskiej V kolumny. Czego innego można się po nich spodziewać. Są tacy co cały czas się drą na NARÓD. To niech może inteligencja wytłumaczy "durnemu" Narodu co ci wszyscy zdrajcy POLSKI i POLSKOŚCI dwadzieścia kilka lat po pierestrojce robią cały czas w ICH NARODOWEJ telewizji ??? Oczywiście nie będę opisywał pojedynczo tych kolumnowców, bo kto chce ten wie lub potrafi poszperać po internecie. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66999

To ja Ci wyrtlumaczę (chociaż juz sam sobie wytlumaczyłeś).

A po co była ta pierestrojka? Właśnie po to.

Pozdrawiam serdecznie

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#67006

jak pierestrojka?
to było zawłaszczenie Polski pod czujnym okiem Bolka

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#67011

brałem w tym skromny,choć zacięty udzial.Znam te czasy pierestrojki z własnych przezyć. Jak to mówią za wałęsę oddałbym głowę , dzisiaj mogę wziąść jego. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#67015

wiedziałem od początku, że w tak policyjnym pańsywie jak PRL niemożliwy byłby jakikolwiek ruch społeczny bez wiedzy i akceptacji bezpieki. Oczywiście co innego ludzie, ktorzy w to uwierzyli i walczyli o Polskę. Wymknęlo się to bezpiece spod kontroli, ale w końcu opanowali sytuację, jak widać.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#67019

nie wiem. Jednak ja muszę pisać prawdę o tamtych czasach tez. Dzisiaj wiemy [co prawda nie wszyscy] że to była robota sovieta ,miedzynarodówki. Wtedy wiekszosc społeczeństwa uwierzyła. Tak jak piszesz , soviet się przestraszył ruchu spolecznego i wprowadził stan wojenny. Prawdziwych patriotów , bojowników wyzwolenia wymordował, cześć wygonil za granicę z biletem w jedą stronę . Potem obsadzil wszystko agenturą i ponownie zajerestrowal "solidarność" [ja już do tego potwora nie nalezałem]. No i trwa to do dzisiaj. Jak zwykle z "wielka pomocą" dla POLSKI tzw "cywilizowanego" zachodu z USA na czele [soviet światowy-kahał]. Aby wspólnie odrzeć nas ze wszystkiego co POLSKIE. Pewnie malo kto wie ze nawet Jaruzelski został prezydentem na "życzenie" tzw Ameryki. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#67029

 To był błąd takie aresztowanie pani Blidy . Mnie jak aresztowały komuchy w 1981 r.zaraz mnie skulli w kajdany ,okulary zabrali abym sobie nie podciął żył itd . Nie chcieli ponieść odpowiedzialności za mój zgon ,człowiek jest w stresie i nie panuje nad sobą podejrzewam ze jakiś kretyn zafajdany gówniarz  był szefem w ABW ,zresztą takie zdanie mam tez o CBA,CBŚ,NIK etc . to smarkacze .Co do IV RP mam ogólnie dobre zdanie ,człowiek prawy nie ma czego się obawiać pan Napieralski jako lewica pozbył się tych różowych Mamutów kręcących na lewo lody czyli jest szansa że elektorat młodej lewicy poprze Jarosława ,Michnik ma na myśli beton ale ten stary zagrzybiony i bogaty w łupy z naszych włości.  .Moja propozycja dla młodej lewicy i prawicy ?, nie dajecie się w spory o krzyże itp pierdoły bo to tylko symbole ,ważne jest to co w serach ludzi a nie w co przyodziani np Jurek zniszczył koalicję PiS i ich rządy przy pomocy tematu aborcji ,skutek -rządy PO na dodatek bardzo liche ,nieudolne ,samoloty spadają ,długi wzrastają ,drożeje wszystko PO ciuchu jak w epoce Gierka. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#67169