Przymusowy bohater i przymusowa lektura dla maturzystów

Obrazek użytkownika kryska
Kraj


Wiadomo maturzysta rozgarniętym człowiekiem winien być i wiedzieć obowiązkowo kto bohaterem w Polsce jest a kto oszołomem.
I wiadomo,że taka Polska jest i będzie jakie młodzieży
chowanie.
A że z tym różnie jest bo i nauczyciele niektórzy niepoprawni politycznie są,partia rządząca i jej ikona zadbały aby młode pokolenie miało właściwie i jedynie słuszne poglądy i ocenę wydarzeń historycznych i politycznych jakie zaszły w Polsce powojennej.

Książka "Drogi do wolności. Drogi do wspólnej Europy" została wydana przez Instytut Lecha Wałęsy już kilka miesięcy temu i miała być rozsyłana do maturzystów wybranych miast - Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia, Katowic, Szczecina i Białegostoku.

Książka została wydana w nakładzie 40 tysięcy egzemplarzy, a jej druk sfinansowało w części Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach cyklicznego programu "Promocja wiedzy o Polsce". Podręcznik powstał pod redakcją prof. Jerzego Eislera, przy współpracy m.in. prof. Andrzeja Paczkowskiego i Andrzeja Friszke. Jak podkreślali przedstawiciele Instytutu Lecha Wałęsy, jest ona rekcją na "różne przekłamania" dotyczące historii Polski. Chodzi oczywiście o postać Lecha Wałęsy.

W publikacji nie ma nic na temat związków byłego prezydenta z SB, o czym pisali w swojej książce inni historycy Instytutu Pamięci Narodowej. Jak wskazywali autorzy, bierze się to stąd, że książka dotyczy okresu od 1980 roku, a oskarżenia współpracy Wałęsy z SB dotyczyły lat 70-tych. A poza tym nie jest to biografia Wałęsy.

Miasta, które zaangażowały się w dystrybucję książki są zarządzane przez prezydentów związanych z Platformą Obywatelską lub bezkrytycznie nastawionych do byłego prezydenta.

-" Lektura publikacji przygotowanej przez Instytut Lecha Wałęsy pomoże Wam zrozumieć procesy, które doprowadziły nas do miejsca, w którym dziś jesteśmy" - czytamy w liście adresowanym przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do tegorocznych maturzystów,

Tak własnie PO formuje młode umysły maturzystów - jedna zjednoczona partia PO,jeden wódz,jeden swiatopogląd poprawny politycznie i jedyna słuszna ikona oczywiście bez skazy jak łza czysta.
Taka Polska jakie młodzieży chowanie!

żródło:Fronda

http://fronda.pl/news/czytaj/lech_walesa_chce_byc_bohaterem_dla_maturzystow

Brak głosów

Komentarze

nie "Fronda", a Fronda.pl a link taki: http://fronda.pl/news/czytaj/lech_walesa_chce_byc_bohaterem_dla_maturzystow Dobry obyczaj każe podać link, dzięki czemu zwiększa się PageRank strony cytowanej :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#19345

Tak sie składa, że maturę zdawałem wtedy, kiedy wymagało to samodzielnego myślenia, więc reszty z informacji podanej przez kryske potrafiłem się domyslić.
Bez używania łopaty.

Vote up!
0
Vote down!
0

arka

#19412

Czyli Polskę czeka upadek. Skoro polska szkoła produkuje bezrefleksyjnych idiotów, którzy nie znają historii własnego narodu.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#19354

poziom dzisiejszej matury to świadectwo debilizmu przecież

pzdr

ps. a historia musi być jedynie sałuszna i bez skazy

Vote up!
0
Vote down!
0
#19357