Naczelny baran III RP

Obrazek użytkownika kryska
Kultura

Uniwersytet Warszawski zorganizował debatę "Dlaczego głupiejemy".
Wstęp był wolny.
Uczestniczyli w niej: Kazimierz Kutz - reżyser i polityk, poseł zasiadający w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu; dziennikarz telewizyjny Tomasz Lis, były rektor UW prof. Andrzej Kajetan Wróblewski oraz satyryk, aktor i reżyser Krzysztof Materna.

Uczestnicy dyskusji starali się odpowiedzieć na pytanie, czy rozwój cywilizacyjny - w tym nieustanny dopływ nowych informacji oraz rozwój szkolnictwa - może paradoksalnie "ograniczać myślenie".
Wiele krytycznych słów padło przy tej okazji pod adresem polskich mediów, zwłaszcza telewizji.

- " baran polityk plecie bzdury, a baran dziennikarz to notuje, bo tak jest najprościej " - obwieścił wszem i wobec nie kto inny jak Lis, naczelny baran III RP, przewodnik tego medialnego stada baranów.

- " Niekiedy mam wrażenie, iż w polskich telewizjach - które wydają się nie być nastawione na edukację publiczności i rozwijanie wyobraźni - istnieje "założenie, że widz jest idiotą" i w związku z tym "trzeba mu serwować idiotyzmy". - Ja nie wyobrażam sobie, że Polska składa się z idiotów - mówił Materna.

- " Prawie każdy człowiek ma w domu telewizor. Inwazja reklam trzyma wszystkich "w ryzach". W wielu domach oglądanie reklam w telewizji zastępuje dzieciom rano kontakt z rodzicami. Reklamy to gigantyczny złodziej czasu, można zaobserwować formę idiocenia ludzi przy reklamach" - mówił podczas debaty Kutz.

- " Media zaczynają panować nad rzeczywistością" - alarmował reżyser.

- "Głupota jest w Polsce faworyzowana" - ocenił Kutz

Kutz wypowiedział się też na temat wizyt polityków w telewizyjnych programach. - Mam wrażenie, że to Narcyz przy Narcyzie; ludzie, którzy uwielbiają siebie - powiedział. - Politycy uwodzą widzów dla partii. A dla mediów to są ludzie, którzy zawsze są gotowi, chętni przyjść - zauważył Kutz. Jego zdaniem, wśród polityków "jest kilka osób, które chyba mieszkają w mediach - krążą od stacji do stacji". - Czasem oglądam telewizję - z nienawiścią - wyznał Kutz.

No, na pewno mieszka w tvn24 Kutz, zawsze zwarty i gotowy kiedy trzeba opluć PiS, znieważyć Prezydenta, zachwycić się Donaldem, bronić geniuszu Palikta, upoić niedoszłym prezydentym Broniem czy niemal pozachwalać przebieranek i zabaw z dziwkami Piesiewicza i odsądzić od czci i wiary trzynastoletnią dziewczynkę, która wlazła do wyra genialnemu i bezbronnemu Polańskiemu.

Można powiedzieć, zebrały się najwieksze kurtyzamy z okienka telewizyjnego i ponarzekały na upadek moralności w mediach.

Lis to naczelny baran w tym stadzie baranów.
Któż jak nie Lis wprowadza co tydzień na ring "Leonów" zawodowców i uprawia z nimi wspólną bijatykę.
Ustawia w narożniku tego niepoprawnego politycznie i wspólnie z przedstawicielem opcji słusznej walą po mordzie tego znienawidzonego pisiora.
Kto jak nie baran Lis dzielnie sekunduje Niesiołowskiemu, Palikotowi, Wałęsie, Karpinikowi i innym w linczu medialnym głowy państwa?
A stado przed telewizorem dzielnie słucha swojego przewodnika, jakim jest naczelny baran Tomasz Lis.
To stado nawet nie musi myśleć i zastanawiać się. Naczelny baran poda mu wszystko na talerzu oczywiście właściwie wyselekcjonowane.

Kolejny baran, Materna częsty gość programu "Śniadanie mistrzów" w tvn24.
Celem tego programu jest również manipulacja stadem przed ekranem i podanie właściwego kierunku myślenia, myślenia poprawnie politycznego zgodnego z linią salonowszczyzny.
Satyryk Drozda, kolejny baran przynależny do naczelnych.
Ostatnio wsławił się wystapieniem obronnym Mira z opuchniętą czerwona gebą, jednocześnie dworował sobie z Kaczyńskich.
Obaj przy golfie na Florydzie, obaj zainfekowani wirusem filipińskim ale obaj zjednoczeni wspólnym celem - by żyło im się lepoej.

A ja głupia myślałam, ze rolą tak mediów jak i satyryka nie jest kumpelstwo z politykami rządzącymi, nie jest ich wspólne balowanie, pogrywanie w golfa, popijawy i inne balety lecz patrzenie rządzącym na ręce, rozliczanie ich i wyśmiewanie ewentualnych niedociągnięć czy głupot, który wyczyniają.

Dzisiaj wieczorem znowu naczelny baran III RP Lis ustawi w narożniku jakiegoś nielubianego barana i będzie go okładał wspólnie z baranami od lepszego Boga.

Oczywiście dla baranów przed ekranem będzie sonda - który baran lepszy?
Ja zaś apeuję do Lisa - Panie "dziennikarzu", nie rżnij Pan barana, nie musisz, wszak nim już od dawna jesteś!

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/lis-baran-polityk-plecie-bzdury-baran-dziennikarz-to-notuje

Brak głosów

Komentarze

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#53533

http://www.pardon.pl/artykul/11223/atak_na_zone_komorowskiego_dobrze_ze_to_nie_wieloryb
:)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#53535

Kryskę cytują na pardonie!
No proszę... Ciekawe czy naszej Krysce się spodoba cytowanie w "pudelkowatym" pardonie.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#53539

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#53563

a jest pewność, że wytrzymają

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#53570

żółwiu ja tylko tym mendom hipokrytom przypomnialam jak kpili i kpią z wyglądu kaczek i innych
po prostu przyszła kryska na Matyska
a tym Matyuskiem jest połowica, słonica Bronia

wyobraż sobie co by to było gdyby takim wielorybem była Maria Kaczyńska
nie zapomna jak ją gnoili za torbę reklamówke
ilu było uchachanych!

Vote up!
0
Vote down!
0
#53540

było sporo dowcipów mna temat Prezydentowej. Właściwie z entuzjazmem chwalili Ją tylko wtedy gdy bratała się z Olejnikową i Środą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#53543

pardon nie wchodzę, a co do wieloryba, świetnie ujęte, co za bedło

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#53559

nie śmiejmy się z pani Komorowskiej.
Jamajka jest śmieszniejszy - przez miesiąc chciał się nauczyć angielskiego. należy mu się odszkodowanie za braki w wykształceniu w wysokości ca 8 tysięcy PLN (25 dostał Czuma za 3 miesiące aresztu, a chciał 700 - to dopiero niesprawiedliwość)

Vote up!
0
Vote down!
0
#53640

a kto sie śmieje?
Kuki - kto mieczem wojuje od miecza ginie
pprzypomnij sobie ten rechot z Pani Marii Kaczyńskiej jak wzięła do samolotu tę nieszczęsną reklamówke, ten rechot z jej urody
to był rechot polityków PO, jej zwolenników wsparty rechotem medialnych cyngli

pzdr

ps. nam się też będzie należało odszkodowanie za ewentualnego wieloryba w roli Pierwszej Damy

Vote up!
0
Vote down!
0
#53643

no, dobra. nie śmiejemy się. duża nadwaga to poważna sprawa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#53645

A jak do programu szkolnego usiłowano wprowadzić przedmiot o nazwie medioznawstwo z elementami wychwytywania zabiegów manipulacyjnych to się natychmiast to samo towarzystwo oburzyło, że zachodzi próba podważenia w społeczeństwie roli mediów.

Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#53542

Podczas tej samej debaty rozlegało się profesorskie biadanie, że studencka młodzież nie kojarzy bitwy pod Verdun i stanu wojennego. Jakoś nikt nie zauważył związku przyczynowo - skutkowego, między obecną ignorancją młodzieży a lansowaną od 20 lat przez "salonowszczyznę" amnezją historyczną i ideologią "wybierania przyszłości". W efekcie, zamiast zaabsorbowania jedynie słusznej wizji historii, młodzież olała i nie zaabsorbowała niczego.
Ale nie psuje to dobrego samopoczucia naszym parnasiarzom. Ciemną masą łatwiej rządzić.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#53549

namnożyło chamów, baranów począwszy od swołoczy z tvn, wybiórcza,i ci zionący nienawiścią karpiniuk,kutz,swołocz paradowska, żakowski, kuczyński, wołek, michalik i inne gnidy wielbiące donaldino i pelo.A ten niby program drugie śniadanie mistrzów, nie wiem kto tam mistrz i jedynie w nim hura na józia, czyli PiS, choć ostatnio po tym żenującym kabarecie z tymi niby prawyborami oszczędzili PiS, ale wtedy gadka szatka się nie kleiła.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#53565