Mama

Obrazek użytkownika kryska
Blog
- Matka Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała początek życia. Owijała na palec serdeczny jak pierścionek, chciała uchronić. Toczył się po ostrych pochyłościach, czasem piął się pod górę. Przychodził splątany i milczał. Nigdy już nie powróci na słodki tron jej kolan. Wyciągnięte ręce świecą w ciemności jak stare miasto.- Zbigniew Herbert - Dziecko ma dwie świętości, to jest matka i ojciec.- Postać: Adam Zawada w serialu Kryminalni - Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki - Wilhelm Raabe - Matka jest ciepłem, jest pokarmem, matka jest pełnym błogości stanem zadowolenia i bezpieczeństwa (…). Nic nie musisz zrobić aby być kochanym – miłość matki nie jest obwarowana żadnym warunkiem (…). Nie trzeba jej zdobywać.... - autor: Erich Fromm - Dom to wcale nie są ściany i sufity i podłogi ale ręce naszej mamy - autor: Anna Kamieńska - Niebo jest u stóp matki - autor: Autor nieznany ks. Jan Twardowski - MATKA DLA WSZYSTKICH - w wykonaniu autora - Największa jest miłość matki, druga – psa, trzecia – kochanki - Autor: Horacy Dla wszystkich Matek, Mamusiek ... Wiersz na Dzień Matki -T. Kubiak W zielonych oczach Matki Świeci wiosenna łąka. Słońce na drzewach śpiewa i budzi kwiaty w pąkach. W niebieskich oczach Matki szepcze kwitnący strumień. Tak opowiadać bajki to tylko Mama umie. W błękitnych oczach Matki pogodne niebo fruwa. Kiedy zasypiasz - Matka jak gwiazda nad snem czuwa. A w czarnych oczach Matki noc od samego świtu okrywa cię skrzydłami ze srebra i błękitu. ps.materiały z sieci
Brak głosów

Komentarze

Dla Mam:M. Fogg Pieśń o Matce, M. Fogg Serce Matki

natomiast z działu Nie byłoby mamuś bez tatusiów (autor T. Rydzyk), o ile nie za dużo: Walc Barbary z filmu Noce i dni, Oczy tej małej Piwnica pod baranami, Przetańczyć z Tobą chcę całą noc A. Jantar, Romeo and Juliet Dire Straits, Lady Carneval Karel Gott.

Dopiero mając własne dzieci człowiek widzi jaki był niedobry, ale już jest za późno.

Vote up!
0
Vote down!
0
#258634

Jeśli ktoś jeszcze nie złożył swojej mamie życzeń z okazji jej święta to niech to natychmiast uczyni jeśli ma taką możliwość.
Moja mama niestety umarła niespełna pół roku temu i mogłem dziś tylko na cmentarz pojechać, lampki zapalić, kwiatki podlać i pomodlić się za nią. Nieważne ile ma się lat - zawsze matka jest bardzo ważna bo to ona dała nam życie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#258689

Zapewne wszyscy już złożyli życzenia swoim MAMOM. Mnie dzieci też złożyły. Ja z kolei mogłam tylko pomodlić się za swoją Mamę. Nie żyje.
Wszystkim dzieciom małym, dużym i wielkim umiejącym czytać polecam przepiękną książkę Alberta Cohena KSIĄŻKA O MOJEJ MATCE. Piękniejszego hołdu złożonego Matce nigdzie nie słyszałam ani o nim nigdzie nie czytałam. Polecam, zwłaszcza tym dla których śmierć Matki była zaskoczeniem i bólem wraz ze wszystkimi jego odcieniami

Vote up!
0
Vote down!
0
#258992