Gajowy w przedpokoju

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Komorowski: pojadę do Jałty mimo bojkotu innych państw.

Przyczyną odmowy przyjazdu do Jałty przez europejskich polityków była głównie kwestia traktowania Tymoszenko i problemów z rządami prawa na Ukrainie. - Jest to część problemu na Ukrainie w postaci tego, jak jest traktowana była premier Julia Tymoszenko i jak są przestrzegane standardy prawa, do czego Ukraina się nie dostosowała wbrew przyrzeczeniom.
Z udziału w jałtańskiej konferencji zrezygnowali prezydenci Niemiec, Czech, Słowenii, Austrii, Włoch, Estonii, Łotwy, Bułgarii, Czarnogóry, Chorwacji i Albanii.

Komorowski ani myślał zbojkotować.
Prezydent Bronisław Komorowski mówił kilka dni temu, że z wyjazdu na Krym nie zrezygnuje, mimo że spotkanie zbojkotowało wiele państw Europy Środkowej i Wschodniej.

- Jałta może być dobrą okazją do podpowiadania stronie ukraińskiej, apelowania o rozwiązanie problemów wewnętrznych - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami.

- Z mojego punktu widzenia Jałta może być szansą na potwierdzenie dążenia Ukrainy do integrowania się ze światem zachodnim; może być miejscem do wyrażania obaw, czy (Ukrainie) nie grozi integracja wschodnia - powiedział prezydent polskim dziennikarzom w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji, gdzie przebywa na spotkaniu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Według Komorowskiego szczyt w Jałcie "może być także dobrą okazją do podpowiadania stronie ukraińskiej, apelowania o rozwiązanie problemów wewnętrznych Ukrainy, które, jak widać dzisiaj, rzutują na opinię" o tym kraju, a także na "realną perspektywę szczęśliwego zakończenia procesu ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej z UE, na czym Polsce zawsze bardzo zależało konsekwentnie od wielu lat".

Prezydent stwierdził, że zapowiedziany przez przywódców kilku państw bojkot szczytu w Jałcie, a także bojkot ukraińskiej części rozgrywek Euro 2012 na Ukrainie "nie rozwiązują żadnego ważnego z punktu widzenia Polski problemu".

Decyzję gajowego zachwalał jego doradca prorosyjski Kużniar i postkomunista Nałęcz.

Walizki spakowane, kaszalot w saunie a tutaj taki afront.

- W związku z tym, że przywódcy wielu państw europejskich nie mogą wziąć udziału w szczycie (...) Ukraina uważa za celowe przeniesienie go na późniejszy termin.-
rzecznik MSZ Ukrainy Ołeksandr Dikusarow

Kuźniar: Dobra decyzja

Odłożenie jałtańskiego szczytu przez władze Ukrainy to dobra decyzja - ocenił doradca ds. międzynarodowych prezydenta prof. Roman Kuźniar. Jak dodał, strona polska oczekiwała takiej decyzji.

- Życzymy Ukraińcom sukcesów, a ten szczyt nie wyglądał na sukces. W związku z tym była to słuszna decyzja i przyłączamy się do niej. Uważamy, że została podjęta w dobrej wierze także z punktu widzenia stosunków Kijowa z krajami Europy - zaznaczył doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Widzę same pozytywne aspekty tej decyzji, której - powiem szczerze - oczekiwaliśmy - dodał Kuźniar.

I tak nasz nadgorliwy, jakże ruski uniłowany stróż żyrandoli otrzymał od Janukowycza czarną polewkę i stołek w przedpokoju.

Według Kużniara wystraszyli sie gospodarze.
- "gospodarze szczytu mogli spodziewać się szczerości w ocenie traktowania przez władze Ukrainy b. premier Julii Tymoszenko".-
I wszystko jasne.
Gajowy wystraszyłby Janukowycza.

Pozostańmy w bUlu z gajowym, który trwał w błogim przeświadczeniu o swojej misji do samego końca.
Ale i nie bez nadzieJi.
W końcu ktoś kogoś wystraszy.

Na razie Komorowski wyszedł na idiotę, nadgorliwego idiotę.
I jak zawsze zadowolonego z siebie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11665380,Komorowski_jedzie_do_Jalty_mimo_bojkotu_innych_panstw.html
http://www.rp.pl/artykul/118801,871769-Szczyt-Europy-Srodkowej-w-Jalcie-przelozony.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

proszę używać alt+ x do pisania ź.

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252898

  Bardzo fajny tekst tylko gajowy nie załapał o co chodzi z tym wyjazdem. Chciał biedak zapunktować a wyszło jak zawsze.Niech lepiej pilnuje żyrandola jak mu przykazał Donek to może będzie mniej wstydu.Pozdrowienia .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marekagryppa

#252998

a co on łapie ten cwiercinteligent?

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#253103

Jedyne co zostało wąsatemu Dziadziowi (to po żonie, nie po wnuczkach), to pojechanie do rygi zamiast do Jałty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#253013

i żarcie full wypas
widać, coraz większy jest

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#253105

jedną Jałtę już mieliśmy z marnym skutkiem dla Polski. Wtedy nikt Polski nie pytał o zdanie w żadnej sprawie. Teraz koncepcja upadła dzięki protestom ludzi, dla których elementarne standardy demokracji być może coś jeszcze znaczą.

Gdy już wszyscy możni sobie odpuścili temat, po co tam się postanowił wpychać za wszelką cenę sowiecki namiestnik na Polskę? Pozostawiam pytanie bez odpowiedzi.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#253079

jak to dlaczego?
namiestnik do namiestnika jechał
Janukowycz też namiestnik

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#253106