Gaudeamus igitur, że zwalił się tylko jeden sufit!* Pan p'rezydęt PO(bę)cwałował na dzikie pola, aby Julię uwolnić z jasyru!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Gumiaki z nóg! Półćwierci, a nawet więcej czyli bęcwało-bełwaństwo ma się całkiem dobrze!
Wielki prawodawca nam się objawił!
I kto by pomyślał.
Niby tylko o kobitkach, grubych kiełbasach, wodzie co do morza spływa!
Niby nie czytaty i niepisaty!
A tu taka potęga umysłu!
Koincydencja nieprawdopodobna!
Kodeksy te cywilne i karne w jednym ma paluszku!
Coś jakby taki kodeksowy kancjonał!
U takiego Komorowskiego i jego doradców to nawet ... świnia Minerwę pouczy( Sus docet Minerwam!!) i pod zimnym Jowiszem (sub Iove frigido!!!)!!!
Taki to i prostą wiejską kanconetę na poważną kanconę w oktawie przerobi!
I nadziwić się nie mogę!
Pewnie nie tylko ja!
Hammurabi już wysiada przed Bronisławem!
Tak!
Gumiaki z nóg!
Czemu tylko Ukraina ma to szczęście do nowoczesnego legislatora?
A USA!?, a UK!?, a Niemcy!?
Wszak tam aż roi się od starych zamierzchłych zapisów, od norm prawnych starego systemu!, od wieków niezmienianych, nieruszanych, nienowelizowanych!
A takie choćby wyspy kanałowe ze swymi niezmienionymi od 1000 lat archaicznymi normami prawnymi!, gdzie na jednej z nich do dziś jest zakaz hodowania i przywożenia psów!
A inna wyspa też kanałowa, gdzie żonę, kobietę można skarcić tylko kijem nie grubszym niż palec wskazujący mężczyzny!
Panie p'rezydęcie!
Przed panem, przed pana nie tylko profesorskimi doradcami tyle inicjatyw legislacyjnych, że kolejna kadencja pod żyrandolami należy się tak samo, jak niezbywalne prawo plecenia głupstw od Kozieja przez Kużniara po Nałęcza!
Tak ostro popracowali doradcy p'rezydęta!
Taki Nałęcz, historyk jak wiadomo czasów II RP!
Kużniar, Koziej tęgie profesorskie głowy!
Niesamowita potęga, umysłu.
Wiedza powalająca nawet ich samych razem wziętych i każdego z osobna!
Taki intelektualny trust!
Na nich pan p'rezydęt pojechał w ukraińskie dzikie pola tak jak najgrożniejszy jeżdzieć aPOkalipsy siedząc jednocześnie na Bucefale, Intinatusie i Kasztance!
I rozjechał Janykowicza, tak jak chciał sprytnie omijając krymską Charybdę i nie wpadając na jałtańską Scyllę!, gdyż wykorzystał najnowszą morską technikę militarną absolwenta woroszyłowki, prof. gen. Kozieja-słynne miniaturowe bezzałogowe podwodne kajaki!
Tak!
Potęga intelektualna tych trzech doradców; Nałęcza, Kozieja i Kużniara poraża już samym bajecznym zestawem!
Pan p'rezydęt sam nawet nie musi się wysilać, myśleć używać mózgu!
Ta trójka doradców wsparta niesamowitym wprost refleksem zawsze młodego, tryskającego energią Tadzia Mazowieckiego
i szybkostrzelnym werbalnie Lityńskim daje kapitalny kapitał własny, który z wartością dodaną, jaką jest ich sam szef- p'rezydęt we własnym sosie to taka tytania, potęga mogąca nie tylko zmienić archaiczne prawo karne Ukrainy!
Dzisiejsze wystąpienie pana p'rezydęta o zmianę nieludzkiego prawa karnego na Ukrainie to wskazówka dla pozostałych państw, które mają stare, anachroniczne systemy prawne.
Indocti discant, et manet meminisse periti, czyli przekładając na język własny zielonej wyspy o przeuroczej i mocno tajemniczej nazwie Euro Spoko i Koko znaczy:
Uczcie się laicy, a znawcy też się cieszcie!
Klękajcie narody!
A to dopiero wstemp Bronisław!
Tyle jeszcze przed nami!
I taki Janykowicz, a wkrótce i sam Putin!!! nie będą mogli już mówić światowej opinii publicznej jak ci bohaterowie Gogola; Horodniczy do Rewizora, że untier-oficerskaja wdowa sam siebia wysjekła!( wdowa po podoficerze sama siebie wychłostała!)
O nie!
Pan p'rezydęt Bronisław Komorowski już o to się mocno POstara!

pzdr
* spadł jeden sufit i zaraz krzyk Mogły spaść wszystkie 17! "Cieszmy się z tego co mamy" apeluje do nas znana lekarz ogólna z zoz Szydłowaca, a jeszcze bardziej nam znana przesiewawczyni bagiennej ziemi pod Smoleńskiem do metra wgłąb!

Brak głosów

Komentarze

 jak tylko doszły mnie słuchy ze pan namiestnik wygłosi apel  do władz Ukrainy, w całej swojej złośliwości czekałam nań ciesząc się okrutnie, bo zaiste domyślałam się ,że będzie obciach tej samej miary conajmniej jak slynne koko. No iiiii??? hłe hłe hłe - doczekałam się pan prezdęt wpadł w ... no mniejsza o to , w co?  A co ? że niby sukces polskiej dyplomacji ? a juści skoro już Janukowicz sam się ostal z Bulem i jego słynnym charakterystycznym uśmiechem to odwolał szczyt, sukces.Wot i moje uciechy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#253225

tamci zamiast mózgów w głowie mają tylko pierze.
... Prosiłem go o Powzięcie Ryzolucji...
Nim zacznę, a raczej nim skończę...
-Ryzolucja-rzekł Królik-polega na tym, żebyśmy to wszyscy
podpisali...
( A.A.Milne, Chatka Puchatka, tłum.Irena Tuwim)
Gdyby nie to, że z nich wyziera najgorsza, najwredniejsza kacapia, to te prześmieszne cytaty z Kubusia by pasowały do namiestnika jak ulał!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#253237

Śmiech, śmiechem - z resztą uzasadniony - a mnie przeraża, że te "nienaostrzone" ludziki działają naprawdę! Oni za to biorą wynagrodzenie! To nie jest jakiś tam okazjonalny wolontariat! Jakby tego było mało, wczoraj zobaczyłem zamaskowanego kaszalota, tfu,tfu, w kapeluszu. Mowę mi odjęło. Coś takiego, jakby Anna Grodzka stanęła w bikini do konkursu Miss Polonia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#253280