Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, czyli....

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Sąd warszawski jak Bolek, jest ZA, a nawet przeciw.

Czy można na oczach całej Polski wziąć łapówkę i odpowiadać za to jedynie „moralnie”? Można, jeśli wyrok wobec polityka zapada w polskich sądach. Sąd Apelacyjny uniewinniając byłą posłankę Beatę Sawicką (49 l.) stwierdził, że wzięła ona łapówkę, ale nie może ponieść za to odpowiedzialności karnej, ale odpowiada moralnie.

– Posłanka przyjęła łapówkę od udających biznesmenów agentów CBA i odpowiada za to moralnie – stwierdził sędzia Paweł Rysiński.

Olga Jackowska "Kora" jest winna, ale toczące się wobec niej postępowanie zostało warunkowo umorzone - taką decyzję podjął warszawski sąd rejonowy. Chodzi o sprawę nielegalnego posiadania narkotyków.

Postępowanie wobec znanej piosenkarki zostało umorzone z rocznym okresem próby - podaje RMF FM. Wokalistka musi też zapłacić koszty sądowe i pięć tysięcy złotych na cel charytatywny, wskazany przez sędziów.

Sąd potraktował gwiazdę dużo łagodniej, niż chciała prokuratura. Śledczy przystając na wniosek Olgi Jackowskiej chcieli, by okres próby wyniósł dwa lata. Ponadto warunkiem umorzenia miałoby być też zobowiązanie się wokalistki, że nie będzie zażywać narkotyków.

Warszawska policja zatrzymała Korę w czerwcu. W paczce nadesłanej na jej adres celnicy znaleźli marihuanę. Po przeszukaniu domu policja znalezła ok. 3 gramów narkotyku. Korze postawiono zarzuty i zwolniono.
Paczkę wyszukał wśród przesyłek pies celników. Po otwarciu przesyłki znajdujący się w niej susz zbadano narkotestem, a po weryfikacji, że to konopie indyjskie, przekazano do laboratorium celnego.

W myśl ustawy antynarkotykowej za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia, ale w przypadkach mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Gdyby udowodniono komuś posiadanie znacznej ilości narkotyków, groziłoby mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/431454,kora-jest-winna-ale-toczace-sie-postepowanie-zostalo-umorzone.html?fb_action_ids=623857407626513&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

Jak widać są równi i równiejsi.
Ci równiejsi to skorumpowani i ćpunka, byle byli słuszni i z salonu.
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A co z Ramonką, też jej sprawę umorzono? Może dobrowolnie poddała się karze (dwa lata w schronisku w zawieszeniu)?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366331