Edvins Snore: Komunizm był równie zbrodniczy jak nazizm

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Historia

Łotewski reżyser Edvins Snore jest autorem filmu "The Soviet Story" (2008r.), w którym przedstawił życie milionów ludzi znajdujących się pod okupacją sowiecką. Film został przetłumaczony na ponad 30 języków i był wyświetlany także w polskiej telewizji. W dzisiejszym numerze "Naszego Dziennika" możemy przeczytać wywiad pt. "Prawda niewygodna dla Zachodu", w którym reżyser wypowiada się na temat komunizmu oraz nazizmu w Europie.

Tak więc po II wojnie światowej "dobro nie zatriumfowało na ziemi, ponieważ jedno ze zwycięskich w tej wojnie państw stworzyło reżim, który dopuszczał się aktów ludobójstwa i masowych mordów. Związek Sowiecki nie był 'lepszy' od nazistowskich Niemiec - mówi Edvins Snore. - W latach 1939 - 1941 Stalin stał de facto po stronie nazistów".

Te dwa totalitaryzmy - nazistowski i sowiecki - nie są w krajach zachodnich traktowane jednakowo. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest - według rozmówcy - kolaboracja rządów USA i Wielkiej Brytanii z reżimem sowieckim w czasie wojny. Rządy te wspierały Stalina militarnie i gospodarczo. Zachodni sędziowie wyciszyli też sprawę Katynia, chociaż było oczywiste, kto dokonał tej zbrodni. Aby więc uniknąć dyskomfortu, traktuje się komunizm jako lepszą czy łagodniejszą niż nazizm formę totalitaryzmu.

W dzisiejszych czasach wpływ niedemokratycznej Rosji na kraje sąsiednie jest znacznie mniejszy niż przed 1990 rokiem. Dawne mocarstwo, posiadające ogromne złoża ropy i gazu, wywiera jednak wpływ na politykę państw Europy Zachodniej i przede wszystkim Europy Środkowoeuropejskiej, stosując często zwykły szantaż. Przykładem takiego działania są restrykcje dotyczące importu żywności zastosowane w stosunku do Polski, Łotwy czy Gruzji.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... cel, który przyświeca obecnym leberalnym "elitom", czyli WYHODOWANIE CZŁOWIEKA "UDOMOWIONEGO". Był dzik - będzie świnia. Był tur - będzie krowa (Lenin da, to wysokomleczna). I tak to w istocie wygląda, choć mało kto sobie ten wzniosły cel uświadamia.

(Plus oczywiście, w przypadku sowietów, podbój świata przez Rosję, a w przypadku leberałów: "Czemu właściwie nie? Choć kibicujemy oczywiście raczej jednak Żydom.")

Poza oczywiście drobiazgiem, że nazizm jednak był b. konkretną sprawą, ograniczoną, jako akceptowana ideologia, zarówno w czasie, jak i przestrzeni. I komunizm robi to wszystko lepiej i skuteczniej, a realny liberalizm (leberalizm) na razie robi to na pół gwizdka, ale też zacznie - spokojna głowa!

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#180036

wie, że komunizm i nazizm były systemami zbrodniczymi. Przykre, że to tylko niewielka część społeczeństwa. O pewnych przyczynach tego zjawiska mówi łotewski reżyser. Nie powiedział jednak nic o różnych międzynarodowych lobbies, które świadomie przemilczają 'dokonania' komunistów, wskazują na 'wzniosłe' cele, które z jakichś obiektywnych przyczyn nie mogły być zrealizowane.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#180038

Witam,
o ile nie gorszy. Realnie trwał dłużej w formie aktywnej. Pomimo wielu różnic w oby przypadkach trafiono na podatny "barbarzyński grunt". A cisza nas trumną komunizmu, choć czerwone zombie grasują wynika zapewne z przytoczonych cytatów jak i interesów.
Polecam film Giuseppe Tornatore "Baaria".
O tym jak biedni ludzie dotknięci przez mafię i faszyzm zafascynowali się komunizmem.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#180086

według mnie komunizm = nazizm. Komunizm potępiał ludzi "inaczej myślących" i ich niszczył. Komunizm to katowanie patriotów Polskich i zbrodnie żydowskie na Polakach (Beria,Jedwabne).

Tusk oszust ma władzę i manipuluje mediami w Polsce

Jak to świadczy o nas ? We własnym kraju jesteśmy prześladowani przez dyktaturę PO :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#180100

między komunizmem i nazizmem. Nie miejsce tu rozpatrywać różnice ideologiczne. Skutki jednak obu totalitaryzmów były makabryczne. I co mamy, Polacy, powiedzieć, gdy przyszło nam, naszym ojcom i dziadkom żyć pomiędzy tymi dwoma nieludzkimi systemami?

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#180108

Wiem, o czym Pan pisze. Tylko że pamiętajmy, iż ten komunizm trwa przynajmniej w kilku krajach. Nie pokuszę się teraz o zdefiniowanie pojęcia 'komunizm'. Przy szerokim rozumieniu dostrzeżemy różne formy państwowe i grupowe resentymenty w dzisiejszej Europie. Tak mi się wydaje.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#180105

Obejrzę za godzinę spokojnie, gdy odpowiem na komentarze.

Pozdrawiam również serdecznie.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#180107

KOMUNIZM TRWA.
W synach, wnukach przestępców.
W szeroko uśmiechniętych pyskach owiniętych w europejskie flagi.
W pozbawionych wiary, honoru i kultury pogrobowcach stalinizmu, do dziś traktujących własny naród jako sukno do podziału, nazwane przez dementa starczego bydłem.
Czyż w czasach stalina, za wielkimi sztandarami nie kryła się dokładnie taka sama mafia?
Czyż teraz pasztet,niesłusznie zwany mężczyzną, nie grzmi w sejmie o "próbie wykluczenia dużej grupy społecznej" określając w ten sposób złodziei, oszustów i zdrajców na wielką skalę?
I czyż nie próbuje postawić przed trybunał stanu JEDYNIE SPRAWIEDLIWYCH, którzy odwazyli się podnieść rękę na mafię rodem z najciemniejszych otchłani stalinizmu?
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#180109

z Panem. W toku dyskusji zwracałem uwagę na to, że istnieją dzisiaj państwa oficjalnie nawiązujące do komunizmu, w innych występuje to w formach zbliżonych.
I resentymenty, które możemy spostrzec w naszym kraju. Zgadzam się, że opisane wydarzenia i zjawiska są rodem z komunizmu. Także działania aktualnej władzy nawiązują do haniebnych praktyk epoki 'sprawiedliwości społecznej'.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#180113