Polska jest normalnym krajem - mówi Sławomir Nowak

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Nie trzeba być szczególnie bystrym obserwatorem, by zauważyć, że kraj nasz znajduje się w fazie zwijania. Można zwijać namiot, można cały obóz, można też zwinąć front, czyli wycofać armię z pola walki. Czteroletnie rządy Donalda Tuska i jego ekipy pokazały jednak, że można zwijać kraj - likwidować robotnicze miejsca pracy, redukować armię, zamykać szkoły i odstępować od zadań, które powinna wykonać administracja państwowa.
Można jeszcze sprzedać, co zostało do sprzedania z majątku narodowego, można sięgnąć do funduszy OFE. I jeśli wyobrazimy sobie zwijanie namiotu i atmosferę, w której mieszają się bałagan i pośpiech z poczuciem stresu i zdenerwowania, ale też i żalu, to nie dziwmy się, że czujemy czasem niepokój i rozgoryczenie.
Powinniśmy się pocieszyć i przeczytać na przykład wywiad z politykiem PO Sławomirem Nowakiem zamieszczony w tygodniku "Uważam Rze". Może przekonamy się, że nasze odczucia są nazbyt subiektywne i nieuprawnione. Obecny minister w kancelarii prezydenta mówi:
"Czego dzisiaj, jako Polacy, chcemy? Czy potrzeba nam ciągłego negowania wszystkiego, adrealiny społecznej, nękania ludzi bolesnymi reformami, czy raczej chcemy spokoju, budowania, mądrej modernizacji, lepszych dróg i zarobków, lepszych szkół i uczelni? (...) Polacy chcą w spokoju żyć, bogacić się, kształcić dzieci. To gwarantuje ten rząd i ten prezydent."
Nasz niepokój wyrażony w pierwszej części tekstu byłby więc nieuzasadniony, bo - jak mówi Sł. Nowak - "Polska jest normalnym europejskim państwem, gdzie demokracja spełnia wszystkie swoje funkcje. Jest miejsce na szeroką, otwartą formację, jaką jest PO, i twardą, momentami ksenofobiczną prawicę, jaką jest PiS."

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gdybym nie wiedział, że głupota, to bym pomyślał, że prowokacja.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#163467

Na Tytanicu orkiestra grała do końca.

pozdrawiam emeryt22

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam emeryt22

#163532

Jednakże są różnice kolosalne: Muzykanci byli dzielni i wykonywali swój obowiązek do końca. Politycy PO są nieodpowiedzialni i działają nieprzyzwoicie.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#163534

na 100%, czy to jest głupota, czy prowokacja. Może te sam Nowak (niesympatyczny typ), partyjny aparatczyk wypowiada to, co napisano w instrukcjach działań PO. Miejmy nadzieję, że klęska Platformy będzie większa niż zakładamy.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#163533