Tuskoizacja, czyli o wyższości Donalda nad Ruskiem i Niemcem

Obrazek użytkownika AgataCz
Kraj

Kilka tygodni temu poszłam na pocztę, w celu wysłania przesyłki do Wilna. Pani w okienku była bardzo sympatyczna (serio!) i mniej więcej w moim wieku (młoda, znaczy się), a sam urząd znajdował się w samym centrum „dużego ośrodka”. I nagle zza szyby padło pytanie:

- Do Wilna, tak? A to jest, zaraz... yyyy, w Austrii, tak?

Jeśli ktoś nie jeszcze nie wie (bo najwyraźniej jest to wiedza tajemna) - Wilno leży na Litwie. Takie tam miasto, co kiedyś było jakby polskie, w sumie niby po sąsiedzku, ale chyba można nie wiedzieć.

I tak mi się przypomniała ta historia, kiedy przeczytałam wczoraj „niusa” o transformacji (w końcu to nasza specjalność) ogólniaków i przemianowaniu ich na szkoły specjalne, pardon, specjalistyczne. Jak widać po podanym przeze mnie przykładzie, Ministerstwo Edukacji nie musi się już nawet specjalnie starać, żeby Polacy nie mieli o niczym zielonego pojęcia. Konia z rzędem temu, kto odróżni powstanie listopadowe od styczniowego, powstanie warszawskie od powstania w getcie, Litwę od Łotwy i RFN od NRD. Ktoś powie, że nikomu to już nie jest potrzebne, że co było a nie jest, nie pisze się w rejestr i takie tam. Nie żeby było ważnym, wiedzieć skąd pochodzimy czy jaka jest nasza tożsamość. Oczywiście, w żaden sposób nie pomoże nam to również w analizowaniu i w zrozumieniu tego, co dzieje się obecnie. No niby były jakieś tam wojenki (i my na pewno machaliśmy szabelkami), jakaś komuna, coś tam rozebrali, teraz mówią o jakichś Piastach i Jagiellonach. Ale spoko, nie będziemy wiedzieć, to się sprawdzi na Wikipedii. Chyba że wejdą te ACTA i Wikipedię zamkną, to cała Polska, łącznie z Prezydentem, pogrąży się w ciemnościach niewiedzy.

Prawdę mówiąc, nawet sobie nie wyobrażam, że Polacy mogliby być jeszcze bardziej niedouczeni, bo już teraz obserwując młodsze roczniki, mam ochotę krzyczeć i gryźć paznokcie z rozpaczy. Ba, wystarczy nawet spojrzeć na dwudziestoparoletnich polityków. Za tymi ludźmi nie stoi nic – żadna wiedza, żadna idea. Wybielone zęby, ładny garnitur, szkolenie w TVNie masz już wszystkie niezbędne kwalifikacje na zostanie posłem czy ministrem. Nie każdy taki jest i nie wszyscy moi rówieśnicy to ignoranci (dzięki Bogu! przynajmniej jest jakaś motywacja do pracy), ale ogólny poziom jest już tak niski, że wystarczy tu podać za przykład zeszłoroczne matury. Żeby nie zdać obecnego egzaminu dojrzałości trzeba być analfabetą. 30% na zaliczenie woła o pomstę do nieba, zwłaszcza przy takiej formie egzaminu.

Przedstawiciele „demonów polskiego patriotyzmu” najbardziej ubolewają nad konsekwentnym rugowaniem ze szkół historii i języka polskiego, ale przecież zabrano się również za przedmioty ścisłe. Oczywiście, to na pewno tylko teoria spiskowa, że planem jest zrobienie z Polaków taniej siły roboczej, niewyedukowanych robotników, którym do szczęścia wystarczy micha ryżu i pornol w internecie. To byłaby tylko teoria spiskowa, ewentualnie przewrażliwienie inteligencji, gdyby nie to, że w państwie rozwijającym się i zacofanym, w którym nauka i technologia kompletnie leżą, obcina się również godziny matematyki, fizyki czy chemii. Nie będziemy nawet odmóżdżonymi specjalistami (bo takich się póki co produkuje, a i to z marnym skutkiem). Polacy będą narodem kosmetyczek i fryzjerek, którego jedynym wkładem w postęp światowy będzie wymyślenie nowej odmiany koka. I absolutnie nie chcę tu urazić przedstawicieli ww. zawodów, ale na Boga, tak „wykształcone” społeczeństwo zniknie szybciej, niż się pojawiło. Chyba, że właśnie o to chodzi, ale tutaj znów ocieramy się o „spisek”.

Jedno jest natomiast pewne – to nieprawda, że Platforma nie rządzi czy że nie ma pomysłu na swoje rządzenie. Wywody Radka Sikorskiego w Berlinie, pokłony Tuska w Moskwie i w Brukseli, czy ogłupianie Polaków to prowadzenie bardzo konsekwentnej i jednoznacznej polityki. Szkoda tylko, że to, co nie udało się zaborcom, udaje się teraz samym Polakom. Dlatego, nie bójmy się wojny czy kolejnych rozbiorów – wszystko wzorowo załatwimy sobie sami.

Brak głosów

Komentarze

nie docenia pani "wiedzy " Pana Prezydenta![oby wiecznie nam panował!]

Jedno ze zdań powinno brzmieć nie: cała Polska z prezydentem a :cała Polska na czele z prezydentem!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#222197

[quote=kazikh]

nie docenia pani "wiedzy " Pana Prezydenta![oby wiecznie nam panował!]

Jedno ze zdań powinno brzmieć nie: cała Polska z prezydentem a :cała Polska na czele z prezydentem!

[/quote]

Jak cała Polska będzie już taka "mundra". to nie będzie "na czele z prezydentem", a ......"na czole z prezydentem....chodziła, bo każdemu lemingowi do pustej łepetyny jako identyfikator jego zdjęcie się  naklei.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#222210

Wilno? Nie ma takiego miasta jak Wilno:)Jest Lądek,Lądek Zdrój...":)
polecam: http://77400.pl/index.php/99-humor/1718-baczek-premiera

Vote up!
0
Vote down!
0

zlotowianin

#222313