Seremet: "Żadnych zarzutów w tej sprawie raczej nie będzie"

Obrazek użytkownika AgataCz
Kraj

Andrzej Seremet postanowił dać odpór oskarżeniom Michała Kamińskiego i udzielił wywiadu radiu RMF. Wielka szkoda, że zajął się tą sprawą tak późno; wystarczyło tylko nie ignorować monitów byłego szefa CBA, zaniepokojonego sytuacją w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Kilka rzeczy wzbudziło moje szczególne zainteresowanie.

Po pierwsze, prokurator zapytany o to, czy dysponuje zeznaniami, które obciążałyby PO zarzutem finansowania przez mafię, odpowiedział, że nic mu na ten temat nie wiadomo. Odniósł się również do oskarżeń rzucanych pod adresem Mirosława Drzewieckiego:

„Konrad Piasecki: W tych zeznaniach są też informacje, że Mirosław Drzewiecki był zamieszany, zaplątany w handel narkotykami.

Andrzej Seremet: Znaczy, dokładnie te informacje dotyczyły podawania, udzielania narkotyków, ale w tym zakresie, w zakresie tego wątku postępowanie zostało umorzone z powodu przedawnienia. Miało to dotyczyć okresu 98 roku.

Konrad Piasecki: Inni politycy, nie tylko Mirosław Drzewiecki, też się tych zeznań powinni obawiać?

Andrzej Seremet: Nie sądzę.

Konrad Piasecki: Znaczy żadnego aktu oskarżenia, żadnych zarzutów w tej sprawie raczej nie będzie?

Andrzej Seremet: Raczej nie.

Konrad Piasecki: A czy, ujawnienie tego, że istnieje taki świadek, ujawnienie tego co on mówił, przez byłego szefa CBA, nie stanie się przedmiotem zainteresowania prokuratorów?

Andrzej Seremet: Stanie się przedmiotem zainteresowania, ponieważ trzeba zbadać, czy te informacje, które zostały publicznie rozpowszechnione, nie stanowią naruszenia tajemnicy śledztwa.

Konrad Piasecki: Może być tak, że Mariusz Kamiński będzie miał problemy?

Andrzej Seremet: Nie chciałbym w ten sposób formułować, ale na pewno czynności sprawdzające muszą być przez prokuraturę wykonane ...”

Jeśli się mylę, to proszę wyprowadzić mnie z błędu, ale czy Andrzej Seremet w jednym wywiadzie nie oskarżył Kamińskiego o opowiadanie rzeczy kompletnie wyssanych z palca („W tych protokołach, z którymi ja miałem się okazję zapoznać, tego rodzaju informacje się nie pojawiły.”)a następnie nie postraszył go karą za ujawnienie treści, które mogą zagrozić śledztwu?

Czy jeśli ja powiem, że Mirosław Drzewiecki jest oskarżony o pomaganie ufoludkom w podbiciu Ziemi, to też prokurator uzna, że zagrażam sprawie?

Kamiński musiałby być szalony, żeby bajdurzyć na ten temat. No chyba nikt mi nie powie, że rzucając tego typu oskarżenia pod adresem polityków partii rządzącej, facet nie ma mocnych dowodów na to, co mówi?! W przeciwnym razie skompromitowałby nie tylko siebie, ale i całe swoje środowisko, i to dzień przed wyborami! Nie mówiąc już o tym, że obecnie dla sądów to żaden problem skazać kogoś o pomówienie osób ze świecznika. Ba, skazuje się nawet tych, którzy mówią prawdę.

Co więcej, zastanawia mnie również osoba świadka koronnego, czyli sławnego już „Brody”. Albo rzeczywiście nic takiego nie powiedział i Kamiński miał omamy słuchowo-wzrokowe, albo „Broda” kłamał i w takim razie jako świadek koronny jest kompletnie bezużyteczny i niewiarygodny, albo powiedział co wiedział, Kamiński to ujawnił, a Seremet na to niemożliwe...

Kolejną interesującą rzeczą, jaką objawił nam niezależny prokurator generalny, była jego opinia w sprawie strony Antykomor.pl:

„Konrad Piasecki:Pan by jako prokurator takie zarzuty postawił?

Andrzej Seremet:Na pewno głęboko bym się nad tą sprawą pochylił. Głębiej niż nad innymi.

Konrad Piasecki:Bo tam były rzeczy, które obrażały prezydenta, pańskim zdaniem?

Andrzej Seremet:Moim zdaniem były co najmniej niesmaczne, wulgarne i mało śmieszne tak naprawdę.”

Wspaniale, w kraju, w którym kwitnie przestępczość i korupcja, prokurator generalny pochyliłby się najbardziej nad satyryczną stroną wyśmiewającą prezydenta Komorowskiego. Pal licho, że strona ta nawet by nie zaistniała, gdyby nie to, że głowa naszego państwa nie jest w stanie przeżyć jednego tygodnia bez jakiejkolwiek wpadki, bo albo oskarża żonę prezydenta USA o niewierność albo podprowadza kieliszek szwedzkiej królowej.

Co więcej, dowiadujemy się również, że strona nie to, że była jakimś szczególnym zagrożeniem z punktu widzenia państwa, skoro wysłano do młodego chłopaka ABW, ale była zwyczajnie mało śmieszna.

Bójcie się więc teraz wszyscy opowiadacze nieśmiesznych kawałów, bo o 6 rano możecie uszłyszeć mało eleganckie pukanie do drzwi!

http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/kontrwywiad/news-andrzej-seremet-prokuratura-zbada-czy-byly-szef-cba-nie,nId,341920

Brak głosów

Komentarze

 Drzewiecki to lodzki mafiozo,jest sasiadem mojej mamy i kim on jest dobrze wszyscy wiemy.  Pan Kaminski mowi prawde!!!!!!Lodz to miasto w ktorym rzadzi mafia.Prosze przesledzic doniesienia prasowe ,czy przeczytac informacje policyjne, latwo mozna zorientowac sie jak preznie dziala mafia lodzka.W kawiarni ktora prowadzil Drzewiecki spotykal sie caly swiat przestepczy Lodzi. Lodz jest najbardziej zaniedbanym miastem ,a to dlatego ,ze tu swiat przestepczy najbardziej rozwija.Dlaczego lodzianie nie poszli do wyborow?Frekfencja wyniosla 15%.Lodz to miasto Millera,Grabarczyka,Drzewieckiego i innych nierobow i cwaniakow, nie bede uzywala mocniejszych slow,bo lubie dlugo spac!!!!  Serdecznie pozdrawiam .Jolka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#161028

inwigilować i zastraszać złamaniem tajemnicy sledztwa. Bliskie to totalitaryzmowi ;/ oj bliskie ;/

Vote up!
0
Vote down!
0
#161034

Trudno mi się wypowiadać na ten temat, ale o Łodzi wiem jedno - faktycznie, jest to jedno z najbardziej zaniedbanych miast. Często tam bywam i za każdym razem nie mogę się nadziwić, że tak wielkie miasto, o takiej historii i przy takim położeniu wygląda jak żywcem wzięte z głębokiego PRLu. Nic się tam prawie nie zmieniło. Drogi, budynki, komunikacja miejska - szkoda słów... Na pewno nie zazdroszczę łodzianom ich władz...

Vote up!
0
Vote down!
0
#161051

marcopolo--Ja wiem ,ze Pan SERMET jest z na dania SP.L KAczynskiego,ale jak to sie ma do tego,co on mowi w "prasie",jasne;ze prasa,a prasa i pracownicy dziennikarscy to wielka roznica-to tak jak ,JA  i MOJA ZONA"

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#161037

marcopolo--"Ja wiem ,ze Pan SERMET jest z na dania SP.L KAczynskiego"
Proszę nie manipulować: ŚP L. Kaczyński nie miał nic do powiedzenia w sprawie kandydatów. Musiał wybrać pomiędzy Zalewskim a Seremetem i nawet nie mógł odmówić. Można ten wybór określić jako wybór pomiędzy rakiem a AIDS. Jesli piszesz w ten sposób to jesteś nieuczciwy i tyle.
Jerzy45

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy45

#161054

Zostawia sobie furtkę:
"że nic mu na ten temat nie wiadomo"
„W tych protokołach, z którymi ja miałem się okazję zapoznać, tego rodzaju informacje się nie pojawiły.”
Już kłamał:
http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news/seremet-zamach-wykluczony-organizacja-lotu-do-cywilnej,1618711
http://lubczasopismo.salon24.pl/katastrofa/post/305015,prokuratura-nie-wykluczyla-zamachu-o-kolejnym-klamstwie-mediow
I ani bee, ani mee ani kukuryku ...
Skąd "one" tych przygłupów dobywają?

Vote up!
0
Vote down!
0
#161040

Nie wiem po co mu ta furtka, bo jakoś nie podejrzewam go o to, że nagle postanowi dobrać się do skóry ludziom z PO...

Vote up!
0
Vote down!
0
#161053

Wynika z tego, że jak coś jest mało śmieszne to będzie ścigane z urzędu!
Seremet się podlizuje, bo wie kto finansuje prokuraturę...

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________ ...Tobie Polsko!

#161104