Nowości Frondy: "Masoneria przeciw kościołowi katolickiemu" i Fronda nr 64

Obrazek użytkownika Redakcja
Idee
Z Frondy otrzymaliśmy informacje o dwóch pozycjach, które z pewnością zainteresują naszych czytelników. Pierwsza z nich to nowy numer Frondy, druga to książka "Masoneria przeciw kościołowi katolickiemu". Poniżej więcej informacji.
Czy internet zbliża czy oddala od Boga? Jak wykorzystywać technologie cyfrowe w ewangelizacji? Czy cyberświat ma swoje własne religie? Najnowsza Fronda prezentuje temat „Cyberzbawienia”.

Ponadto w kwartalniku: oparty o źródła historyczne i branżowe („branży” LGBT) materiał o kłamstwie operacji zmiany płci; porażający reportaż o skazanym na 3 lata więzienia bez możliwości warunkowego zwolnienia kacie UB; kilka kontrowersyjnych zdań o Augusto Pinochecie; wybór najlepszej współczesnej literatury dla dzieci oraz o homoseksualnych wątkach w komiksie amerykańskim, ciekawie o skandynawskim kryminale i interpretowaniu Pisma Świętego. O swoich doświadczeniach z internetem opowiadają także księża, dla których internet jest miejscem pracy duszpasterskiej.

Stwórca może wykorzystać każdą stworzoną rzecz, również second life, aby dotrzeć do człowieka. Niemniej jednak polecałbym inne wykorzystywanie Internetu do katolickiej formacji niż second life, takie, w którym cały czas jest jasne, gdzie jest moje prawdziwe i jedyne „ja”. Bóg objawił się bowiem w konkretnej historii człowieka, a nie w jakichś wymyślonych przestrzeniach. – Nie bądźmy niewolnikami środków banalizujących treść, rozmowa z o. Dariuszem Kowalczykiem SJ.

Kwartalnik Fronda 64:
Premiera: 15 września 2012
Wydawnictwo: Fronda
Ilość stron: 300
Oprawa: miękka
Cena detaliczna: 29 zł

Standardową reakcją na próbę podjęcia rozmowy o lożach masońskich jest lekceważący uśmiech. Nasi rozmówcy nie chcą przyjąć do wiadomości, że masoni mieli i mają poważny wpływ na losy świata – wystarczy zapoznać się z jawnymi spisami członków lóż.

Masoneria wydaje się być tajemniczą organizacją towarzyską, głoszącą górnolotne hasła o potrzebie braterstwa i równości. Tymczasem tylko nieliczni znają jej skrywane i mroczne oblicze, przed którym ostrzegało wielu kolejnych papieży. Działanie masonerii jest zagrożeniem również dla polskiego Kościoła. Książka Jakuba Szymańskiego odsłania przed nami rzeczywiste intencje tej organizacji, której od początku swego istnienia zależy przede wszystkim na jednym – zniszczeniu Kościoła katolickiego. Niezwykle istotny jest fakt, że praca oparta została na nie tłumaczonych dotąd na język polski pracach samych masonów, jak również trudno dostępnych masońskich materiałach szkoleniowych.

Ocena wpisu: 
Brak głosów