Listy do Redakcji

Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

List pierwszy:
Mamy zaszczyt poinforwac iż w sobotę 29 Września, o godzinie 12:00, z sukcesem odbyła się dwu godzinna manifestacja Polonii z Wielkiej Brytanii przed głowną siedzibą BBC w Manchesterze. Łącząc się duchowo z setkami tysięcy rodaków maszerujących tego samego dnia w Warszawie,
nagłośniliśmy ich wołanie o Wolne Media w Polsce, informując społeczeństwo brytyjskie o totalitarnych praktykach Polskiego Rządu.

Oprócz barw narodowych, uwadze przechodniów i pracowników BBC ulec nie mogły wielkoformatowe banery mówiące o sytuacji w Polsce. Przekazaliśmy również do BBC nasze stanowisko na piśmie w kilku kopiach, załączając anglo-języczne wydanie Naszego Dzienika.

Pokojowo przebiegającą pikietę o charakterze patriotyczno-religijnym, rozpoczeliśmy wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, następnie odczytując nasze stanowisko w językach polskim i angielskim. W późniejszej części manifestacji, towarzyszący nam Ksiądz Proboszcz z parafii Blackburn, poprowadził modlitwę różańcową w intencji prawdy i wolności w Polsce. W dalszym programie znalazły się m.in. część informacyjna nt. historii i misji katolickiej Telewizji Trwam oraz aktualnej sytuacji ekonomicznej i społecznej w Polsce. Był też czas na wysłuchanie świadectw uczestników protestu, gdzie mieliśmy szansę poznania różnych spojrzeń na problematykę wolności słowa w Polsce.

Oprawę muzyczną zapewniła utalentowana grupa muzyczna Sumsum Corda.
Właśnie dzięki nim przez te kilka chwil poczuliśmy się jak w Polsce, wspólnie śpiewając „Z dawna Polski Tyś Królową” , „My chcemy Boga” czy szereg utworów Jacka Kaczmarskiego.

Uczestnicy protestu przybyli z terenów całej Anglii, m.in. Londyn -u, Liverpool -u, Halifax –u, Huddersfield, Preston, Manchester, Crewe i Blackburn.

Inicjatywa powstała w naszych sercach, młodych emigrantów, jako wyraz solidarności z Ojczyzną, którą z różnych przyczyn opuściliśmy ale o której nigdy nie zapomnimy.

Organizatorzy

Zbyszek, Witek i Konrad z Blackburn w Wielkiej Brytanii

ps. Przesyłamy link do folderu ze zdjęciami z manifestacji tutaj: https://www.dropbox.com/sh/5iy2mujpllmfm2o/LBPrX1lXpv

List drugi:

Szanowni Państwo,

W niedzielę 21 października 2012 roku w Warszawskim kościele Św. Katarzyny o godz. 14.00 rozpoczną się uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej ŚP płk Józefowi Telidze.
Kto znał Pana Józefa ("Dziadka Teligę") wie, iż ten żołnierz AK, najstarszy więzień PRL - u w epoce Jaruzelskiego oraz działacz Ruchu Ludowego dobrze się Polsce zasłużył i godny jest naszej pamięci. W załączniku przesyłam krótki Jego życiorys z Encyklopedii Solidarności. Apeluję o nagłośnienie tej pięknej uroczystości oraz uczestnictwo w niej tych, którzy Go znali, oraz tych, co tylko o nim słyszeli. Szczegółowy program uroczystości gotowy będzie w ciągu paru dni, chętnie wyślę osobom zainteresowanym program oraz zaproszenie. Jednocześnie proszę o przysyłanie krótkich wspomnień o Panu Józefie, oraz fotografii i materiałów z nim związanych. Jest idea wydania broszury, a w przyszłości książki lub albumu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów