[książka] Katolik frajerem?

Obrazek użytkownika Redakcja
Kultura
Informacja wydawnictwa Fronda. Czy zarabianie pieniędzy i robienie kariery musi być grzechem? Czy będąc celebrytą można głosić naukę Chrystusa?
Te i podobne stereotypy są głęboko zakorzenione w świadomości wielu ludzi. Być może z niektórymi z nich sam się zgadzasz, być może niektóre skutecznie zniechęcają Cię do Kościoła.

To tylko niektóre pytania, na które w książce Zbigniewa Kaliszuka „Katolik frajerem?” odpowiadają Muniek Staszczyk, Jerzy Stuhr, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Tomasz Zubilewicz, Radosław Pazura, Marek Kamiński, Artur Partyka oraz inne znane i cenione osoby.

Książka Zbigniewa Kaliszuka „Katolik frajerem? ” to poradnik, który pomaga znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, i daje inspiracje do dalszych poszukiwań. Przekonasz się, że chrześcijaństwo nie musi być smutnym zbiorem nakazów i zakazów, a może być najpiękniejszym i najbardziej radosnym sposobem na życie!

Media, świat kultury, nasi znajomi, a w końcu nawet i niektórzy księża oraz przedstawiciele środowiska katolickiego często prezentują wypaczony obraz chrześcijaństwa. Czytając „Katolik frajerem?” dowiesz się jak korzystać z uroków świata żyjąc w zgodzie z wiarą.
Ta książka pozwoli Ci inaczej spojrzeć na chrześcijaństwo.

„Bardzo wciągająca i świetnie napisana książka. Rzuca zupełnie nowe światło na naszą religię, którą zwykliśmy odbierać w stereotypowy sposób. Godna polecenia nawet tym, którzy dystansują się od wiary i Kościoła.” – Radek Rasiński, Alchemist Project

Katolik frajerem?

Premiera: 20 kwietnia 2012
Wydawnictwo: Fronda
Ilość stron: 198
Oprawa: miękka
Cena detaliczna: 34,90 zł

fragment książki (pdf)

Brak głosów

Komentarze

Dobrze ze się wreszcie taka książka pojawia, w której postanowiono udowodnić, że bycie w Polsce katolikiem wcale nie jest powodem do kompromitacji.
Czytałem recenzje i trzeba przyznać, że wyglada na budująca lekture, poruszająca przy okazji wiele tzw. niewygodnych tematów: pieniędzy, etyki, kariery, wstydu, seksu.

Lepiej późno niż wcale.

P.s
Szkoda ze: aby wejść do linka trzeba najpierw założyć konto na Frondzie. To taka drobna informacja.

Dzieki i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#254797

Niedawno udało mi się zakupić tę książkę.
Nie znalazłem jej w żadnej księgarni w okolicy, więc zamówiłem ją tutaj: http://www.sklep.deon.pl/produkt/art,48246,katolik-frajerem.html

Książkę powinni przeczytać szczególnie Ci ludzie, którzy z prawdziwymi katolikami nigdy nie mieli żadnej styczności lub mieli, ale wynieśli z tej znajomości niej jakiś dziwnych ich obraz. Autor pokazuje katolików, którzy potrafią cieszyć się życiem, rozwijać karierę i przy tym wszystkim postępować ciągle w zgodzie ze swoimi przekonaniami i wiarą.

Gorąco polecam!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#257346

Wczoraj otrzymałem przesyłkę "Katolik frajerem"

Lektura wciągająca.

Oczekuje na kolejne części.

Uwagi (nie mylić krytyką) przedstawię w odpowiednim czasie.

Książka ta będzie krążyła wśród ludzi.

Dzisiaj użyłem zwrotu "Katolik frajerem?" kilkakrotnie.
W kontekście projektu jaki wspólnie podjęliśmy.
Moher nie może zamknąć się w getcie.
Mamy takie samo do przestrzeni publicznej jak inni.
Mamy prawo brać czynny udział w życiu społecznym i domagać się wsparcia od samorządu .

Jeszcze raz - Dziękuję .

Vote up!
0
Vote down!
0
#257358