III RP - kocham cię jak ... USA

Obrazek użytkownika Krzysztof J. Wojtas
Blog

    Czemu należy kochać III RP?

Przecież :

- Wymiar sprawiedliwości to układ korporacyjno-mafijny, ferujący wyroki stosownie do potrzeb „środowiska”.

- Sejm i Senat – to grupa czekających na okazję, aby „kręcić lody”.

- Rząd – nierząd stanowi osłonę dla dalszego rozdrapywania resztek majątku narodowego; jak się trafi ktoś uczciwy to natychmiast zostaje „skasowany”,

- Szkolnictwo – nastawione na wykształcenie „kadr” dla domów publicznych z przygotowaniem uznania za normalne pedofilii; wpływ rodziców jest ograniczany, a docelowo mają być odseparowani od swych dzieci - jedyną formą zależności ma być płacenie na utrzymanie.

- Gospodarka – spełnia tylko funkcje pomocnicze dla gospodarek krajów „bardziej rozwiniętych” a handel, zwłaszcza hurtowy, jest praktycznie w obcych rękach.

- Nauka i szkolnictwo wyższe – stanowi kuźnię wykwalifikowanych kadr dla niskokwalifikowanych usług „krajów rozwiniętych”; geniusze mogą liczyć na stanowiska laborantów w zespołach badawczych.

- Medycyna – „dla ludności” tylko błache przypadki, a i to po odpowiednim okresie wskazywania miejsca w szyku (czyli upokorzeniu). Niektórzy pacjęci mogą być uznani za godnych spełniania roli „królików doświadczalnych” na potrzeby kadr specjalistów, którzy albo będą pracować w klinikach prywatnych, albo wyjadą służyć swą wiedzą za właściwe pieniądze (ale już nie w III RP).

- Siły Zbrojne – praktycznie nie istnieją. To, co jest – jest nastawione na wypełnianie funkcji pomocniczych kontyngentu okupacyjnego na rzecz obcego mocarstwa.

 

      Pewnie nie wszystkie istotne dziedziny wymieniłem. Niektóre potraktowałem futurystycznie – ale to bliska przyszłość.

 

    Zapewne wśród wymienionych grup są także osoby uczciwe, przepojone troską o kraj, ale ich rola, zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń, wydaje się znikoma, a i to ograniczana, i marginalizowana, a oni sami traktowani jak „oszołomy”.

    To czemu kochać III RP?

- Bo jest jeszcze jedynym czynnikiem, który łączy Polaków. Bo możemy mówić po polsku i nie jesteśmy z tego powodu wyśmiewani.

- Bo tylko tu możemy jeszcze wziąć odpowiedzialność za kraj w swoje ręce i usunąć tych, którzy traktują Polskę jak „postaw czerwonego płótna”.

- Bo, wreszcie, to jest nasz kraj i my tu jesteśmy gospodarzami. I coś jesteśmy Mu winni.

    Dlatego kocham III RP tak samo jak USA, które utrzymują (jeszcze) światowy ład. I jest to rzecz bezcenna.

    Ale jeśli trafi się szansa, że można będzie zacząć żyć normalnie, to natychmiast przyłączę się do takiego stronnictwa. I bez żalu rzucę grudkę ziemi na trumnę III RP.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

tak ustalono z salonem i michnikoidami przy okragłym stole i basta!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#34944

Krzysztof J. Wojtas
Tak szczerze?
Chciałbym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#34956