Sprawa zabójstwa Iwony Cygan

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

Głośna sprawa zabójstwa Iwony Cygan ze Szczucina w Małopolsce, doczekała się po 20 latach rozprawy sądowej rozoczętej 6 czerwca 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie(choć formalnie sprawę rozpatruje tutejszy Sąd Okręgowy).

Główny oskarżony to 47-letni Paweł K.("pseudonim „Młody Klapa”), jego ojciec Józef K. odpowiada za współudział. Na ławie oskarżonych znajduje się też koleżanka zamordowanej oraz 14 funkcjonariuszy Policji, którzy nie tylko utrudniali śledztwo, ale też czerpali z tego zyski.
Przez 18 lat skutecznie mataczono i zacierano ślady(policjanci) a prokuratorzy umarzali sledztwa. Ci świadkowie, którzy się odkryli(mówiąc, że wiedzą kto to zrobił) znikali i sprawców ich zabojstwa też nie wykrywano.
Dziś czyli 13.08.2018 w telewizji TVP Info podano aktualne informacje o stanie śledztwa w tej sprawie i zapowiedziano poświecenie tej sprawie programu "W pełnym świetle" w dniu 26.08.2018.
W dzisiejszym programie "INFO WIECZÓR" podano informację, że śledczy ustalili, że główni oskarżeni czyli Paweł K. i jego ojciec Józef K. to bliscy krewni niezyjacego już byłego prokuratora Marka Kopacza i byłego męża Ewy Kopacz, byłej premier IIIRP.
Gdy sprawa zbrodni popełnionej przez Pawła K. nabrała nowego biegu w 2016 roku, po przejęciu prowadzenia śledztwa przez PG z policyjnym Archiwum X, wystąpiono do Austrii z wnioskiem o ekstradycję. Władze w Austrii aresztowały przebywającego tam Pawła K., który podczas aresztowania przez antyterrorystów w swoim wiedeńskim mieszkaniu powiedział, że się tego spodziewał, bo jego powinowata — wysokiej rangi polski polityk - nie może już użyć swych wpływów.
Przez lata on i jego ojciec tworzyli legendę rodzinnych związków z byłym mężem Ewy Kopacz, Markiem. Miał być to bliski stopień pokrewieństwa. To uwiarygadniało ich pozycję osób nietykalnych, którą budowały też inne kontakty i znajomości.
Ewa Kopacz zapytana przez dziennikarza o związki rodzinne zabójcy Iwony Cygan z jej byłym mężem odpowiedziała: "To zupełnie nieznana mi osoba. Zbieżność nazwisk."
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Cytuję - in extenso (pisownia oryginalna):

«W dzisiejszym programie "INFO WIECZÓR" podano informację, że śledczy ustalili, że główni oskarżeni czyli Paweł K. i jego ojciec Józef K. to bliscy krewni niezyjacego już byłego prokuratora Marka Kopacza i byłego męża Ewy Kopacz, byłej premier IIIRP.»...

«Przez lata on i jego ojciec tworzyli legendę rodzinnych związków z byłym mężem Ewy Kopacz, Markiem. Miał być to bliski stopień pokrewieństwa.»...

«Ewa Kopacz zapytana przez dziennikarza o związki rodzinne zabójcy Iwony Cygan z jej byłym mężem odpowiedziała: "To zupełnie nieznana mi osoba. Zbieżność nazwisk."»​​​​​​​

​​​​​​​Pozdrawiam,

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1570892

W obronę zbrodniarzy nie zaangażuje się przecież aż 14. policjantów bez powodu (a to tylko operacyjne płotki). 

Pozdrawiam  

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1570897

1980-1983 
obsługa prawna firm
1983-2003 
praca w organach Prokuratury od 1987 na stanowiskach kierowniczych
2003-2010 
zarządzanie Zakładem Opieki Zdrowotnej - zca dyr d/s administracyjnych oraz obsługa prawna podmiotów gospodarczych w ramach działalności Kancelarii Prawnej
2007 
- obsługa prawna podmiotów gospodarczych, doradztwo prawne, reprezentowanie osób fizycznych we wszystkich instancjach...

Ewa Kopacz wyszła za mąż za M.Kopacza w lach 80-tych XX wieku czyli w lach stanu wojennego.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1570910

Ta WSIwa sucz jak kazda zydowka prawde tylko  powie jak sie pomyli.Toc to ona nie poniosla zadnej kary ze na mownicy sejmowej nie raz jako posel klamala w zywe oczy ,przezciez powinien takiej szmacie juz dawno byc odebrany mandat poselski,trybunal stanu i kraty.Ale tej koczowniczej bandy zainplantowanej na polskiej ziemi przez krasnoarmistow nikt nie ruszy bo wciaz mamy nierzad.Rzyd nie tylko ma prawo klamac ale tez i obowiazek w kontakatach z gojami ten styl prawdomownoci przyjeli pracownicy i wspolpracownicy sluzb.Nawet te kapusie TW przechodzili specjalne szkolenia jak manipulowac ,klamac ,wyzyskiwac innych i ich okradac, gdyz byli bezkarni  bo mieli nad soba parasol ochronnyZa PRLu i do dnia dzisiejszego maja bron i to nie tylko mysliwska czy sportowa.Ta swolocz za PRLu miala paszporty dostep do klubow np.mysliwski czy zeglarski,otrzymywali doktoraty a ich czesto debilne dzieci konczyly np.medycyne czy zagraniczne szkoly.

Ta swolocz tez nigdy nie przyzna sie do bledow i porazek,wszyscy winni tylko nie on i zawsze znajda kozla ofiarnego.

Te nie przyznawanie sie do winy to typowo kacapskie zaden kacap sie nie przyzna do bledu bo ma to zakodowane w genach jeszcze od czasow carskich, gdzie kazdy winny byl skracany o glowe,a idac w zaparte mial szanse na ocalenie.

Stan 35 ja tez slub bralem w stanie wojennym -jakie to ma znaczenie  dla Ciebie? bo nie bardzo wiem co chciales podkreslic ze Kopaczowa brala slub tez w stanie wojennym.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1570921

"...co chciales podkreslic ze Kopaczowa brala slub tez w stanie wojennym.|"

Wychodziła za prokuratora stanu wojennego, czyli była zblatowana z tym towarzystwem od Jaruzelskiego-Kiszczaka.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1570930