Polska w budowie-Lotnisko Modlin

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Wiemy,że Polska jest w budowie. Jeśli ktoś miał wątpliwości to usłużny sędzia rozwiał mu te wątpliwości. Nikt tego wiekopomnego werdyktu nie odwołał, więc pewnie nadal obowiązuje. Buduje się również Port Lotniczy w Modlinie.

Bardzo głośny etap budowy przypadł na okres kampanii wyborczej. Wówczas w ramach intensyfikacji robót zorganizowano 23 września konferencję samorządową z udziałem takich samorządowców jak Katarzyna Piekarska, Andrzej Halicki czy Janusz Piechociński.

W tym samym dniu miała też miejsce wycieczka zorganizowana przez Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Jacka Kowalskiego i Zarząd Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin dla mieszkańców miasta.

Siłą rozpędu udało się w październiku ogłosić zadaszenie terminala pasażerskiego, rozstrzygnąć konkurs na hasło reklamowe i uporać się ze skargą ekologów. Potem, sądząc po aktualnościach, zabrano się do mrówczej i mało widowiskowej pracy, gdyż dopiero w grudniu umieszczono tradycyjne "wesołych świąt".

Strona Portu Lotniczego Modlin "odżyła" na początku roku. I to z wielkim impetem! Okazało się, że wspólnikom budującym lotnisko brakuje 150 mln zł. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi nieco ponad 330 mln zł. Skąd taka dziura, a raczej wyrwa, w tym budżecie? Nie wiadomo.

Brakujące środki zdecydowano zdobyć poprzez emisję obligacji przy udziale Bank Pekao S.A. Ciekawe dlaczego akurat ten bank wybrano? Umowę w tej sprawie podpisano 28 października 2011 r. Dlaczego dopiero teraz ogłoszono tę informację?

Wspólnikami spółki budującej lotnisko są: Agencja Mienia Wojskowego, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze i Miasto Nowy Dwór Mazowiecki. Wszystkie instytucje są publiczne. A zatem za sztandarową inwestycje miłościwie rządzących będziemy wkrótce spłacać długi.

Dlaczego my? Ano dlatego, trudno mi sobie wyobrazić aby ten port lotniczy zaczął zarabiać na siebie. Mimo szumnie zapowiadanego połączenia kolejowego z Warszawą, nic takiego w najbliższym czasie nie powstanie. Właśnie z powodu braku pieniędzy. Połączenie drogowe też pozostawia wiele do życzenia.

Pozostaje zatem organizowanie wycieczek do zwiedzania lotniska...

http://www.modlinairport.pl/index/index/site/aktualnosci/page/1

Brak głosów

Komentarze

I to jest b. dobry pomysł. Gdyby jeszcze organizatorzy wycieczek uzyskali pozwolenie na autokarowy paintball to by była atrakcja światowa. Pierwszy krok już zrobili, mają rozkład jazdy.

Ze względu na fakt, że Lotnisko Warszawa/Modlin nadal jest wielkim placem budowy, prezentacja postępów w budowie będzie możliwa wyłącznie z autokarów, które kursują według powyższego rozkładu jazdy. (cytat z ulotki)

Vote up!
0
Vote down!
0
#219572

Od pierwszej chwili, same nieporozumienia.
Lotnisko nazywało się KOSEWO, a z Modlina idąc, nieźle bolały nogi.
Przewały finansowe, wzorcowo obrazują "gospodarkę"
Parady Oszustów.
Lokalizacja lotniska, w pobliżu Zabytku Klasy "0", jakim
jest Twierdza Modlin, jest czystej wody bandytyzmem
pogrobowców stalinowskich.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Vote up!
0
Vote down!
0
#219628