Prezydent von Dyzma

Obrazek użytkownika raven59
Kultura

Dziś w ramach relaksu...
"Achtung! Poszukiwany prezydent von Dyzma. Ostatnia nadzieja nazistów...
Jest schyłek II wojny światowej, wielka sowiecka ofensywa przetacza się przez Generalną Gubernię, prąc bez wytchnienia w kierunku upragnionego celu -- Berlina. Doradcy sugerują Hitlerowi rozwiązanie, w którym nawałnicę powstrzymać może polska pomoc zbrojna. Tylko jak przekonać do siebie Polaków po latach wyniszczania narodu? Pomysł jest prosty -- na stanowisko prezydenta podstawić należy człowieka charyzmatycznego, ale jednocześnie uległego III Rzeszy. Wybór pada na Nikodema von Dyzmę -- przedwojennego karierowicza, którego część społeczeństwa traktowała jako męża opatrznościowego. Należy go jednak najpierw znaleźć - podczas napaści na Polskę zniknął bowiem w niewyjaśnionych okolicznościach.
W szalonym wyścigu z czasem udział biorą najwięksi gracze w nazistowskich Niemczech - Hans Frank, Heinrich Himmler i Joseph Goebbels. Każdy z nich posyła w teren swoich najlepszych agentów. Alianci też nie śpią -- po drugiej stronie stają córka Dyzmy, piękna Katarzyna Kunicka, oraz samozwańczy agent Jej Królewskiej Mości, James Blond.
Rozpoczyna się gra o przyszłość Europy."
 
Dzisiaj  w ramach relaksu proponuję obejrzenie relacji z wieczoru autorskiego Marcina Wolskiego i jego książki "Prezydent von Dyzma".
Autor czyta fragmenty swojej najnowszej książki, spotkanie prowadził Marek Ławrynowicz. Klub Ronina, poniedziałek 24 czerwca 2013 r.


Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ale tez i pieprzem u lemingow kiedy szydzi z ich glupoty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#366210