Czy aby na pewno była to ta sama wolność?

Obrazek użytkownika raven59
Historia

"...Bronisław Komorowski zaznaczył, że ten rok jest szczególny, gdyż jest to jednocześnie rok 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, którego ostatnim akordem była bitwa pod Jaktorowem. Przypomniał, że w tym roku przypada również 25. rocznica odzyskania przez Polskę wolności.
- To była ta sama wolność, którą utraciliśmy w 1939 roku, ta sama, o którą biliśmy się w sierpniu 1944 roku, ta sama, za którą ginęli żołnierze grupy "Kampinos" - powiedział prezydent. Jak podkreślił Bronisław Komorowski, to ta sama wolność, która stała się naszym udziałem w wyniku zwycięstwa wyborczego 4 czerwca 1989 roku...." - ]]>http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-krajowe/art,420,musimy-umiec-...]]>
 

Czy aby na pewno była to ta sama wolność?
 

...

29 września 1944 r. pod Jaktorowem  miała miejsce jedną z ostatnich bitew Powstania Warszawskiego. W nocy z 2 na 3 października 1944 roku podpisany został akt kapitulacji Powstania Warszawskiego. 28 września 2014 r. na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Armii Krajowej Grupy "Kampinos" w Budach Zosinych odbyły się uroczystości 70 rocznicy tej bitwy.

Uroczystości w  Budach Zosinych - 28.09.2014 r.
]]>http://youtu.be/OVTRbEelW1Y]]>



Homilia bpa Józefa  Zawitkowskiego w Budach Zosinych - 28.09.2014 r.
]]>http://youtu.be/Z35tTVMlDA8]]>



Ta sama wolność - czy na pewno ta sama? B. Komorowski w Budach Zosinych - 28.09.2014 r.
]]>http://youtu.be/ZtuejFzIjQU]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Dzięki tej dacie takie miernoty jak on mogą dziś pełnić najwyższe funkcje państwowe, czego najnowszym dowodem jest Kopacz i jej "gabinet" ze wszystkimi "larami i penatami".

Machanie łopatą pod sadzenie dębów mu nawet idzie, gorzej z machaniem jęzorem bo już tak wpadł w matrixa 4.06., że jeszcze trochę, a zacznie głosić, że funkcje fizjologiczne to również zasługa 25 lat odzyskania wolności. Jemu najbardziej lewatywa by się przydała...

 

Pozdrawiam.

Vote up!
13
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1443573

Ten czlowiek powinien byc wygwizdywany przy kazdej okazji , gdziekolwiek sie pokaze , on jest wspolodpowiedzialny za zamach nad Smolenskim lotniskiem i za grasujacego "samobojce" . Nie slyszalem ani nie czytalem , aby zawetowal jakakolwiek ustawe szkodzaca Polsce . Gdy kapelan WP podczas kazania zwrocil uwage na brak wolnosci w Polsce o ktorej tak czesto mowi Komorowski , ten pobiegl za nim po Mszy Sw. do zachrystii  i tam zrobil kapelanowi publiczna awanture . To on razem z Tuskiem jest odpowiedzialny za zrujnowanie Polski i wysylanie na Polakow , policji i prowokatorow w dniu odzyskania przez Polske niepodleglosci . Nie nalezy tez zapominac o tym , ze on sam , prezydent Polski , sprofanowal polskie goglo , lepiac jakies rozowe straszydlo i badajac jak daleko mozna sie jeszcze posunac w pluciu Polakom w twarz . Jaka mamy wolnosc , przekonali sie Polacy takze w tych dniach , gdy na telewizje TRWAM nalozona zostala kara za pokazanie plonacego szkaradztwa , "zdobiacego" Plac Zbawiciela . Czy mamy wolnosc , czy nie , swiadcza wyroki "polskich" sadow , niestety nastaly juz czasy opisane w ksiazkach Orwell"a i zadne brednie Bredzislawa Komoruska o wolnosci , nie przekonaja juz duzej czesci Polakow . Wolnosci utraconej w 1939-ym roku nie odzyskalismy do dnia dzisiejszego .

 

Vote up!
13
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1443574

"...Wolnosci utraconej w 1939-ym roku nie odzyskalismy do dnia dzisiejszego ..." - nic dodać, nic ująć.

Ci, których groby znajdują się w Budach Zosinych (i nie tylko w Budach Zosinych) z pewnością nie o taką wolność, o jakiej mówi B. Komorowski, walczyli.

Pozdrawiam.

Vote up!
15
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1443577

co do utraconej wolności i nieodzyskanej do dziś.Dlaczego zatem ciągle w kościołach śpiewa się "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie" a nie "racz nam wrócić Panie"?

Vote up!
5
Vote down!
-1

Verita

#1443718

Zależy w którym kościele...

Vote up!
4
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1443748

zgadzam się z Tobą , ale na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć , chociaż oglądałem w tv TRWAM transmisje z różnych uroczystości , na których śpiewano „racz nam wrócić Panie„ .
Pozdrawiam .

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1443793