Dlaczego nie będzie pogrzebu Żołnierzy Wyklętych

Obrazek użytkownika raven59
Kraj
27 września 2014 roku w Warszawie - w Katedrze św. Jana, przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego i na Cmentarzu Wojskowym - planowany był pogrzeb Bohaterów wrzuconych w latach komunistycznego terroru 1947-53 do dołów śmierci na tzw. "Łączce" w pobliżu ówczesnego Cmentarza Komunalnego na Powązkach.
Ten pogrzeb w tym terminie nie odbył się...
Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim (Prezesem Fundacji "Łączka") i Arkadiuszem Gołębiewskim (autorem filmu "Kwatera Ł") poprzedzone emisją tego filmu, wyjaśnia dlaczego taki pogrzeb nie odbędzie się teraz i w najbliższej przyszłości....

Organizatorem spotkania było Centrum Edukacyjne Powiśle a prowadził je Rafał Mossakowski.
 

Czy jedynym sposobem na wywarcie presji na przyspieszenie ekshumacji jest zorganizowanie w niedzielę 1 marca 2015 roku w Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", spektakularnego protestu polegającego na przeprowadzeniu symbolicznego pochówku w symbolicznym kondukcie żałobnym przeprowadzonym m.in. przez rodziny ofiar, pomordowanych przez komunistycznych oprawców. Konduktu, który zaczynałby się przed Sejmem, przeszedłby Krakowskim Przedmieściem, przed Pałacem Prezydenckim, następnie Miodową aż na Powązki.
Kondukt w którym nieślibyśmy zdjęcia ofiar oraz ich symboliczne trumny.


]]>http://youtu.be/QgWKS2nvLGI]]>"Kwatera Ł": ]]>http://www.youtube.com/watch?v=Ep0xMeA_6qU]]>
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

Żeby mógł się odbyć uroczysty pogrzeb Niezłomnych (Wyklętych) w Panteonie na Wojskowych Powazkach, to trzeba wcześniej, i to jak najszybciej, urządzić pogrzeb III RP!

Vote up!
10
Vote down!
-1

jan patmo

#1442824

nie da się ukryć, że bez pogrzebu III RP (a raczej PRL-Bis) nie będzie to możliwe, choć może "Czarna Procesja" ten proces by przyśpieszyła?

Vote up!
7
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1442833

 

Powinniśmy zaprzestać wpojonego nawyku nazywania Bohaterów wykletymi. To ich przsladowcy ich wykleli nie my . Dla mnie sa niepokonanymi za życia i po śmierci.

Vote up!
15
Vote down!
-1
#1442854

Masz rację, niestety ale takie sformułowanie zostało użyte w ustawie o ustanowieniu dnia pamięci.

Ciężko to teraz "odkręcić".

Vote up!
6
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1442866

 

Klamstwo powtarzane 1000 x brzmi jak prawda. Te łotry chcą abysmy powtarzali ich kłamstwa.

My naszą prawde musimy krzyczeć.

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1442868

Gdzieś w archiwach mam wypowiedź p.Płużańskiego bodaj dlaczego powinniśmy mówić "wyklęci" ale na tę chwilę nie mogłam znaleźć i nie pamiętam jego motywacji. Trochę później złapię wolną chwilę to odszukam i zamieszczę.

Tak zupełnie od siebie - ja też przychylam się do tego żeby używać formy wyklęci ale mam swój argument - Oni są niezłomni i to jest fakt niezbity ale wyklęci byli wielokrotnie - w chwili gdy dostawali się w łapy oprawców, drugi raz wyklęci poprzez sposób zadania im śmierci i wrzucenie do doów  jak psy, wyklęci trzeci raz poprzez chowanie na miejscach dołów tych, którzy wyroki na nich wydawali i wykonywali. Byli wyklęci właściwie do niedawna bo mówiły o Nich tylko jednostki i to nawet szeptem, dopiero dekret (chyba tak to się nazywa)  śp.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o ustanowieniu dnia 1 marca dniem Ich pamięci (niestety nie zdążył podpisać, zrobił to uzurpator B.K. żeby się podlizać o wyższe słupki poparcia)... Mimo to dalej są wyklęci bo "państwo polskie zdało egzamin"  się stara by tak łatwo nie poszło  z Ich odklęciem (dopiero co pisałam o tym  - http://niepoprawni.pl/blog/1830/wykleci-po-raz-trzeci ). To "państwo" od ogłoszenia 1 marca Dniem Zołnierzy Wyklętych ani razu nie wzięło udziału w uroczystościach pierwszomarcowych, znika bez śladu w ten dzień w swych szczurzych labiryntach  bo od udziału pijar mu nie urośnie, przeciwnie może polecieć na łeb, na szyję przez gwizdy, którym nie ma co się dziwić - "państwo polskie zdało egzamin" wiadomo już którym "resortem" "stoi" - czy to w kwestii bezpieczeństwa wewnętrznego państwa polskiego, czy zewnętrznego, w wymiarze sprawiedliwości itd.

Zołnierze Wyklęci wyklętymi przestaną być nie tylko w momencie, w którym Rzeczpospolita Polska przyjmie Ich wreszcie na swe łono i spoczną w pokoju w poświęconej ziemi. Przestaną być wyklęci gdy przestanie być wyklęty obywatel patriota - obrońca tego wszystkiego, co zamyka się w trzech słowach - Bóg, Honor, Ojczyzna, a ten wciąż jest na cenzurowanym. Nie po to umierali Zołnierze Wyklęci ale dlatego wyklęci są nadal.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1442911

Kilkanaście minut temu w TVP INFO w audycji "Po przecinku" - Artur Dębski (ten od palikota) snuł marzenia o powstaniu w Polsce .......Armii Krajowej. Deklarował swoją chęć aktywności  w niej......

Ciekawe, jako kto ??????

 

SZOK !!!!!

 

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1442893