Notka dla administracji portalu niepoprawni.pl

Obrazek użytkownika raven59
Ogłoszenie

Na portalach salon24.pl i nowyekran.pl zamieszczone zostały notki blogera Zygmunta Białasa skierowane do administratorów portalu niepoprawni.pl. Mają one formę listu otwartego.

Nie zamierzam wchodzić w dyskusję na temat przyczyn stanu opisanego przez pana Zygmunta Białasa. Pan Zygmunt Białas nie jest mój "ani brat, ani swat", ani temu podobne… . Jego poglądy, jak i poglądy blogera FYM’a czy im pokrewnych, na Tragedię Smoleńską są dosyć odległe od moich. Uważam jednak, że ponieważ sprawa dotyczy tego portalu, wskazane jest aby treść tej notki znalazła miejsce również na tym portalu. Pytania zaś powinny uzyskać stosowną odpowiedź ze strony administratorów.

 

Ja ze swej strony pragnę podkreślić, że umieszczając swoje notki na innym portalu często zamieszczałem tam uwagę określającą portal niepoprawni.pl jako ten na którym: „nikt nie ukrywa, nie cenzuruje i nie usuwa notek”.

I chciałbym aby tak pozostało….

 

 

Oto treść notki Zygmunta Białasa:

 

List otwarty do Administracji portalu niepoprawni.pl

Szanowni Państwo,

w końcu maja ub.r. otrzymałem wiadomość od Waszego przedstawiciela Pana Danza:  "Szanowny Panie, zapraszam i zachęcam do założenia bloga na portalu niepoprawni.pl. Pisze Pan bardzo ciekawie [dziękuję za uznanie - przypis mój], więc obecność takiego dobrego pióra, to zaszczyt dla naszej małej społeczności. Pozdrawiam".

W czerwcu ub.r. wystartowałem w Niepoprawnych, pisząc w ciągu roku 237 notek odsłanianych około 350 tysięcy razy. Współpraca nasza była wzorowa do czasu, gdy stado trolli powołujących się na związki z Zespołem Parlamentarnym Antoniego Macierewicza zaatakowało mnie, używając obraźliwych wobec mnie określeń typu:

"Odgrywasz rolę pożytecznego idioty", "jesteś po prostu szkodnikiem", "jest pan zwykłym manipulatorem", "traktuję to jako dowód chamstwa, bycie internetowy zygmunt bialas", "za każdym razem, kiedy napiszesz podobną bzdurę, ja będę piętnować takie zachowanie".

To się da wytrzymać... do pewnego momentu. Bluzgi i kłamstwa, powtarzane po wielekroć, muszą odnieść skutek: moją reakcję, i portal (niezależny?) pozbywa się bez uprzedzenia swego czołowego blogera (ponad połowa moich tekstów była umieszczana na SG).

Otrzymałem w czerwcu informację od Pana Danza, że mój blog będzie odblokowany po sześciu tygodniach. Czas minął, a ja dalej nie mam dostępu do moich notek. Pisałem więc ponownie, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Stąd też ten "List otwarty". Chciałbym wiedzieć, dlaczego zostałem potraktowany jak szczeniak. Jestem nauczycielem z zawodu i nigdy nie miałem zwyczaju obchodzić się w podobny sposób ze swoimi uczniami, także z tymi, którzy byli niesforni i niepoprawni.

Pozdrawiam.

                                         *  *  *  *  *  *  *

Zapowiadałem kilka dni temu, iż sięgnę do ostatnich tekstów napisanych przez blogerów, którzy reprezentują w Salonie 24 Zespół Parlamentarny i omówię krótko ich dokonania badawcze i informacyjne w sprawach dotyczących tragedii smoleńskiej. Jednak nie napiszę takiej notki. Dwóch zaprzyjaźnionych blogerów zadzwoniło do mnie, mówiąc: "Zygmunt, daj sobie spokój! Znowu cię skopią i sponiewierają". Faktycznie trzeba będzie ustąpić, bo z nimi nie ma żartów. Taka Gini, na przykład bije na odlew: "Bialas to przyglup taki wsiowy glupi jasio (...) lgarz, wazeliniarz, ptasi mozdzek"(pisownia oryginalna).

Wspomnę więc krótko, że zaintrygowały mnie jednak ostatnie wpisy osób współpracujących z ZP. Marek Dąbrowski w notce "Groźby karalne" pisze: "Pływać umiem, myśli samobójczych nie miewam". U Michała Jaworskiego (@kaczazupa) znajdujemy fotografię leżącej pustej butelki z napisem na etykiecie "Stolicznaya. Russian Vodka". Pod notką pyta bloger: "Dlaczego ta butelka leży?" - Odpowiada drugi: "Tu wszystko leży". - Tak więc mój komentarz jest zbędny.

 

Źródło:

]]>http://zygmuntbialas.salon24.pl/435787,list-otwarty-do-administracji-portalu-niepoprawni-pl]]>

]]>http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/69168,list-otwarty-do-administracji-portalu-niepoprawni-pl]]>

Brak głosów

Komentarze

"Ja ze swej strony pragnę podkreślić, że umieszczając swoje notki na innym portalu często zamieszczałem tam uwagę określającą portal niepoprawni.pl jako ten na którym: „nikt nie ukrywa, nie cenzuruje i nie usuwa notek”.

I chciałbym aby tak pozostało…."

Czy Ty czytałeś regulamin niepoprawnych?

Na czym Twoim zdaniem, polega rola administratorów i moderatorów i tego, i każdego innego, forum internetowego, jeśli nie na cenzurowaniu komentarzy i notek?

Bywają przecież goście wypisujący wulgaryzmy, insynuacje pod adresem innych blogerów albo inni, którzy ujawniają - prawdziwe lub nie - dane anonimowych blogerów.
Są tacy, którzy wklejają jako wpisy np. analizę sytuacji portali randkowych (przykład z S24 sprzed paru lat), aby zareklamować swój, wolny od wad innych portali, portal.

Jak administracja portalu powinna, dumna z niestosowania cenzury, traktować np. apel o wytrucie wszystkich Cyganów wraz z uzasadnieniem takiego pomysłu? Albo teksty takie, jak wpisy na blogu czy w jakiejś gazetce syna Wandy Nowickiej, który wyrażał solidarność z NKWD w kwestii likwidacji grupy pasożytów w Katyniu? Czy usuwanie takiego bydła to byłaby cenzura zasługująca na potępienie?

Czy administracja powinna zaakceptować pojawienie się na niepoprawnych blogu np. Janusza Palikota, gdyby ten miał fantazję się tu zarejestrować?

Pytania takie można mnożyć.

Moje doświadczenia z Białasem sprowadzają się do, bodajże, jednej dyskusji tu na niepoprawnych. Powtórzyłem kilkakrotnie, domagając się odpowiedzi, jedno konkretne pytanie zadawane już bezskutecznie przedtem przez nurniflowenolę. To wystarczyło, aby Białas określił mnie jako trolla w swoich paszkwilach na niepoprawnych zamieszczanych na różnych obcych portalach.

Mi osobiście nie brakuje tutaj tego "kolegi" i wydaje mi się, że powinien on się czuć bardziej swojsko na Nowym Ekranie.
Białas w zupełności spełnia kryteria działającego na szkodę forum, zarówno swoimi donosami, jak i propagowaniem kompletnie skompromitowanych treści tzw. FYMa.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#276441

 Nie bardzo interesuje mnie za co tutaj zostal zabanowany pan Bialas, chcialam tylko zwrocic Panska uwage, na jedna rzecz.

Pan Bialas na swoim blogu w salonie 24 stosuje bezwzgledna cenzure, banuje, usuwa posty, nie za inwektywy bynajmniej a za niewygodne pytania dotyczace maskirowki.

Proste pytanie o ilosc i rodzaj samolotow.

Bluzgi i inwektywy pod adresem, innych to chleb codzienny na blogu pana Bialasa.

Pan Bialas przytoczyl w notce jakies obrazliwe slowa uzywane ponoc przeze mnie, dlaczego ich nie zacytowal?

Pan Bialas klamie po prostu mija sie z prawda nie pierwszy raz.

Czytal Pan ostatnia notke Bialasa bo rosil Pan o sprostowanie, nie wiem czy czytal Pan komentarze pod notka, otoz praktycznie nie ma tam ani jednego gdzie nie wymieniono by miojego nicka, mam jakas mityczna grupe w salonie, ktora podobno terroryzuje blogerow.

Przeczytalam to dopiero dzis, tyle, ze mam zwiazane rece, poniewaz Pan Bialas wraz z sojusznikami uzywa sobie na mnie, a administracja salonu slepa i glucha.

Ostatnio pan Bialas pisal ku uciesze gawiedzi, notki, o mojej matce, o mojej matce, ktora juz dawno nie zyje.

Gdyby pisal Pan w salonie czesciej moze zmienilby Pan zdanie na temat pana Bialasa.

Labirynt
Też byłem zaskoczony tak strasznym atakiem grupy Gini po przeprowadzeniu dwóch wywiadów z autorem "Czerwonej strony Księżyca".

Byłem uprzedzany, co mnie czeka, a ja myślałem, że zdołam przekonać, iż mam prawo wyboru tematów. Że wolność słowa jest bardzo istotną cechą demokracji i społeczeństwa rozwiniętego. Nie mamy - z łaski PO i Tuska - tej demokracji, ale dla mnie porażką jest fakt, że grupy nieposiadające władzy już chcą zabrać wolność słowa.

Szkody, jakie wyrządziła mi grupa Gini, są nieporównywalnie większe od drobnych przepychanek zafundowanych mi przez grupy postkomunistyczne i lemingów razem wziętych.

Odpowiem na pocztę (są kłopoty z przesyłaniem z mojej PW). Prześledzę też dyskusję pod moją poprzednią notką.Pozdrawiam.
ZYGMUNT BIAŁAS68213537 | 22.07.2012 23:20
 
Nie bardzo wiem jakie szkody wyrzadzila moja grupa panu Bialasowi.
Pan Bialas pisal swoje streszcazenia artykulow, az pewnego dnia postanowil przeprowadzic wywiad z Markiem Dabrowskim.
Wywiad przeprowadzil, a nastepnie postanowil przeprowadzic wywiad z fym em.
Normalne, ze stawialismy pytania, pytania o dostep do zrodel, o ilosc i rodzaj samolotow, a takze itp...
To byl ten "atak terrorystyczny" mojej grupy na pana Bialasa ,jego blog i maskirowke, a rto juz zbrodnia.
 
 
A tutaj pan Bialsas walczaxy o wolnosc slowa:
 
@wywczas
Pisze Pan o Gini: "Problem w tym , ze denerwuje ją wszystko". - Od dawna jestem przekonany, że takie osoby nie powinny mieć dostępu do sieci.Pozdrawiam.
ZYGMUNT BIAŁAS68213537 | 22.07.2012 23:23
 
 
@Zygmunt BiałasMyślę, że możemy z najgłębszą pogardą pożegnać się z takimi "blogerami", jak gini, Michał Jaworski (kaczazupa), Mahonia, nurni, Rudecka Kalinowska, wywczas, enterfuehrer ... słowem wszyscy beznadziejni trolle (funkcjonariusze), którzy natychmiast "założyli", jak na rozkaz, że dwie ostatnie "notki" - ewidentny produkt KGB - napisał Free Your Mind. Zgadzam się z Horlinem (13:50). Bydła kojarzonego z Gini i całą tą bandą nie powinno się na blogi uczciwych internautów wpuszczać. Powinni spotykać się od tej pory z banem, jeszcze przed progiem.

Dyskusja z tego typu bolszewią nie ma sensu.Mamy obecnie kilka interpretacji tego, co się stało. Najłagodniejsza (najbardziej naiwna) ... to włamanie na blog FYM-a. Obawiam się jednak czegoś znacznie poważniejszego.pozdrawiam

MAREKTOMASZ263040 | 23.06.2012 14:50marektomaszZgadzam się z Panem, że "dyskusja z tego typu bolszewią nie ma sensu." Interesujące tu jest, że bolszewia niekoniecznie musi powoływać się na Lenina. Takie typy są u mnie kolejno wyrzucane.

Jestem zaniepokojony tą sprawą. Nie próbuję nawet domyślać się, a tym bardziej wyrażać, co jest.

Może napisze coś Pan Teodor, właśnie widzę jego wpis na dole.Pozdrawiam także.

ZYGMUNT BIAŁAS66412934 | 23.06.2012 15:42
 
Radzilabym dobrze poczytac blog pana Bialasa lacznie z komentarzami, i zastanowic ssie czy przypadkiem administracja nie postapila slusznie .
 
@marektomasz
Bagnet na broń" w Salonie:OPÓR ZŁAM!Kiedy Gini nawiedzi blog,

Ten, który piszesz dla nas,

Kiedy gnębi cię cały rok,

Kiedy wznieca bez przerwy hałas,

I Mahonia przylezie wraz z Zupą,

To powiem ci: nie bądź d.pą,

Obudź się i podnieś skroń!

Opór złam!

Dzielnie się broń,

Bądź też cham!
ZYGMUNT BIAŁAS68213538 | 23.07.2012 12:43
 
 
Na dobranoc probka tworczosci pana filologa Zygmunta Bialasa.
 
 
Tutaj jeszcze moja notka poswiecona Bialasowi, ktory nie odpowiadal na moje posty tylko je kasowal bo byly tam niewygodne pytania.
 
FYM zdaje sie to samo robil z Panskimi postami.
 
Pozdrawiam
Vote up!
0
Vote down!
-1
#276754

W komentarzu zamieszczonym pod tekstem "List otwarty do Administracji portalu niepoprawni.pl" udzieliłem czytelnikowi następującej odpowiedzi: "Wcześniej blogerzy nie wiedzieli, jak nazywa się FYM. I nie byli tym zainteresowani. Pierwszymi, którzy twierdzili: FYM = dr Przywara byli: MatkaKurka, Coryllus i Toyah. To było 22 czerwca br."  Informację tę podałem, ufając zanadto swej pamięci, więc wkradły się nieścisłości, które - opierając się na uwagach Pana Ravena - chcę teraz sprostować:

--- Dr Przywara był pierwszą osobą, która ujawniła swą tożsamość 22 czerwca br. w notce "Here is the news for GRU" ("Paweł Przywara, do wczoraj: Free Your Mind").

--- Toyah i MatkaKurka napisali swe notki w tej sprawie następnego dnia, tj. 23 czerwca, a Coryllus wypowiadał się dopiero w lipcu na ten temat. Za tę niezamierzoną pomyłkę pragnę tu przeprosić Panów: Toyah, MatkaKurka i Coryllus.

Pomyłka ta wywołała falę oburzenia u blogera @Traube, który już siedem tygodni temu dał mi się mocno we znaki. Pod omawianą notką zamieszczoną w portalu niepoprawni.pl czytam takie oto zdania o sobie, napisane przez @Traube:

"Uważam białasa za postać szemraną", "nie dziwi mnie, że białas coś insynuuje", "jest gnój, który ich obu oskarża o ohydne zachowanie", "nie zauważyłem Twojej reakcji na blogu tego gnojka", "ten człowiek bezczelnie kłamie i obraża".

Są jeszcze porównania do Palikota, jest kontekst syna Wandy Nowickiej, NKWD oraz portali randkowych. Są określenia, które mają mnie dotyczyć: "pełnia chamstwa, pełnia tępoty, szczyty nieuczciwości, typ nielota, kłamca, manipulator, łobuz" itp. Jest też "twór internetowy zygmuntbiałas". Tak mówi nick o konkretnej osobie, która nazywa się Zygmunt Białas, jest nauczycielem języka niemieckiego, mieszka w Opolu.

Zarchiwizowałem tym razem wszystkie wypowiedzi pod odnośną notką. Część z nich została dziś wymazana (więc jednak da się kasować, Panie Hun?). Proszę Administrację Niepoprawnych o informację, czy @Traube został wykluczony z portalu. Jeśli nie, to proszę o wyjaśnienie, dlaczego tak jest.

Albo też proszę nic nie wyjaśniać, tylko odblokować mi mój  blog.

Zygmunt Białas

 

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Zygmunt Białas

#276832

Wybaczy Pan jeśli napiszę, że nie wierzę, że akurat Pan nie pamiętał okoliczności ujawnienia nazwiska przez FYMa.
Był Pan jednym z najbardziej zaangażowanych w dyskusjach o FYMie/Przywarze, wystarczy wejść na Pański blog na Salonie24 lub na NE, aby się o tym przekonać.
Nawet gdyby Pan zapomniał, w co jak wspomniałem nie wierzę, to mógł Pan zareagować po przeczytaniu moich komentarzy do wpisu Ravena59. Zaglądał Pan tu, kiedy były tylko trzy komentarze. Dwa z nich były mojego autorstwa. I znów, proszę wybaczyć, że nie uwierzę, że ich Pan nie czytał.
Mimo to nie napisał Pan żadnego sprostowania do fałszywej i obraźliwej dla trzech znanych blogerów insynuacji.
Zrobił to Pan dopiero na wyraźne napomnienie ze strony Ravena59.

Insynuacje tego kalibru zasługują na potępienie. Wyraziłem je pod Pańskim adresem językiem identycznym, jakim Pański blogowy przyjaciel marektomasz i Pan określacie innych blogerów. Czarownica (gini) zamieściła garść pokazujących Pańską kulturę wypowiedzi w swoim komentarzu pod tym wpisem. Wydawało mi się zatem, że uważa Pan tego typu język za właściwe narzędzie w blogowych dyskusjach.
Poza tym, to nie ja opisywałem Pana na innych blogowiskach jako trolla. To Pan mnie tak określał, ponieważ parokrotnie powtórzyłem pytanie nurniflowenoli pod Pańskim tekstem. Był to pierwszy raz, kiedy w ogóle coś u Pana komentowałem.

Zarzuty, że porównuję Pana do Palikota, Wandy Nowickiej, portali randkowych i NKWD, kładę na karb tego, co kryje się za określeniem "nielot", gdyż trzeba mieć albo poważne trudności ze zrozumieniem słow pisanego albo bardzo dużo złej woli, aby moje uwagi o cenzurze na forach internetowych potraktować jako przytyki do Pańskiej osoby.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#276846

Moje pierwsze dwa komentarze zostały napisane przed 7 rano. Przy pierwszym widnieje późniejsza godzina, gdyż go nieznacznie przeredagowałem.
Raven59 napisał do Pana krótko przed północą.

I przez cały ten czas Pańskie insynuacje spokojnie wisiały sobie na Salonie24, mimo iż świetnie Pan wie, jak się komentarze usuwa.

Wie Pan też, jak używać poczty wewnętrznej, aby np. powiadomić wprowadzonego przez Pana w błąd blogera o przyczynach usunięcia nieprawdziwej i krzywdzącej dla trzech blogerów informacji.
Pan nie zrobił z tym nic.
Oczekuje Pan w związku z tym wyrazów szacunku?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#276851

i poprawić język wypowiedzi, by ten język nie był tak knajacki. Gdy zauważę postępy, wtedy odniosę się do wpisu.

Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#277132

Pan ma rzeczywiście krótką i złą pamięć. Pamięć wybiórczą.
Przypomnę panu jego dwa komentarze.
Pierwszy świeżutki, jeszcze ciepły, martwi się pan bardzo, by jacyś „oni” nie pozbawili pana możliwości blogowania:

...nie przejmuję się, [chamskimi komentarzami – przyp. mahonia] tak kruchy nie jestem. Ale co będzie, gdy nas zgnoją i pozbawią wypowiedzi?

http://zygmuntbialas.salon24.pl/436103,free-your-mind-doktor-przywara-i-portal-niepoprawni-pl#comment_6389892

Drugi komentarz nieco starszy, ale też dotyczy możliwości wypowiadania się w sieci, lecz tu nie biada pan, że komuś może być odebrana możliwość pisania w sieci. Tu pokazuje pan zupełnie inną postawę, choć rzecz dotyczy tego samego:

Mamy jednakowe zdanie na temat takich osób jak @gini, @mahonia, @kaczazupa czy @nurni... Jestem święcie przekonany, że te osoby nie powinny występować w przestrzeni publicznej, także w sieci. Uczynię sporo, by tak się stało, nawet jeśli sam będę ośmieszany i wyzywany. [...] Nie powinno być świętych krów.

http://zygmuntbialas.salon24.pl/430357,marie-krolikowsky-w-belgii-zyje-sie-spokojnie#comment_6325685

Mentalność Kalego. Hipokryzja. Zawziętość. Mściwość. Tak, panie Zygmuncie, takie cechy ujawnił pan (w moich oczach) w tym komentarzu do Markatomasza. I piszę to naprawdę bez satysfakcji. Mam nadzieję, że się pan zagalopował. Że zbyt łatwo, zbyt chętnie ulega podpowiedziom nie zawsze życzliwych panu komentatorów. Że jest pan łatwowierny.

Pisze pan, że nie jest osobą publiczną. Myli się pan, bo kiedy się jest nauczycielem, to jest się osobą publiczną. Nauczycielem nie bywa się tylko w czasie roku szkolnego. Niechże pan uświadomi sobie, że to jest służba a nie tylko zawód. I że z tej służby zdaje się sprawę codziennie, a nie tylko na radzie pedagogicznej czy kiedy stoi się przed klasą.

Dedykowałam panu notkę:

http://niepoprawni.pl/blog/6185/do-zygmunta-bialasa-notka-niechciana

Życzliwie panu radzę udać się na wakacje, w ciszy i spokoju, z dala od netu, przemyśleć parę spraw.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276872

Pani Mahonio, Pani na pewno odpowiem, bo jest Pani niegłupią kobietą. Liczę na to, że wcześniej czy później zreflektuje się Pani i opuści ludzi, którzy w żaden sposób nie pasują do Pani.

Pozdrawiam.

Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#276912

"Część z nich została dziś wymazana (więc jednak da się kasować, Panie Hun?)."

Twierdzi Pan, że wszystko zarchiwizował. Nie będzie Pan miał zatem problemu, żeby zacytować fragmenty usunietych, Pańskim zdaniem, moich wypowiedzi.

Tym razem insynuuje Pan, że Administracja niepoprawnych zastosowała cenzurę wobec moich wpisów.

A może Pan, po prostu, taka gapa jest?

Jako "czołowy bloger" i arbiter elegancji, przeprosi Pan teraz zapewne Administrację za swoje - rozsiane po różnych platformach blogerskich - konfabulacje.

Aha, brak odpowiedzi mnie nie zdziwi. O ile jednak nie przeradaguje Pan notatek zawierających fałszywe informacje, będę się czuł upoważniony aby nazywać Pana łgarzem i kłamcą. Pomylić się zdarza każdemu. Przyznać się do pomyłki jest trudniej. Wymaga to trochę klasy.

Ale Pan nie wie o czym ja mówię.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276926

Przyjaciół nikt nie bedzie mi wybierał
Vote up!
0
Vote down!
0
#277025

Gratuluję Pani takich towarzyszy (mówię to z ironią - to jest uwaga dla Czarownicy (Gini), bo ta mogłaby potraktować dosłownie).

Zawsze jednak jest czas. Nie odpowiadam @Traube, ale Pani tak. Bo jednak ciągle twierdzę, że jest Pani niegłupią kobietą.

Pozdrawiam.

Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#277056

Kłamstwo, obłuda i seksizm razem wzięte (niegłupia kobieta).
Od czasu do czasu trafiam na wypowiedzi Z.Białasa na mój temat. Początkowo uważałam, że moja dyskusja z nim przyniesie dobry skutek, lecz zwątpiłam po jego deklaracji, że jest osobą "otwartą na komplementy".
Myślę, że powinniśmy dać sobie spokój z tym człowiekiem. Niech dyskutuje z ludźmi, których sobie wybrał i w których towarzystwie dobrze się czuje. Brak najmniejszego punktu zaczepienia.

Dziękuję ci za wsparcie i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#277240

Zgadzam się,

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#277244

A tu masz przykład na to, w obronę jakiego kłamcy i manipulatora się zaangażowałeś.
Zainspirowany Twoim Apelem zajrzałem na jego bloga na S24. Z wdziękiem i polotem samego Mireksa dzieli się on tam swoimi mądrościami.
Widzisz, ja pamiętam dokładnie kto i kiedy ujawnił publicznie, że FYM to Paweł Przywara.
A pamiętam to, gdyż po raz pierwszy od bardzo dawna przeczytałem wtedy wpis FYMa. Tytuł mnie zafrapował.
On w tym tekście zapowiada ujawnienie się już gdzieś na początku:

"To, co teraz napiszę będzie bardzo osobiste, więc nikt tego nie musi czytać. To będę już mówił ja – bez zasłony, bez pseudonimu, po prostu ja."

Zgodnie z obietnicą podpisuje tekst imieniem i nazwiskiem.

To jest do sprawdzenia na blogu FYM na blogspocie.

A co pisze ofiara niepoprawnej cenzury, tak wnikliwie studiująca, każdą myśl swojego guru:

"@jasiekZusa
Wcześniej blogerzy nie wiedzieli, jak nazywa się FYM. I nie byli tym zainteresowani. Pierwszymi, którzy twierdzili: FYM = dr. Przywara, byli: MatkaKurka, Coryllus i Toyah. To było 22 czerwca br.

Pozdrawiam.
ZYGMUNT BIAŁAS 68213498 | 23.07.2012 01:44"

http://zygmuntbialas.salon24.pl/435787,list-otwarty-do-administracji-portalu-niepoprawni-pl#comment_6385602

Tak, tak...

Dane FYMa ujawnili pospołu Toyah, Coryllus i MatkaKurka...To oni go zdemaskowali, zdaniem Białasa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276436

Odpowiedź na to daje historia Samozwańców. Pojawiłby się sobowtór Lecha Kaczyńskiego i dwóch innych osób - podobno ocalałych pod Smoleńskiem.

Komu nie chce się czytać, załączam linki do serii klipów o Samozwańcu. Pouczająca historia.

cz. 1 - http://www.youtube.com/watch?v=DQR8Wdbvhvo
cz. 2 - http://www.youtube.com/watch?v=iTQjiJ3pTW4
cz. 3 - http://www.youtube.com/watch?v=XJcsj3P1G-s
cz. 4 - http://www.youtube.com/watch?v=jMcjwndfBuw
cz. 5 - http://www.youtube.com/watch?v=B6puFVZ9xUg
cz. 6 - http://www.youtube.com/watch?v=MUzBhTSNa7Q&feature=BFa&list=ULwkotyDNC9NI
cz. 7 - http://www.youtube.com/watch?v=wkotyDNC9NI&feature=BFa&list=ULMUzBhTSNa7Q
cz. 8 - http://www.youtube.com/watch?v=1FwDGt5cdSM&feature=plcp
cz. 9 - http://www.youtube.com/watch?v=qBJgz0pJnNo
cz. 10 - http://www.youtube.com/watch?v=cIKzTgu-b7I

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#276449

Naprawdę przez cały dzień tu nie zaglądałeś?

Wskazałem Ci kłamliwy komentarz oszusta, którego bronisz, a który oskarża szanowanych przez Ciebie blogerów o wyjątkowo podłe zachowanie, czyli ujawnienie danych anonimowego blogera.

Nie zauważyłem Twojej reakcji na blogu tego gnojka - ani na Salonie24, ani na NowymEkranie, a przecież to wszystko można bardzo łatwo sprawdzić. Kiedy pisał FYM, kiedy toyah, a kiedy coryllus.

Zaangażowałeś się w temat na tyle, że musisz wybierać. Tego nie można zostawić tak, że jutro wkleisz gdzieś tam link do rozmowy coryllusa z Braunem albo podzielisz się z toyahem jakąś informacją.
Bo ja Ciebie poinformowałem, że jest gnój, który ich obu oskarża o ohydne zachowanie. O to, że wspólnie i w porozumieniu z MatkąKurką ujawnili dane personalne FYMa.
Ty wiesz, że to jest kłamstwo.
Póki co, milczysz.
Przyzwoitość nakazywałaby zażądanie od białasa odszczekania wygłoszonego oszczerstwa.
Rozczarowujesz mnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276643

Moja odpowiedź jest "wyżej" - jestem na wakacjach stąd w ograniczony sposób korzystam z internetu, w ciągu dnia miałem ciekawsze zajęcia.
Oczekiwałem poza tym na reakcję administratorów ale jak widać - nadaremnie...

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#276644

Pisząc komentarz nie znałem Twojej odpowiedzi.

Uważam białasa za postać szemraną bez względu na to kto i do czego go zaprosił.

Jego komentarz do tego jaśkazusa czy jak mu tam, jest - co powtarzam - ohydnym pomówieniem.

Nie dziwi mnie, że białas coś insynuuje.

Dziwi mnie, że Ty, zaangażowawszy się w sprawę, na to białasowe chamstwo nie reagujesz. A przecież wiesz, że ten człowiek bezczelnie kłamie i obraża zarówno toyaha, jak coryllusa i MatkęKurkę.

Białas wydaje mi się postacią na miarę Mireksa. Ta sama tępota, ten sam typ nielota i to samo silenie się na elegancję w formie, w jakiej elegancję może sobie wyobrazić prostak.
"Wydaje mi się" piszę jedynie z ostrożności procesowej.

Uważam, że powinieneś zażądać od tego łobuza sprostowania. Jesteś to winien swoim blogowym kolegom.

Miłych wakacji,

Vote up!
0
Vote down!
0
#276651

Na ponad 1650 odsłon i jest ponad 130 komentarzy.
Zapoznam się wobec tego z całą dyskusją i zareaguję, choć czytanie tego nie było to moim marzeniem na dzisiejszy wieczór.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#276660

"@jasiekZusa
Wcześniej blogerzy nie wiedzieli, jak nazywa się FYM. I nie byli tym zainteresowani. Pierwszymi, którzy twierdzili: FYM = dr. Przywara, byli: MatkaKurka, Coryllus i Toyah. To było 22 czerwca br.

Pozdrawiam.
ZYGMUNT BIAŁAS 68213498 | 23.07.2012 01:44"

http://zygmuntbialas.salon24.pl/435787,list-otwa..."

Vote up!
0
Vote down!
0
#276666

Ten jego komentarz mówi o nim wszystko.

Pełnia chamstwa.

Pełnia tępoty.

Szczyty nieuczciwości.

Twór internetowy zygmuntbiałas ochoczo powtórzy te kłamsta przy najbliżej okazji albo je przynajmniej zainsynuuje.

Jak można na to nie reagować?!?!

Pozdrawiam i dobranoc

Vote up!
0
Vote down!
0
#276679

Podziwiam decyzję przyjścia z pomocą Panu Białasowi.Zdziwiony jestem,że nie odpowiedział Ci ani biegający wilk  ani jego nieodłączny towarzysz,którzy razem z niezawodnym panem  Traube dożynali Zygmunta Białasa.Jak widać,posypały się jedynki nie dlatego,że notka ma mierną wartość,a dlatego ,że na NP wszystko,co wiąże się z pojęciem "FYM" jest od bardzo dawna bardzo be.Wystarczy prześledzić tematyczne notki n.t.śledztwa blogerów skupionych wokół FYM-a,żeby prześledzić wypróbowany sposób "polowania z nagonką".Opisała to w swej notce na S24 amelka222.

Pozdrawiam z 10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276687

Jest to kopia komentarza, który zamieściłem u Pana na blogu na Salon24 i na NE:

@Zygmunt Białas - zamieszczenie listu na niepoprawnych to jedno ale prawda nade wszystko

Nieprawdziwa jest informacja podana przez Pana w komentarzu: http://zygmuntbialas.salon24.pl/435787,list-otwarty-do-administracji-portalu-niepoprawni-pl#comment_6385602 – jakoby: „Wcześniej blogerzy nie wiedzieli, jak nazywa się FYM. I nie byli tym zainteresowani. Pierwszymi, którzy twierdzili: FYM = dr. Przywara, byli: MatkaKurka, Coryllus i Toyah. To było 22 czerwca br.”

FYM - Paweł Przywara jako pierwszy ujawnił swoja tożsamość na swoim blogu na portalu salon24 oraz na swoim blogu 22.06.2012: http://centralaantykomunizmu.blogspot.com/2012/06/here-is-news-for-gru.html

Cytat ze skrótami zrobionymi przez mnie:
“22 cze 2012
Here is the news for GRU”
/…/
„To, co teraz napiszę będzie bardzo osobiste, więc nikt tego nie musi czytać. To będę już mówił ja – bez zasłony, bez pseudonimu, po prostu ja.”
/…/
„…Gdy powiedziałem Basi, będącej i Moją Ukochaną i Moim Najlepszym Przyjacielem, osobą której ufam najbardziej, z którą dzielę wszystko – szczęście i ból, że zamierzam się ujawnić, nim ujawnią mnie nienawidzący mnie Oni, tacy jak „Macierewicz”, czy inny „Ścios” lub „KaNo”, to się rozpłakała. Po prostu rozpłakała, bo miała dość. Wystraszyła się tego, że mogą mnie jacyś ludzie zabić, albo po prostu mogą zniszczyć nas, naszą rodzinę. Zablokują konto, porwą dziecko. Itd….”
/…/
„Pamiętam jak szlochałem na wieść o tym, że moja córeczka (wtedy 5-letnia) Faustynka jest chora na raka. Dziś ma 12 lat i rośnie na piękną, dumną, mądrą Polkę. Pamiętam jak szlochałem przez tydzień po śmierci Męczenników 10 Kwietnia. To był straszliwszy nawet szloch niż tamten przy wieści o chorobie własnego dziecka. Wiedziałem wszak, że stało się coś niezwykle okrutnego, przerażającego. Ale wiedziałem, że Bóg na niebie i Wy Wszyscy Zamordowani, ale Żywi, pomożecie znaleźć prawdę o tym, co się stało. Melduję wykonanie zadania.

I odmeldowuję się, mając nadzieję, że sprostam nowym zadaniom, bo tak jakoś od paru miesięcy się za czymś... rozglądam :)

Paweł Przywara, do wczoraj: Free Your Mind, muzycznie jako CSI 2010
22 czerwca 2012, Nazajutrz po Wczoraj”
/…/
„Autor: Free Your Mind o 21:13”
Źródło: http://centralaantykomunizmu.blogspot.com/2012/06/here-is-news-for-gru.html

Toyah zamieścił swoją notkę pt.: „Pożegnanie z Fym-em” 23.06.2012 o godz.: 14:42. Było to już po zamieszczeniu notki przez FYM’a w której ujawnił swoją tożsamości jako Paweł Przywara. (Źródło: http://osiejuk.salon24.pl/428983,pozegnanie-z-fym-em)
Nieprawdą jest zatem informacja podawana przez Pana, jakoby Toyah to zrobił jako pierwszy.
Podobnie rzecz się ma z blogerem Matka Kurka informację o FYM’ie zamieścił 23.06.2012 o godz.: 12:50 (Źródło: http://kontrowersje.net/tresc/kim_jest_fym_fym_jest_ketmanem_nazywa_sie_pawel_przywara).
Coryllus przed datą opublikowania notki przez FYM’a ani w komentarzach ani w swoich notkach nie podawał żadnych danych dotyczących FYM’a ani Pawła Przywary, notki dotyczące tej osoby ukazały się odpowiednio:
„Czy Urszula Domyślna jest żoną FYM-a?” - http://coryllus.salon24.pl/431968,czy-urszula-domyslna-jest-zona-fym-a – dnia: 06.07.2012 09:05 zaś notka:
„Państwo Przywara i badania na ludziach” - http://coryllus.salon24.pl/432439,panstwo-przywara-i-badania-na-ludziach - 08.07.2012 09:26.

Wobec czego proszę o sprostowanie nieprawdziwej informacji podanej przez Pana w komentarzu i nie powielanie tej błędnej informacji w przyszłości.

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#276698

To było OK.
Nie wiedziałem, że masz wakacje.
Przepraszam za zbyt ostry ton w poprzednich komentarzach.
Pozdrawiam i miłych dalszych wakacji życzę,

Vote up!
0
Vote down!
0
#276756

Zdziwiony jestem,że nie odpowiedział Ci ani biegający wilk ani jego nieodłączny towarzysz,którzy razem z niezawodnym panem Traube dożynali Zygmunta Białasa.

Postaram się godnie ich zastąpić.

Pan Zygmunt Białas pisze:

Ja ze swej strony pragnę podkreślić, że umieszczając swoje notki na innym portalu często zamieszczałem tam uwagę określającą portal niepoprawni.pl jako ten na którym: „nikt nie ukrywa, nie cenzuruje i nie usuwa notek”.
I chciałbym aby tak pozostało….

Tak napisał pan Zygmunt Białas. A ja przeczytałam jego wypowiedzi w innym miejscu na jego wlasnym blogu:

Można kasować chamskie wpisy lub zamykać dostęp określonym komentatorom w Salonie 24 czy w Nowym Ekranie. Takiej możliwości nie ma w Niepoprawnych.
Tam jest ciężko (na NP)bo nie da się kasować. A to jest walka o sieć.
Gdy tam wrócę, podejmę pewne kroki, by trolle i chamstwo zwątpiły nieco.

Pan Zygmunt Białas jest jednak znanym obrońcą wolności słowa.
Cytuję (wybór z jego blogu):

Mnie rozchodzi się raczej o wolność słowa.

Mam zbanowanych około 12 osób.

Mieszane mam uczucia, gdy ciągnę dyskusję z oszołomem i z wariatką. Będę musiał kasować i kończyć.

Mamy jednakowe zdanie na temat takich osób jak @gini, @mahonia, @kaczazupa czy @nurni... Jestem święcie przekonany, że te osoby nie powinny występować w przestrzeni publicznej, także w sieci. Uczynię sporo, by tak się stało

I ma też swoje piękne marzenia:

Ma Pan u mnie ciągle duży kredyt zaufania, więc do Pana zwracam się z prośbą, by przekonał Pan człowieka @nurni, powołującego się na ZP, by ten mnie przeprosił za prowokacje, jakich dokonał wobec mnie w Niepoprawnych. Idealnie by było, gdyby wyznał w NP, że to on dokonał paskudnych prowokacji i poprosił szefów NP, by przywrócili mnie do łask. W zamian mógłby on (choć na parę tygodni) zniknąć.

To niezwykle ciekawa osobowość. Godna naśladownictwa ze wszech miar. Zastanawia mnie czy już napisał obiecany list otwarty do szefa ZP Antoniego Macierewicza.

Myślę, że pana Białasa trzeba tu wpuścić. Koniecznie, ale to koniecznie! Niech nauczy nas wolności wypowiedzi, kultury osobistej i oraz pisania porywających notek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276707

Chyba nie wynikało to z tekstu. Odebrałam to jako całość listu. A jeśli nawet coś przeoczyłam, to niewiele zmienia. Przytoczyłam wystarczającą ilość cytatów z opinii pana Białasa na temat kasowania, banowania i wolności wypowiedzi. Na jego blogu jest ich znacznie więcej, ale zwyczajnie mi się nie chce tam dłużej grzebać. wzięłam to, co było pod ręką.

I nie bierz tego do siebie, Raven, bardzo proszę.
Nie lekceważę Cię i nawet doceniam, że chciałeś być posłańcem w dobrej, jak Ci się zdaje, sprawie.

Ale nie jestem równie wytrwała jak Nurni czy Nurniflowenol
i pan Zygmunt przestał mnie zajmować od czasu, gdy w ramach kultury wypowiedzi oświadczył mi, że nie będzie rozmawiał "z pierwszą lepszą".

W celu udzielenia jakiejkolwiek odpowiedzi panu Zygmuntowi nie kiwnęłabym nawet palcem.
Odpowiedziałam na Twoją notkę.

Myślę, że to naprawdę nie jest dobra sprawa i szkoda Twojego czasu. Ale oczywiście to Tylko Twój wybór.

Aha. Zapomniałabym. Jedna jedynka to ode mnie. Dla pana Białasa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276715

raz na tak raz na nie a portal czeka ujawniać nie ujawniac , ocena -nick związać czy nie , przyznających sie mamy czcić czy przeklinać , oceny są cenne lecz to co się tu dzieje jest karygodne i komu to na rękę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#276719

Jedynki są po to, by ich używać. Ale nie zza węgła.
Nie anonimowo.
Jeśli uważasz moje uzasadnienie tej jedynki za niewystarczajace, to mogę rozwinać.
Chyba nie zrozumiałeś przeciwko czemu protestujemy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276720

i jakie my , wszystko to nic internet nie istnieje to tylko pułapka wolność moźe zaistnieć tylko w rzeczywistnym świecie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276746

Teraz odrodziles sie jako... hdlk

i znow zaczynasz drazyc swa krecia czy raczej Kornikowa~ robore~.

Na kilku blogach na raz.

Od bacy. dostajesz honorowy tytul supertrolla ;)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#276748

trzymaj się nie każdy może się tak dłudo udzielać

Vote up!
0
Vote down!
0
#276749

Dlugie udzielanie, powiadasz ?

24 godziny na dobe. Na zlecenie Resortu ;)

* i zagadka dla Ciebie.

Co to jest za roslina i... dlaczego wysylam ja Tobie:

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#276750

Uważam tylko, że jeżeli administratorzy coś obiecali to powinni słowa dotrzymywać...

Jeżeli naruszać będzie regulamin to - dożywotnio zbanować.

PS. Zamieszczam ten komentarz ponownie odtwarzając go "z pamięci".
Poprzednio umieszczony "jakoś się nie zapisał"

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#276727

 O jakim sledztwie Pan mowi, na jakich dokumentach opiera sie to sledztwo to pierwsze.

 

Amelka uzala, sie, ze robi sie polowania z nagonka na biednych blogerow .

 

Tyle, ze to ci biedni blogerzy urzadzili sobie polowanie z nagonka na Jacka Sasina, i innych pracownikow kancelarii, to ci biedni blogerzy urzadzili polowanie z nagonka szczegolnie obrzydliwe na Pania Zuzanne Kurtyke, oraz na reszte Rodzin, jak zechce Pan przykladow to chetnie podam, jutro, bo dzis pozno.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#276755

Pani czarownico,primo voto gini.Proszę się nie wysilać z przykładami.Znam  twórczość Pani i Pani grupy wystarczająco.Ten "Latający cyrk Monty Pythona "też czytam,dla rozrywki.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#276804

 Ja nie pytalam o to co pân zna, zadalam konkretne pytania jak widac za trudne.

 

Brak odpowiedzi to tez odpowiedz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277455

podziękowałem Panu Ravenowi, dziękuję również Panu. Nie chce mi się już wiele mówić. Nieco wyżej jest mój wpis dotyczący tej sprawy.

Mam nadzieję, że nie będzie Pan miał do mnie pretensji, gdy będą Pana opluwać. Oni pamięć mają bardzo dobrą.

Z uszanowaniem i życzeniem wszystkiego najlepszego,

pozdrawiam Pana serdecznie.

Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#276835

Dziękuję uroczemu czytelnikowi tej notki, który zgłosił ją notkę do moderacji administratorom.
Dzięki temu, po 24 godzinach od jej zamieszczenia, jest szansa że ktoś z administratorów zainteresuje się jej treścią i odpowie na pytania skierowane do nich...

Bardzo dziękuję!

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#276728

Niech tak zostanie, że blogerzy proktolodzy nie będa obecni na niepoprawnych.
Jednak formuła, że nie można kasować komentarzy jest bardzo dobra. Na początku myślałem inaczej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#276742

To pożyteczna roślina , hdlk zasłużył na nią twierdzeniem ; wolność może zaistnieć tylko w rzeczywistym świecie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Konkubina po polsku

#276780

O ile monsieur Białas jest mi serdecznie obojętny, o tyle FYM jako zjawisko, jest na Niepoprawnych trędowaty. Jego teorie, są na porządku dziennym, w izolatkach Tworek. Na tym solidnym opozycyjnym portalu, są najogólniej nie na miejscu. Jeśli któryś z blogerów, zapędzi się w ich pokrętną logikę i jeszcze w nie uwierzy. Wtedy należy mu się strzał kontrolny od Admina!. Prosto w nochal!. Panie Białas!. Zamiast lamentować proszę złożyć samokrytykę w dawnym, dobrym, post sowieckim stylu i przeprosić innych użytkowników portalu. Nie wie Pan, za co?. Za propagowanie bzdur, raniących nasze uczucia i dobry smak. Bzdur, które urodziła czyjaś chora głowa!...

Vote up!
0
Vote down!
0
#276880

zygmuntbialas publikuje ostatnio na Salonie24 i NowymEkranie donosy na niepoprawnych.pl

Pod tymi donosami zamieszczane są komentarze w stylu:

"Co do niepoprawni.pl nie mam pojęcia co tam się może dziać, kim są ludzie tym kierujący, ale z opisu mogę się domyślać, że nie są lepsi od cenzorów i Igora Janke, który jak to ktoś określił, nie ma poglądów prawicowych, on jedynie na nich zarabia, a wg mnie nie tylko zarabia, ale programowo ukierunkowuje, widać to po zakrytych tekstach, a co wisi na SG, szmatławe teksty, ludzi którzy szmacą się pomówieniami i zniesławianiem innych, bazując na śmierci ludzi, którzy pomimo różnic poglądowych, chcieli oddać hołd ofiarom zbrodni sowieckiej! a tam ciągle 24h na dobę wiszą na przemian nędznicy tacy jak Migalski czy Libicki z wtórem innych płatnych pachołków POlszewików. Widać, że nie tylko media pisane, oglądane ale i internetowe są dość mocno obsadzone przez nie tylko obcą agenturę, a kto ich firmuje czy sponsoruje, może to jest klucz do tego szyfru? S24 kontroluje Bruksela, a może raczej Niemcy z poparcia POlszewików, co by potwierdzało ich promowanie ze "starym pudłem" na czele (za Koteuszem:), jak sam Pan już widzi, z prawdą, a szczególnie do jej dotarcia nie jest lekko i nie będzie lepiej, jedynie gruntowna rewolucja, a może i przewrót, może to zmienić, ale to też mało prawdopodobne, nie darmo usłużne banki zniewoliły naród kredytami. Pzdr"

http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/69168,list-otwarty-do-administracji-portalu-niepoprawni-pl#comment_556215

Z którymi to komentarzami się zygmuntbialas pogodnie zgadza, dodając łaskawie, że chwalił sobie kiedyś niepoprawnych. Nazywa siebie nawet "czołowym blogerem" tego portalu.

Pod swoim kolejnym donosem, w sporej części poświęconym mojej osobie, zamieszcza zbigniewbialas takie podsumowanie obecnej sytuacji na NP.pl:

"@Melancholia
Tam paru trolli opanowało portal. To są: @nurni, @traube, @gini, @mahonia oraz inni. W dwóch ostatnich notkach dałem przykłady ich obskurnago języka. Mam wrażenie, że ich trollowanie ma akceptacje wyższych pięter politycznych.
Pisze Pani: "Z moją nadzieją w każdym razie coraz gorzej, zwłaszcza po 22 czerwca". - Muszę zgodzić się niestety z Pani zdaniem. Mam podobne odczucia.

Pozdrawiam Panią również serdecznie.
ZYGMUNT BIAŁAS 68313611 | 24.07.2012 22:21"

http://zygmuntbialas.salon24.pl/436103,free-your-mind-doktor-przywara-i-portal-niepoprawni-pl#comment_6392013

TO JEST NIE TYLKO KŁAMSTWO, ALE TEŻ KOLEJNA OBRZYDLIWA INSYNUACJA.

A takich kwiatków pod donosami zygmuntbialasa jest mnóstwo.

Jak widzę, w związku z powrotem Białasa zniknął już jeden z moich ulubionych niepoprawnych - nurniflowenola.

Jestem przekonany, że obecność Białasa podziała na niepoprawnych, jak V-ta kolumna. Nikt, od wielu miesięcy, nie przyprowadził tak zmasowanych ataków na niepoprawnych i na konkretnych tu piszących blogerów, jak to uczynił ostatnio zygmuntbialas. Ataków pełnych nieścisłości i zwykłych łgarstw. Służę przykładami.

Mówiąc oględnie, będzie mi trudno na dłuższą metę, funkcjonować obok takiego "kolegi".

Vote up!
0
Vote down!
0
#277037

z powodu tzw. maskirowki czy osób jakoś z nią związanych oraz
że odgrzewane i kontynuowane w nieskończoność bezsensowne czy żenujące wręcz dyskusje nie będą już zaśmiecać portalu.

Mam też wielką nadzieję, że osoby, które odeszły z NP, zechcą wrócić - i będą mogły czuć się na tym portalu dobrze oraz dzielić się z nami swą wiedzą, swymi opiniami, swym poczuciem humoru...

Pozwolę sobie przyłączyć się do głosu Traube.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#277046

A ja pozwolę sobie przyłączyć się do głosu Anny. I opinii Traubego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277047

Gdyby znała Pani moje teksty, to wtedy byłaby Pani przekonana, że słowa:

"Mam też wielką nadzieję, że osoby, które odeszły z NP, zechcą wrócić - i będą mogły czuć się na tym portalu dobrze oraz dzielić się z nami swą wiedzą, swymi opiniami, swym poczuciem humoru..."

jak ulał pasują do mnie.

Chcę wrócić do Niepoprawnych. Łaskawa Administracja pozwoliła mi (przynajmniej chwilowo) się wypowiadać. Za to miłosierdzie jestem jej głęboko wdzięczny. Myślę, że moje starania, prośby i błagania o łaskę Szanownej Administracji spowodują, że otworzą mi mój blog, by na przykładzie moich tekstów poszerzyła swą wiedzę o wolności słowa.

Pozdrawiam.

Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#277055

wolność słowa, powiadasz?
blogi dla kłamców, idiotów i chamów?
tak jak małżeństwa dla zboczeńców?
i ja mam w ramach wolontariatu to plugastwo rozpowszechniać?
spadaj na drzewo liście pompować, stary durniu

Vote up!
0
Vote down!
0
#277070

Panie KUKI dolaczam sie do zyczen!

Vote up!
0
Vote down!
0
#277072

Jaki ja jestem kłamca? Idiota? Cham? - Czyś ty człowieku oszalał? - Jeśli tacy numeranci pracują w portalu Niepoprawni, to nic tu mnie nie dziwi.

Proszę o odblokowanie bloga. Ja grzecznie proszę. Wypowiedź archiwizuję.

Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#277125

a może ciebie nienawiść oślepiła?

Białas - jesteś, cytuję (sic!): "stary dureń", który chce wolności słowa dla m.in. rozpowszechniania bredni drugiego starego durnia. a ja mam swoje zdanie o nim.

w tym portalu nikt nie pracuje. wiesz co to wolontariat? m.in. dzięki tobie i tobie podobnym nie biorę już w tym udziału.

poproś innych numerantów, to może się zdziwisz

Vote up!
0
Vote down!
0
#277384

Nie jestem całkiem przekonany, czy promowanie przez Pana człowieka, który na swoim blogu hołubi i pielęgnuje oszczerców, pospolitych kłamców, fanatyków i trolli było na pewno tym, o co Pan miał zamiar zawalczyć w ramach "wolności wypowiedzi".
Użytkownik Zygmunt Białas ma u mnie bana za notoryczne promowanie oczerniana A.Macierewicza i osób współpracujących, jak i wspierających Zespół Parlamentarny.
Pomimo wielokrotnych monitów, dopuścił do sytuacji w którym oszczerstwa wobec niezaangażowanego w sprawę rozważań nad maskirowką eksperta Zespołu wiszą na jego blogu. Jest zatem indywiduum które spełnia definicję człowieka niehonorowego.

Nie punktuję Pańskiej notki, jako osoba będąca bezpośrednim obiektem "dyskusji" na blogu Zygmunta Białasa na S24 nie chcę być posądzony o prywatę.

Ale mam prośbę: niech Pan wybierze się na tamten blog i przeczyta "dyskusję".
Tak na koniec, ciekawym Pańskiego zdania: czy było warto?

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Dąbrowski

#277180

Szanowny Panie Marku, dziękuję za Pańską wizytę na moim blogu i za komentarz.
Chcę podkreślić, że wielce cenię pracę ZP posła Antoniego Macierewicza i wszystkich osób wspomagających pracę Zespołu Parlamentarnego badającego przyczyny Tragedii Smoleńskiej, w tym oczywiście i Pana.

W swojej notce napisałem: "...Jego (tj. Zygmunta Białasa) poglądy, jak i poglądy blogera FYM’a czy im pokrewnych, na Tragedię Smoleńską są dosyć odległe od moich. Uważam jednak, że ponieważ sprawa dotyczy tego portalu, wskazane jest aby treść tej notki znalazła miejsce również na tym portalu. Pytania zaś powinny uzyskać stosowną odpowiedź ze strony administratorów..."

Intencją moją, było aby administratorzy tego portalu podjęli decyzję odnośnie dalszego funkcjonowania bloga Zygmunta Białasa i poinformowali o niej zainteresowanego jak i innych blogerów/komentatorów tu funkcjonujących.
Aby odbyło się to w pełnym świetle i bez używania takich praktyk jakich doświadczamy na innych portalach (np. przede wszystkim na portalu salon24.pl).

Albowiem nie ma nic gorszego aniżeli usuwanie notek czy komentarzy lub eliminowanie z portalu blogerów czy komentatorów bez jasnego sformułowania zarzutów i publicznego przedstawienia sankcji podjętych wobec sprawcy przewinienia.

Notka ZB ukazała się na portalach salon24.pl i nowyekran.pl, pozostając bez stosownej reakcji i odpowiedzi mogła podważyć autorytet portalu niepoprawni.pl, stąd moja decyzja o umieszczeniu jej tutaj, w celu spowodowania dyskusji i reakcji administratorów a nie udawać: "Polacy nic się nie stało".

Gdybym miał ponownie rozważyć zamieszczenie tej notki postąpił bym tak samo.

Dziękuję raz jeszcze za Pańską wizytę i komentarz.

PS. Proszę o wybaczenie tak późnej odpowiedzi ale przebywając na urlopie z internetu korzystam w sposób ograniczony.

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#277293

Widzę że częściowo w odpowiedzi Panu wyręczył mnie sam @Zygmunt Białas.

na moje stwierdzenie: Zygmunt Białas ma u mnie bana za notoryczne promowanie oczerniana A.Macierewicza

tenże odpisał:
że notorycznie oczerniam Pana Antoniego Macierewicza. Jest to nieprawda.(...) Nie przypominam sobie, bym pisał kiedykolwiek krytycznie lub złośliwie o A.Macierewiczu.

Jak widać, nasz filolog udaje że nie rozumie słowa pisanego.
To dla niego typowe. I tak w kółko Macieju. Można stracić dużą część cennego życia na prostowanie dezinformacji tego pana.

Szanowny Panie,
mamy do czynienia z decyzją Adminów, którzy- mając do dyspozycji twórczość @Zygmunta Białasa chociażby na jego blogu na Niepoprawnych, gdzie został złapany na niezbyt jasnych sprawkach:

http://niepoprawni.pl/blog/4764/free-your-mind-o-fanatyzmie-glupocie-i-chamstwie

raczej nie powinni mieć problemu z odpowiedzią na Pańskie pytanie.
Od siebie dodam, że niespecjalnie podoba mi się wolność słowa w której nie ma miejsca na odpowiedzialność za to słowo, tak, jak prezentuje bohater tej notki. To nie jest tak że np. nie można mnie czy kogokolwiek krytykować- ale nie za pomocą notorycznych oszczerstw i kłamstw. Oszczercy, jak pokazał przykład innej dezinformatorki wyrzuconej z portalu- dotąd mieli na Niepoprawnych problemy.

Aby zakończyć dyskusję, bo niestety nie było moją intencją wiedzenie długich dysput, a jedynie zwrócenie Pańskiej uwagi na "osiągnięcia" człowieka, za którym się Pan wstawił- zwrócę tylko uwagę że to, co robi @Zygmunt Białas ze swoimi internetowymi "przyjaciółmi", jest uzupełnieniem ataków jakie non stop próbuje na nas przeprowadzać sekta pancernej brzozy.
Krótko mówiąc: strategia nożyczek.

Na dzień dzisiejszy mamy taki stan, że Michał Jaworski, Gini, Mahonia, Ellenai czy Nurni są źli, a Dąbrowski- jak widać po wpisie Zygmunta Białasa 26 lipca, 2012 - 00:57- dobry. Jutro natomiast może okazać się, że zły jest Dąbrowski, a dobry ktoś inny.Kto kupi ten kit?
:-)
O tym, że @Zygmunt Białas potrafi zachować się jak ordynus i cwaniaczek spod budki z piwem wobec kobiet- nie wspomnę.

Widzi Pan, to jest połączenie dziecinady, nieudacznictwa i próby prowadzenia jakichś gierek z promocją urojeń fanatyków i frustratów. Temu biedakowi wydaje się, że mamy pamięć pantofelka i nie będzie problemu, jeśli jego przyboczni za jego aprobatą naplują na nas jednego dnia, a nazajutrz sam @Zygmunt Białas przyjdzie do nas jak gdyby nigdy nic, pokonwersuje i "pozdrowi".

Wizyty na blogu @Zygmunta Białasa na S24 mogą mieć wyłącznie walor quasi-rozrywkowy w sezonie ogórkowym, ale czy to powód aby ten cały wesoły autobus znalazł się na Niepoprawnych? Czy naprawdę ten portal jest miejscem na którym jakiś pożyteczny idiota będzie z pełną powagą nawoływał aby Antoni Macierewicz GO przeprosił? Miłe złego początki.
;-)

Pozdrawiam Pana

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Dąbrowski

#277341

że notorycznie oczerniam Pana Antoniego Macierewicza. Jest to nieprawda. O Antonim Macierewiczu i Zespole Parlamentarnym napisałem ponad 100 notek oraz dwa wywiady z Markiem Dąbrowskim, czyli z Panem. Wywiady te zostały przetłumaczone przeze mnie na język niemiecki. Nie przypominam sobie, bym pisał kiedykolwiek krytycznie lub złośliwie o A.Macierewiczu.

O Free Your Mind napisałem około 5 - 7 notek oraz przeprowadziłem dwa wywiady.

Pozdrawiam.

Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#277325

Tak, panie Zygmuncie B. Wiem, że jest pan ujmująco skromnym i niezwykle wstydliwym człowiekiem i że nie pochwali się pan tym komentarzem, skierowanym do pana:

[...]Reasumując - niepoprawni.pl to ciekawa i dobra inicjatywa - IMHO. Szczekanie na nich uważam za nieprzyzwoite i niepotrrebne, tym bardziej, że z tego co przeczytałem pod wskazanym linkiem - nie znajduję uzasadnienia do robienia awantury.

Proszę czytać ze zrozumieniem, admini tam się wypowiadają raczej w sposób stonowany i stoja na stanowisku, że niektóre rzeczy trzeba wucinać, i ja się nimi zgadzam. Szczególnie, że wymienili rzeczy nieprzyzwoite związane z panią wicemarszałek z ruchu poparcia niewymownego...

Proponuję zająć się czymś bardziej sensownym i madrym niż jątrzenie i wszczynanie sporów. Powinniśmy sie raczej łączyć w walce z patolgiami szkodzącymi Polsce, a nie dzielić i szukac dziury w całym.

Pozdrawiam
PIOTR STRÓŻ

http://lubczasopismo.salon24.pl/ponadpoziomypolactwa/post/436227,radka-dla-radka#comment_6394177

Vote up!
0
Vote down!
0
#277328

Zygmunt Białas napisał, podając link do dyskusji toczącej się w tym miejscu:

"Raven przedrukował mój "List otwarty", potem jest dyskusja, przy czym najbardziej wulgarne wpisy @Traube są wymazane:"

http://lubczasopismo.salon24.pl/ponadpoziomypolactwa/post/436227,radka-dla-radka#comment_6394126

Moje pytanie do Administracji: Czy rzeczywiście jakieś wulgarne wypowiedzi Traubego zostały usunięte bez poinformowania o tym?

Do p. Traube: Czy zauważył zniknięcie jakichś jego komentarzy?

Do Z.Białasa: Proszę wykazać (przy pomocy zrzutu z ekranu) istnienie wykasowanych komentarzy p.Traube. To sprawa pańskiej wiarygodności, bo jeśli zarzuca się komuś jakieś działanie, trzeba móc to odowodnić. Bardzo proszę nie udawać, że akurat tego komentarza pan nie przeczytał.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277422

Wydaje mi się, że pytałem o to samo Białasa.
Z dyskusji zniknął komentarz nurniflowenoli, w którym w ostry sposób zareagował on na powrót Białasa. Domagał się on też natychmiastowej likwidacji swojego konta na np.pl.
Ja skomentowałem nurniflowenolę, oczywiście popierając.
I ten mój komentarz zniknął wraz z komentarzem nurniflowenoli.
No, ale bez niego byłby on bezprzedmiotowy.
Nie wydaje mi się to możliwe, abym użył w tym komentarzu wulgaryzmu, bo z zasady wulgaryzmami się nie posługuję, a jeżeli już to rzadko.
Wypowiedź nurniflowenoli zawierała wulgaryzm.
Nie zuważyłem zniknięcia innych komentarzy.
Wulgaryzmów grubszych niż "gnojek" w tej dyskusji nie używałem.

Reagowałem emocjonalnie i uważam, że było to w pełni uzasadnione.
Pomówienia pod adresem przyzwoitych ludzi wisiały na blogu Białasa całą dobę, mimo iż wiedział on z moich agresywnych komentarzy, że się w najlepszym razie pomylił.
O ile się nie mylę, ten kłamliwy tekst nie został przeredagowany, a Białas zamieścił jedynie zdawkowe przeprosiny. Myślę, że Białas nie zdaje sobie sprawy jaką potwarzą dla przyzwoitego blogera jest oskarżenie o ujawnienie uzyskanych w zaufaniu danych anonimowego kolegi. Dlatego nie zrozumiał moich reakcji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277432

Jeżeli chodzi o komentarze - odpublikowane zostały 4. M.in. Nurniegoflowenoli z wulgaryzmem oraz Traubego - bez wulgaryzmu (najprawdopodobniej rzeczywiście dlatego, że w tej sytuacji byłby po prostu bezprzedmiotowy).

Pzdr, Hun

PS. Nie będzie mnie przy kompie przez najbliższe godziny, ewentualne dalsze pytania w sprawie komentarzy poproszę na priv. Odpiszę późnym wieczorem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277442

To mi wystarcza. Nie jestem w tej dyskusji od początku, dlatego nie widziałam już komentarza nurniflowenola.

Dla mnie to ważne, bo rzecz idzie o wiarygodność portalu, na którym piszę.

Czekam na odpowiedź Z.Białasa.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277448

Tutaj pytam Białasa o te moje wulgaryzmy:

http://niepoprawni.pl/blog/3444/notka-dla-administracji-portalu-niepoprawnipl#comment-319653

Vote up!
0
Vote down!
0
#277443

"szacunek dla adwersarza i merytoryczna dyskusja ..."
To przede wszystkim.Musiałby Pan najpierw prześledzić dyskusję, jaką prowadzimy z grupą GINI już ponad rok, plus wejścia rozmaite, publiczne, pana Antoniego Macierewicza. Poznałby Pan kontekst, sposób prowadzenia dialogu z obydwu stron, jakość poszczególnych wypowiedzi. Niestety, półtora roku nie tylko straciliśmy, stało się również w tym czasie sporo złego.Czy można to wszystko grupie Gini oraz Antoniemu Macierewiczowi wybaczyć?

Oczywiście można. Jednak najpierw ci ludzie musieliby zrozumieć swoją winę, jak wiele złych rzeczy już się stało za ich przyczyną. Myśli Pan, że kiedykolwiek zrozumieją?Pańskie uwagi pt "nie znam tamtych dyskusji, nie wiem, kto w jaki sposób się wypowiadał, w ogóle niewiele na temat zbrodni 10.04.2010 roku wiem, bo się nie zagłębiałem, ale chciałbym, żeby było dobrze i żeby panowała powszechna zgoda" są oczywiście słuszne. Dokładnie to samo postulowaliśmy od ponad roku. Dzisiaj czekamy na jakieś otrzeźwienie funkcjonariuszy blogosfery. Ich działalność przecież nie wygasła. ps nie wykluczam, że fanatycy Antoniego Macierewicza nie mają nic wspólnego z samym Antonim Macierewiczem. Być może używanie chamstwa na tak wielką skalę, to był ich indywidualny pomysł. Być może rozmaite męty do p. Antoniego tylko sie podłączyły. Tego nie wiemy.

A czy można użyć w stosunku do grupy Gini (nurni, mahonia, Dąbrowski, Jaworski) określenia - "męty"? Proszę zapoznać się z ich twórczością, a dopiero potem ocenić.
MAREKTOMASZ263174 | 25.07.2012 12:26

 

 

Jak widac pan Marek Tomasz zaliczyl juz do mojej grupy A Macierewicza.

Ludzie wspolpracujacy z zespolem, to dla kolegi pana Bialasa to mety, a co na to pan Bialas?

 

 @marektomasz

Pyta Pan, czy można użyć w stosunku grupy Gini określenia "męty". Pan zna moje zdanie na ten temat, więc będę milczał. Gdybym tu powiedział 'tak', to ta grupa znowu będzie bluzgać.

Podjąłem pewne działania w kierunku zgody. Mahonię skomplementowałem, iż jest niegłupią kobitą. Trollowi @Traube odpowiem, że podejmę z nim dyskusję, gdy odniesie poziom intelektualny.Pozdrawiam.
ZYGMUNT BIAŁAS68313678 | 25.07.2012 12:48
 
Pan Zygmus, milczy ale daje do zrozumienia, ze nie ma nic przeciwko temu by ludzi wspolpracujacych z zespolem nazywac metami.
a wiec Pan Marek Dabrowski Pan Jaworski sa metami szkodnikami, jak kiedys ich okreslil pan marektomasz.
Ciekawe czy caly ZP oraz panowie Binienda Nowaczyk, Szuladzisnski to tez mety, bo przeciez nie wierza w maskirowke.
 
 
Napisac o tak inteligentnej kobiecie jaka jest Mahonia, "nieglupia kobita" to komplement?
Boze ten czlowiek mowi cos o poziomie intelektualnym, szok.
Vote up!
0
Vote down!
0
#277524

Raven59 w dobrej wierze podjął się mediacji, pisząc tak: (skróty moje)

Intencją moją, było aby administratorzy tego portalu podjęli decyzję odnośnie dalszego funkcjonowania bloga Zygmunta Białasa [...]. Aby odbyło się to w pełnym świetle i bez używania takich praktyk jakich doświadczamy na innych portalach (np. przede wszystkim na portalu salon24.pl).
[...]
Notka ZB ukazała się na portalach salon24.pl i nowyekran.pl, pozostając bez [...] odpowiedzi mogła podważyć autorytet portalu niepoprawni.pl [...].

Na skutek tego, jak się domyślam, przywrócono Białasowi możliwość wypowiadania się. Jego milczenie w tej dyskusji, nowe kłamstwa, omijanie konkretnych pytań, jest bardzo wymowne.

Spamował wczoraj kilka blogów na s24 identycznym komentarzem, w którym oczernia niepoprawnych. Roznosi swe kłamstwa po różnych blogach i portalach, na których znalazł popleczników, innymi słowy przyprawia nam gębę ten tchórzliwy nauczyciel-dżentelmen starej daty, na dodatek strasząc sądami, a powinien się modlić, aby nam się nic nie stało.

Nie bez powodu przeniósł dyskusję na blog e2rdo i do siebie. Jednak jest chyba zbyt mało inteligentny, aby wiedzieć, że takie zachowanie mówi o nim więcej, niż sam chciałby, abyśmy wiedzieli.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277536

[quote=Mahonia]Raven59 w dobrej wierze podjął się mediacji, pisząc tak: (skróty moje)

Intencją moją, było aby administratorzy tego portalu podjęli decyzję odnośnie dalszego funkcjonowania bloga Zygmunta Białasa [...]. Aby odbyło się to w pełnym świetle i bez używania takich praktyk jakich doświadczamy na innych portalach (np. przede wszystkim na portalu salon24.pl).
[...]
Notka ZB ukazała się na portalach salon24.pl i nowyekran.pl, pozostając bez [...] odpowiedzi mogła podważyć autorytet portalu niepoprawni.pl [...].

Na skutek tego, jak się domyślam, przywrócono Białasowi możliwość wypowiadania się. Jego milczenie w tej dyskusji, nowe kłamstwa, omijanie konkretnych pytań, jest bardzo wymowne.[/quote]

Z. Białasowi przywrócono możliwość wypowiadania się (komentowania) dlatego, że skończyła się kara (czasowy ban), której został poddany. I tylko dlatego... Nie chcielibyśmy, aby ktokolwiek odniósł wrażenie, że zrobiliśmy to z powodu jakichkolwiek notek, gdziekolwiek opublikowanych... Nie interesujemy się ani nie liczymy się w żadnym stopniu z tym, co dzieje się na Salonie czy NE.

Sugestię, że pozostawienie notki ZB bez odpowiedzi mogłoby podważyć autorytet naszego portalu osobiście uważam za komiczną... Tu "farsa" będzie dobrym określeniem...

To zaś, że Raven59 próbował swoją notką ewidentnie wywrzeć na nas nacisk - też zostało zauważone. Nie komentujemy tego jako redakcja, ani nie odnosimy się do tego faktu w żaden inny sposób z tej prostej przyczyny, że już nie jeden raz próbowano na nas (w różnych sprawach) wywierać o wiele silniejszy nacisk. Skutek jest zawsze taki sam - negatywny dla danej "sprawy"...

Pozdrawiam, Hun

Vote up!
0
Vote down!
0
#277559

"...Sugestię, że pozostawienie notki ZB bez odpowiedzi mogłoby podważyć autorytet naszego portalu osobiście uważam za komiczną... Tu "farsa" będzie dobrym określeniem..."

Uważam, że pozostawienie tej konkretnej notki ZB - zamieszczonej w formie listu otwartego a przeze mnie tu zamieszczonej - bez odpowiedzi administratorów portalu jest błędem. Szkoda, że jako administrator tego nie rozumiesz.

Postanowiłem jak piszesz "wywrzeć nacisk" abyście podjęli decyzję z "odkrytą przyłbicą". Jeżeli tego nie rozumiecie, jakie to ma znaczenie, to bardzo źle to świadczy o wiarygodności administratorów.

Uważam, że każdy - podkreślam KAŻDY - powinien być świadom odpowiedzialności za słowa i czyny. Każdy - tak Zygmunt Białas jak i inni blogerzy i komentatorzy, administratorów portali internetowych nie wyłączając.

Pozdrawiam

PS. Odnośnie usuwania komentarzy lub notek postaram się zamieścić w najbliższym czasie osobną notkę - ponieważ widzę, że jest z tym również tu na tym portalu spory problem, który wymaga skomentowania i poddania pod dyskusję.

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#277591

OK, nie wiem, kiedy przywróciliście Białasowi dostęp do portalu, skojarzyłam to z wystapieniem jego komentarza pod notką Ravena.

Nie muszą Was-Adminów interesować inne portale, ale proszę mnie poinformować, jakie będę miała możliwości skontaktowania się z Wami, jeśli zablokujecie mój blog, czy będę miała dostęp do swojej poczty wewnętrznej, żeby do Was napisać? Jeśli nie, to chyba dobrze, że będę mogła skorzystać z czyjejs pomocy?

Twoja uwaga, że notka Ravena, w której zacytował list Białasa, jest próbą wywierania nacisku na administrację, jest, moim zdaniem, reakcją nieadekwatną do bodźca. To patrzenie administracji na ręce, nic innego przecież.

Rozumiem, że chcecie uchodzić za redakcję nieulegającą naciskom i wpływom, ale na taką opinię pracuje się nieco inaczej, niż pokrzykiwaniem na blogerów w rodzaju "próba wywarcia nacisku została zauważona".

Jestem zdania, że pozostawienie listu Białasa (moje zdanie na temat listu i osoby Białasa nie ma tu znaczenia, można sobie wstawić jakiś nick dowolny) bez reakcji, przyniesie/przyniosłoby niepoprawnym więcej szkody niż pożytku.

Oczywiście zrobicie (admin.) tak, jak dyktuje Wam to zdrowy rozsądek, regulamin i tzw. dobro ogólne. Wyraziłam swoje zdanie w trosce o to właśnie dobro wspólne, jakim jest portal niepoprawni.

Dziękuję za uwagę, to wszystko, co miałam do powiedzenia na ten temat.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277611

Mahonio, po pierwsze nie bardzo potrafię sobie wyobrazić przypadku, w którym osoba taka jak Ty "dokazuje" na tyle, że blokowany jest jej blog. Po drugie - blokada bloga poprzedzona jest zwykle ostrzeżeniami wysyłanymi z "naruszeń", tak więc jest adres meilowy (oprócz "kontaktu"), na który można napisać i każdy może swoje sprawy załatwić sam.

Mahonio, jesteś z nami kilka miesięcy, my zaś prowadzimy ten portal już 4 lata (i niecały, chyba, miesiąc...) i my naprawdę nie "chcemy uchodzić" za redakcję nieulegającą naciskom itp... My już "swoje" przeżyliśmy i opinię też zdołaliśmy sobie jakąś wyrobić.
Nie obraź się, ale Twoje słowa "ale na taką opinię pracuje się nieco inaczej, niż pokrzykiwaniem na blogerów..." odbieram jako takie trochę lekceważące napomnienie w stylu: "chłopcy w krótkich spodenkach, nie napinajcie się w obecności starszych, tak się nie załatwia sprawy..."... Celowo wykorzystałem "chłopców w spodenkach"... Jak komuś przestaje być z nami po drodze, zaraz okazujemy się "żydami", "hasbarą" albo właśnie "chłopcami w krótkich"... Zdążyliśmy się przywiązać do tych określeń... ;)

Po za tym mój komentarz na temat "działalności" Ravena59 padł po 4 dniach od opublikowania przez Niego tej notki i to przy okazji opisywania przeze mnie sprawy "odpublikowanych" komentarzy, więc o jakim "pokrzykiwaniu" tu mówimy?

Jeśli miałabyś jakiekolwiek wątpliwości - jestem pod ręką...:)

Pozdrawiam,
Hun

Vote up!
0
Vote down!
0
#277734

"Po drugie - blokada bloga poprzedzona jest zwykle ostrzeżeniami wysyłanymi z "naruszeń", tak więc jest adres meilowy (oprócz "kontaktu"), na który można napisać i każdy może swoje sprawy załatwić sam."

 

prawdopodobnie hun nie mija sie z prawda w cytowanym zdaniu, bo napisla "zwykle", a nie "zawsze". w moim wypadku, bylo tak, ze dostalam na PW informacje, ze zostala mi odebrana funkcja blogera.  Gawrion powolal sie przy tym na jakis paragraf. (ostrzezenie dostawalam, i owszem, jakies kilka miesiacy temu i dotyczyly spraw tak kuriozlanych jak np. wklejenie w komentarz linku, ktory nie odnosil sie bezpośrednio do treści bloga).natomiast co do faktycznych przyczyn zablokowania mi dostepu do mojego bloga moglam domyslic sie, nieco poźniej, z notki admina, Gadajacego Grzyba:

"Też mam sentyment do porywów pensjonarskich serduszek i duszyczek, ale skoro już jesteśmy przy przedwojennej analogii - takie pensjonarki pisywały sobie gdzieś w cichości pamiętniczki i raczej nie kazały się nimi nikomu zachwycać. Czasami wyrastały z nich pisarki, poetki czy dziennikarki, częściej jednak nie.

Mówiąc brutalnie, taką pensjonarkę mógł zwyobracać jakiś Tuwim, czy inny Boy-Żeleński (jak taką uwieść opisał Boy w "Nowoczesnej sztuce chędożenia"), ale za nic nie wydrukowałby jej w "Wiadomościach Literackich", bo ośmieszyłby i siebie i gazetę."

http://www.niepoprawni.pl/blog/287/alfabet-blogosfery#comment-313787

prawda, ze rzeczowo, elegancko i obiektywnie?

 

pozdrawiam

ps.

nie zalę sie, decyzje o rezygnacji z prowadznia bloga podjelam zanim mi odebranu tutaj dostep do moch notek. zwracam uwage tylko na pewne uniwersalne mechanizmy i sposob traktowania "petenta".

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#277741

dziękuję. Poczekam na rozwój wydarzeń.
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#277771

Hola, balansujesz na cienkiej linie.

Nie mogę wyrazić swojej opinii, bo jestem tu na okresie próbnym? Regulamin nic o tym nie mówi.

Obrażasz się z szybkością światła, zamiast zastanowić się nad krytycznym komentarzem. Nie masz patentu na nieomylność - raczyłeś to wziąć pod uwagę? Każdego, kto ma inne zdanie niż Twoje, traktujesz z buta?

Poczułeś się jak chłopieć w krótkich majteczkach? Te słowa właśnie świadczą o Twoim niedojrzałym podejściu do roli, jaką na platformie sprawujesz.

Nie, nie mam już żadnych wątpliwości, wszystkie rozwiała Twoja odpowiedź.

PS Twoje połajanki brzmią mi dziwnie znajomo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277752

Żeby sprawa była jasna: nie nazwałam Cię chłopcem w krótkich spodenkach, nie insynuuj.

Na tej podstawie puszczasz aluzję, że jest mi z wami nie podrodze. Jak komuś przestaje być z nami po drodze, zaraz okazujemy się "żydami", "hasbarą" albo właśnie "chłopcami w krótkich"

Wiesz, oceniam takie zachowanie jako niegodne admina i mówię Ci to wprost, bez insynuacji i aluzji.

Opowiem Ci historię prawdziwą, która dobrze ilustruje ten stan napięcia, do którego doprowadził Twój popędliwy i nieznoszący sprzeciwu charakter. Zanim jednak podejmiesz jakieś działania, proszę, żebyś się zastanowił. Gniew jest złym doradcą.

Rzecz dzieje się "za komuny" na jednym z uniwersytetów. Otóż na zebraniu dziekana, czy innego urzędnika, z tzw. pracownikami naukowymi doszło do ostrej wymiany zdań. Przyciśnięty do muru dziekan, czy inny urzędnik, powiedział mniej więcej tak: jak się komu nie podoba, to może wyjść. Po chwili został na sali sam ze swoimi podwładnymi z dziekanatu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277753

To coś jak "zaplute karły reakcji".
W sumie, nic nowego pod słońcem ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Dąbrowski

#277535

Blog na Salonie24 zlikwidowałem dawno temu. Ponieważ Zygmunt Białas pisze tam o moich wulgaryzmach skasowanych przez Administrację niepoprawnych, uczyniłem wyjątek i odpowiedziałem wpisem na S24.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277544

Ledwo notkę o kłamstwach Białasa na temat rzekomo usuniętych przez Administrację moich komentarzy z wulgaryzmami zamieściłem, przyszli jacyś debile sugerujący, że ja tak reaguję na hasło "FYM".
Decyzja o skasowaniu bloga była słuszna.
Daję Białasowi kwadrans na archiwizowanie i znikam stamtąd już na zawsze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277547

trudna do zniesienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#277609

już się nie załapałam, cyfra 404 :(

Całą grę z Białasem wszędzie rozpoczyna Teodor49. Tak było u e2rdo, a przed chwilą byłam na blogu Martynki (na S24) i to samo.
To Teodor49 instruuje co pisać, kiedy i jak. Nie bedę cytować, wystarczy zajrzeć do ostatniej notki nauczyciela. Eh! To straszne, co z nauczycielem na emeryturze potrafi zrobić nadmiar czasu!

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#277616

Proszę zwrócić uwagę na byt @labirynt, bo on kojarzy się dla mnie z innym zaginionym bytem, tym bardziej, ze stary safanduła jest tak uprzejmie do tego bytu nastawiony.
Gotów jest wręcz temu bytowi służyć.

Najwyższy czas na zastanowienie się co dalej z Nami - jaki azymut prze Nami Polakami i Polską.

Pozdrawiam,
Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#277620

[quote]@teodor49
Przepraszam, że nie uczestnicze w dyskusji, ale zajęty jestem obroną przed trollami na blogu u @e2rdo. Jutro będzie (niestety!) znowu notka o portalu Niepoprawni. Podam piękne wiadomości o ich praktykach.

Pozdrawiam.
ZYGMUNT BIAŁAS 68313707 | 26.07.2012 23:41 [/quote]

http://zygmuntbialas.salon24.pl/436103,free-your-mind-doktor-przywara-i-portal-niepoprawni-pl#comment_6399058
[quote]
@Labirynt
Może być Pan pewien, iż nie będę się rumienił.
Ich jest kilku, ja jestem sam. Jednak musi ktoś oprzeć się trollom typu @Gini czy @Traube.
ZYGMUNT BIAŁAS 68313707 | 27.07.2012 00:04 [/quote]

http://zygmuntbialas.salon24.pl/436103,free-your-mind-doktor-przywara-i-portal-niepoprawni-pl#comment_6399133

[quote]@teodor49
Bardzo mi miło, że mnie Pan rozumie (choć raz mnie Pan skrytykował. alą tam we mnie i wmawiają ciemnotę, że nie kasują i przywracają wpisy. Mam trzy archiwizacje, które zrobiłem w celu napisania notki o portalu Niepoprawni. Przecież ja widzę, co mam przed oczyma (a widzę różnice spore i istotne). Oni mówią, że ja łżę. Nie stać ich, by pan Danz (który ma u mnie zaufanie), napisał: "Panie Białas, przywracamy Panu wszystkie prawa i jakąś ochronę przed @nurni, @traube, @czrownica (czyli @gini) i podobnym badziewiem. Pan odpuszcza notkę".
Więc jutro (czyli dziś) będzie (niestety!) następna (chyba najbardziej wartościowa) notka o niezależnym (koń by się uśmiał!) portalu niepoprawni.pl.

Kłaniam się również.
ZYGMUNT BIAŁAS 68313707 | 27.07.2012 00:19 [/quote]

http://zygmuntbialas.salon24.pl/436103,free-your-mind-doktor-przywara-i-portal-niepoprawni-pl#comment_6399168
[quote]
Z.Bialas
To trzeba spokojnie przemyśleć. Nie wiem, czy forum @e2rdo to właściwe miejsce, facet i tak okazał wiele cierpliwości. Ja starałem
się byc daleko od tej "rozpierduchy", niech będzie z cynicznych
powodów. Miejsce i aktorzy (@KaNo, @Kaczazupa, @Janosik, a przede
wszystkim Gospodarz bloga) są mi niezbędni dla ciagnięcia FYM-a.
Taka @Gini imputowała mi trollowanie, wcześniej @Kaczazupa rzucił
o "resztkach wiarygodności", oczywiście oboje są gołosłowni i bez
szans w obiektywnej ocenie.
A co Pan myśli o neutralnej NE i poważnej rozprawie pod szyldem naprawy obyczajów i sanacji etyki w blogosferze? Łazarza Pan nieżle
zna i ze wzajemnością, tam też się czesto ostro kotłuje, okrasić
to przykładami i ma Pan satysfakcję. Proszę przemysleć, możemy
wrócić do sprawy jutro.

Ukłony.
TEODOR49 31311 | 27.07.2012 01:44[/quote]

http://zygmuntbialas.salon24.pl/436103,free-your-mind-doktor-przywara-i-portal-niepoprawni-pl#comment_6399325

[quote]@teodor49
Będzie jutro (to znaczy dziś) notka o niezależnym (koń by się uśmiał) portalu niepoprawni.pl.
To powinna być interesująca notka.
Chce Pan dyskutować w Nowym Ekranie? - Z kim?

Pozfrawiam.
ZYGMUNT BIAŁAS 68313720 | 27.07.2012 01:57 [/quote]

http://zygmuntbialas.salon24.pl/436103,free-your-mind-doktor-przywara-i-portal-niepoprawni-pl#comment_6399342

[quote]Z.Białas 01:57
Po pierwsze dyskutantów da się zorganizować, a po drugie będzie
miał Pan forum do przedstawienia oskarżenia, upokorzenia zaprzańców
oraz ukazania szerszego problemu. Można zresztą powielić tekst
w dwu miejscach, będzie wiecej "dymu".

Ukłony.
TEODOR49 31311 | 27.07.2012 02:13 [/quote]

http://zygmuntbialas.salon24.pl/436103,free-your-mind-doktor-przywara-i-portal-niepoprawni-pl#comment_6399366

POWODZENIA.

Dla @Danz życzę dobrego samopoczucia po tych swoich zapewnieniach, o których piszą publicznie deklarujący zadymy zadymiarze.

Brak słów.

Więcej tego mułu spod dna szamba jest tu:

http://zygmuntbialas.salon24.pl/436103,free-your-mind-doktor-przywara-i-portal-niepoprawni-pl#comment_6392176

EOT

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#277613

nie wyciągać. Cuchnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277617

kogo interesuje zjawisko pod tytułem Białas?. Po co dmuchać w wiszące żagle?. Czy Białas dorówna Sienkiewiczowi?. A może, dostanie literackiego Nobla?...Wszyscy jesteśmy drobnymi grafomanami. Natomiast on, wiedzie tu pierwsze skrzypce!.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277634

ale kamstwa trzeba prostować. I ktoś to musi robić, prawda?
jeśli komus kłamstwa i oszczerstwa nie przeszkadzają, to niech się dalej zastanawia, kto jest wiekszym grafomanem: on sam, czy Białas.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277719

obu!.

Vote up!
0
Vote down!
0
#277729

...czyli e-śledczy Zygmunt Białas w akcji. Medley z blogu Acontrario na S24:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Dąbrowski

#278534