Jak Łazarz zajumał...

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Blog

...profile blogerskie i notki z „Nowego Ekranu”

Piszę o tym ze względu na to, iż wielu blogerów z "Niepoprawnych" zamieszczało notki również na "Nowym Ekranie" - i być może nie wiedzą, że ich posty oraz profile zostały skopiowane na portal 3obieg.pl.

Kilka dni temu, gdy nieśpiesznie klikałem sobie po różnych blogerskich portalach, natrafiłem na wpis z 04.07.2013 „Łażący Łazarz przywłaszczył sobie moje notki ( i nie tylko )”, autorstwa Spirito Libero, który obecnie jak się zdaje pełni na „odnowionym” Nowym Ekranie funkcję wice-Opary. Ze Spirito mieliśmy na Niepoprawnych swoje przeboje, co być może niektórzy jeszcze pamiętają, niemniej jestem mu za ten post wdzięczny, gdyż nie zdawałem sobie sprawy z tego, iż Łażący Łazarz po pamiętnej awanturze z Oparą, przywłaszczył sobie dorobek blogerski oraz profile wraz z loginami i hasłami autorów obecnych na „Nowym Ekranie”.

Jak wiadomo, efektem konfliktu na linii Łazarz – Opara było powstanie witryny 3obieg.pl. I właśnie na ten portal zostały przeniesione profile wraz z całym dorobkiem nowoekranowych blogerów. Mam pytanie do osób, które, jak niżej podpisany, zamieszczały swojego czasu swoje wpisy na „Nowym Ekranie”: czy ktokolwiek z Was był poinformowany, że cały jego profil wraz z notkami został „sklonowany” na nowym portalu Tomasza Parola? Proszę spróbować zalogować się na 3obiegu parametrami (login i hasło) z „Nowego Ekranu” - ujrzycie wszystkie swoje notki. Moje 28 notek, które zamieściłem do czasu porzucenia „NE” (01.02.2011 – 11.05.2011) było tam w pełnej okazałości.

Jak dla mnie, jest to poważne naruszenie dóbr osobistych, praw autorskich i własności intelektualnej. Oczywiście, w dniu dzisiejszym skasowałem wszystkie swoje notki zamieszczone bez mojej wiedzy i zgody na portalu 3obieg.pl i wystosowałem przez formularz kontaktowy maila następującej treści:

„Proszę o usunięcie mojego profilu. Nigdy nie wyrażałem zgody na skopiowanie mojego profilu i bloga z Nowego Ekranu. Swoje teksty już usunąłem – robiąc uprzednio screenshoty dla ewentualnych celów dowodowych. Skopiowanie mojego profilu i publicystyki uważam za naruszenie moich dóbr osobistych”.

Swoją drogą, jak niektórzy brzydko kończą. Łazarz – niegdysiejsza gwiazda blogosfery – skończył jako pospolity... dopowiedzcie sobie sami.

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

Na podobny temat: http://niepoprawni.pl/blog/287/krach-ne-czyli-zlapal-kozak-tatarzyna

Brak głosów

Komentarze

..Parol przekierunkowuje wszystko co ma napis nowyekran.pl do 3obiegu...pisałem o tym

trybeus.neon24.pl/post/92029,3obieg-ostateczne-rozwiazanie-kwestii-blogerskiej

...ale jest ciąg dalszy...powstał nowyekran.net i pisało się dalej..niestety zmieniono nazwę na Neon24.pl i wszystkie notki, które miały indeks(.net) są nieaktywne..też pisałem

http://trybeus.prawynurt.pl/rozne/inne-tematy/nowy-kurnikrewolucje,321.htm

ale w koło jest wesoło..chciałoby się zaśpiewać ...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#382310

Nie wiedziałem o tym. Na 3obieg praktycznie nie wchodziłem, nie zakładałem tam konta... Jak dla mnie jest to kradzież. Z NE dałem sobie spokój ponad dwa lata temu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#382312

...co ciekawe...siądź wygodnie...przekopiowane zostały nawet hasła dostępu do kont...po prostu jak wejdziesz na 3o i wpiszesz swoje hasło jakie miałeś na NE to się spokojnie, beztrosko zalogujesz ...zajebista sprawa no nie... he he he

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#382313

No właśnie, piszę o tym w notce - nie tylko teksty, ale również loginy i hasła! Kryminał.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#382321

Linku nie podaję, żeby nie reklamować rzeczonego portalu. On Cię chce sądzić ze słynnego art. 212. ;-)

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Województwo Smoleńskie
Vote up!
0
Vote down!
0
#382332

...a Lunara co zaś ugryzło?

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#382348

był też "porządny" członkiem PZPR, który miał układy we władzach PRL i w sklepach za żółtymi kotarami.

Gdy była rozróba na nE to on tu na NP bardzo się udzielał po stronie łgarzy o oparów z PRL.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#382354

Ma/miał wujka major z LWP i PZPR.

http://niepoprawni.pl/comment/reply/106760/378290

AD nE:
http://niepoprawni.pl/blog/2069/blogosfera-post-ne

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#382359

czy w sumieniu
Niesmaczne

Vote up!
0
Vote down!
0

Jozef - Londyn 2010

#382378

Lunar bredzi - jeśli już ktoś tu może kogoś pozwać, to ja jego - i 3obieg przy okazji.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#382368

Nauczona doświadczeniem z salonu24, gdzie nie mogłam doprosić się skasowania mojego konta i ręcznie musiałam kasować moje notki, tym razem nie popełniłam błędu. Natychmiast jak okazało się, czym jest NE, nie tylko skasowałam swoje zamieszczone tam notki, ale zamieściłam kilka bzdur, (nie pamiętam już jakiej treści ;-)) i efekt osiągnęłam natychmiastowy. Przechowuję jednak zarówno prośbę o skasowanie jak i kopię informacji, że konta nie ma. Okazuje się, że słusznie.

Pozdrawiam
Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#382344

..ha ha konto jest dożywotnie...jak "znamię bestii"...:))))) pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#382349

Póki co, nie zlikwidowano mojego konta na 3obiegu - wciąż mogę się tam zalogować parametrami z Nowego Ekranu. Będę ich spamował do skutku. A jak się zdenerwuję na serio, to kto wie - może faktycznie spotkam się z nimi w sądzie.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#382370

Gadający Grzyb kłamie
Napisano 14 godzin temu | 1 komentarz

Gadający Grzyb na swoim blogu popełnił był kłamliwy paszkwil, oskarżający Łażącego Łazarza o złodziejstwo. Rzecz jasna gówno tak naprawdę w temacie wie, a oparł się na tekstach innych oraz tzw. „chłopskim rozumie”.

Nie dodam, że na zdrowym, bo to akurat w przypadku tego konkretnego posta Gadającego Grzyba jest mocno wątpliwe.

Pisze Grzyb mianowicie:
Jak wiadomo, efektem konfliktu na linii Łazarz – Opara było powstanie witryny 3obieg.pl. I właśnie na ten portal zostały przeniesione profile wraz z całym dorobkiem nowoekranowych blogerów. Mam pytanie do osób, które, jak niżej podpisany, zamieszczały swojego czasu swoje wpisy na „Nowym Ekranie”: czy ktokolwiek z Was był poinformowany, że cały jego profil wraz z notkami został „sklonowany” na nowym portalu Tomasza Parola? Proszę spróbować zalogować się na 3obiegu parametrami (login i hasło) z „Nowego Ekranu” – ujrzycie wszystkie swoje notki. Moje 28 notek, które zamieściłem do czasu porzucenia „NE” (01.02.2011 – 11.05.2013) było tam w pełnej okazałości.

Z pozoru pretensje wydaja się uzasadnione. Ale tylko z pozoru. Bo sedno problemu polega na tym, że Gadający Grzyb ZALOGOWAŁ SIĘ, czyli automatycznie wyraził zgodę na regulamin Trzeciego Obiegu, i POTEM uzyskał dostęp do własnych notek. Z własnego konta po zaakceptowaniu regulaminu w formie zalogowania się (korzystasz z serwisu, znaczy akceptujesz regulamin – zasada oczywista i powszechnie stosowana w Necie).

Czy Gadający Grzyb może udowodnić, że Trzeci Obieg wykorzystywał Notki bez jego zgody w jakiejkolwiek formie? Nie. Notki pojawiły się na jego koncie po zalogowaniu się, znaczy po wyrażeniu zgody na warunki serwisu. Co za tym idzie – Gadający Grzyb BEZCZELENIE ŁŻE W ŻYWE OCZY pisząc:

Nigdy nie wyrażałem zgody na skopiowanie mojego profilu i bloga z Nowego Ekranu.

Ależ wyraziłeś, KŁAMCO, zgodę. W chwili zalogowania się na konto. Trzeba było do cholery przeczytać Regulamin zanim się zalogowałeś. Nie przeczytałeś, sam jesteś sobie winien. Więc z łaski swojej przestań oczerniać Trzeci Obieg i ŁŁ, że coś się na portalu pojawiło bez twojej zgody. To jest przestępstwo z art. 212 Kodeksu Karnego.

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Sam sobie, Gadający Grzybie, jesteś winien tego, że podstawowych kwestii nie rozumiesz.

Dla uzupełnienia przestrzegę jeszcze rozmaitych „życzliwych”, propagujących złośliwie spreparowane linki do witryny 3obieg.pl wyświetlające różne normalnie niedostępne informacje. One nie tylko niczego nie udowadniają, ale mogą stać się podstawą procesu sądowego. Jest to bowiem przestępstwo z art. 261 Kodeksu Karnego. Dane o kontach i postach są informacją nie przeznaczoną dla postronnego internauty, stąd propagowanie takich linków JEST KARALNE. Proszę się nie zdziwić, jeśli wylądujecie za to w sądzie.

Poza tym abstrahując już od istoty sprawy - za każdym razem gdy widzę kolejnego sukinsyna pokrywającego podłą chęć odwetu umoralniającymi bredniami o prawach autorskich, nóż mi się w kieszeni otwiera. Reakcje w stylu tej Gadającego Grzyba są najlepszym argumentem przeciwko prawom autorskim. Bo czy ktoś na notkach Grzyba zarabiał? Nie. Czy ktoś je publikował bez jego zgody? Nie. Czy Grzyb poniósł jakieś policzalne straty? Absolutnie nie. Złamane prawa autorskie? Gdzie niby, do cholery?!

Od dawna twierdzę, że mówienie o łamaniu praw autorskich w sytuacji, gdy nikt nie poniósł realnych szkód jest co najmniej kretyńskie.

No ale Grzyb chce dowalić Łazarzowi i zauważył pod ręką pałkę z napisem „prawa autorskie”. Umknęło mu tylko, jak nisko się tym samym stoczył. Dokładnie na tej samej zasadzie prawa autorskie wykorzystują ZAIKS i RIAA. Nikt nie jest poszkodowany, nikt nie zarabia pieniędzy kosztem autorów (przynajmniej nie w przypadkach najczęściej krytykowanych przez RIAA) – no ale jakimś cudem właściciel praw jest potwornie pokrzywdzony, pomimo że realnie nie stracił ani grosza.

Wstyd, Gadający Grzybie. Naprawdę wstyd. Nie podejrzewałbym, że jesteś aż takim moralnym zerem.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jozef - Londyn 2010

#382369

i nie staje po zadnej stronie by bylo wiadomo
korzystam ze wszystkich prawicowych portali i ciesze sie ze jest ich coraz wiecej
tak trzymac

Vote up!
0
Vote down!
0

Jozef - Londyn 2010

#382371

Lunar bredzi - Łazarz samowolnie przeniósł moje (i innych użytkowników) notki i profile wraz parametrami logowania (loginy i hasła) z Nowego ekranu na 3obieg. Bez pytania o zgodę - przecież moje notki były tam już wcześniej, zanim kilka dni temu po raz pierwszy zalogowałem się na 3obiegu. JEST TO KRADZIEŻ.

A powoływanie się na jakieś tricki regulaminowe rodem z "Pobieraczka" jest to dno i metr mułu. Zresztą, trzeba sprawdzić, czy w ich regulaminie jest w ogóle taki zapis, bo Lunar nie podaje żadnego konkretnego paragrafu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#382372

A na tych technicznych sprawach to jestem laik do kwadratu

Vote up!
0
Vote down!
0

Jozef - Londyn 2010

#382377

Bo takiego paragrafu nie ma, GG. A powinien być: Zaloguj się do 3 Obiegu, twoje notki już tam na ciebie czekają :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#382382

Przeczytałem ten regulamin - potwierdzam, nie ma tam takiego paragrafu. A moich notek już tam nie ma - wczoraj pokasowałem i napisałem, żeby skasowali moje konto.

Natomiast, jeśli ktoś pisywał na NE, to faktycznie powinien sobie wejść na 3obieg i powiedzieć "cześć" swoim notkom ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#382397

Tak w formie dość przystępnej i zrozumiałej chyba i dla każdego leminga w III RP.

No chyba,że ma za krótki sznurek od snopowiązałki między uszyma i go mu też nie styka od ucha do ucha, że o zwojach nie wspomnę, bo i po co, prawda?

https://www.youtube.com/yt/copyright/pl/what-is-copyright.html

Zamiast filmowego i innego wstawić treść pisaną i utrwaloną na nośniku, choćby na dysku twardym czy innym urządzeniu przenośnym o zapisie cyfrowym czy analogowym.

Cóż począć, skoro jaki jest łgarz każdy widzi, a i taki sam jest z jego prawnik, łgarz.
Publikacja każdego dzieła może nadal być przedmiotem roszczenia z tytułu naruszenia praw autorskich, nawet jeśli:

- zostały w nim umieszczone informacje o właścicielu praw autorskich,

- nie uzyskujesz z niego żadnych przychodów,

- wykorzystane w nim treści zostały zakupione w iTunes bądź na dysku CD lub DVD,

- materiał został nagrany z telewizji, kina czy radia,

a nawet gdy:

- zamieścisz oświadczenie „żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone”.

Ochronie na mocy prawa autorskiego podlega wiele rodzajów dzieło pisane, a dzieło musi być zarówno twórcze, jak i utrwalone na nośniku fizycznym. Nazwy i tytuły nie są same z siebie chronione z tytułu praw autorskich.

Artykuł czy wpis w blogu jest dziełem twórczym, ukończonym i utrwalonym na nośniku i podlega ochronie prawnej.
Nie jest też ważne i istotne, że gdzieś już istnieje, znajduje się podobna treść (dzieło), a nawet taka sama treść (dzieło) w sieci, bo to nie zwalnia nikogo z prawnej ochrony praw autorskich.
Prawa autorskie nie dotyczą pomysłów, faktów ani procesów.

Faktem bezspornym jest, że dochodzi do nagminnego łamania praw autorskich osób trzecich, bo przecież niektórzy w sposób czytelny informują, ze nie życzą sobie kopiowania i powielania swoich dzieł filmowych, fotograficznych, pisanych itp., a mimo to są nagminnie kopiowane i powielane bez zgody autorów.

Odnośnie logowania i hasła, to zazwyczaj tak jest, że użytkownicy w sieci wykorzystują ten sam login i to samo hasło, lecz nie czytają regulaminów jak i mechanicznie jak z automatu klikają w każde ukazujące się okienko oby tylko jak najszybciej przejść proces rejestracyjny, co się później mści, jak choćby w "pobieraczku", a wówczas każdy taki nieroztropny internauta wyje z bólu gdy już trzeba płacić za swoją bezmyślność, głupotę i nonszalancję.

Obibok na własny koszt

PS
Wychodzi na to, że nie mam takiego problemu jak inni użytkownicy nE, gdzie się jedynie zarejestrowałem, nie postawiłem ani jednej kropki i nie sprawdzam co się tam czy w innych oparnych i WSIowych uroczyskach działo i dzieje, a nawet zastrzegłem, zakazałem publikacji na nE moich wpisów.Gówno się omija i to szerokim łukiem, tak by nie POczuć jego smrodu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#382383

Dzięki za analizę prawa autorskiego. Przyda się w razie czego ;)

Co do NE - byłem tam przez nieco ponad 4 miesiące, przekleiłem łącznie 28 swoich notek z Niepoprawnych - i zmyłem się "po angielsku", gdy wyszły na jaw powiązania i "trzecia droga" Łazarza. Zrobiłem błąd nie kasując swoich notek, ale szkoda mi było komentarzy użytkowników.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#382396