Domena nowyekran.pl na sprzedaż po raz trzeci

Obrazek użytkownika Ciri
Blog

Były redaktor naczelny portalu Nowy Ekran Bartłomiej Tomasz Parol popełnił w dniu wczorajszym artykuł pt. Domena nowyekran.pl na sprzedaż (treść artykułu na końcu).

Nie byłoby w tej sprzedaży nic dziwnego, gdyby sytuacja prawna dotycząca własności tejże domeny była jasna i klarowna - tak jednakże nie jest.  Portal Nowy Ekran założony w styczniu 2011r.  rościł sobie do niej prawa po dniu 29 stycznia 2013 r., w dalszym ciągu z tego co wiadomo, toczy się w tej sprawie postępowanie. Podobno była cesja praw dokonana na rzecz spółki Nowy Ekran - ale na jej potwierdzenie nie ma żadnych dowodów.

Inaczej rzecz się ma z drugą cesją praw, jakiej dokonał Bartłomiej Tomasz Parol w dniu 7 marca 2013r.

3obieg.pl sp. z o.o. na podstawie umowy przelewu wierzytelności nabyła prawa do 11 domen, w tym do domen nowyekran.pl oraz 3obieg.pl. Stwierdzenie ważności tej umowy jest w chwili obecnej ustalane w toku postępowania sądowego.

Po otrzymaniu w dniu 24 kwietnia 2013r. wiadomości e-mail od BTP o samowolnie podjętej decyzji dotyczącej startu portalu w takiej formie, jak miało to miejsce w dniu 29.04.2013r., odcięciu dostępu do domen i stron na FB oraz Twitterze pozostałym członkom spółki, BTP przesłał pismo o cofnięciu darowizny (opublikowane zostało ]]>TUTAJ]]> wraz z odpowiedzią Prezesa spółki).

BTP wobec oczywistego błędu odwołania darowizny, zaszczycił spółkę kolejnym pismem, w którym tłumaczy się, że umowy sprzedaży domen dokonał nie mając pojęcia o tym, co czyni. Poniżej pismo z dnia 2 maja 2013r., otrzymane przez spółkę w dniu 7 maja 2013r. oraz pozew, który jest odpowiedzią na to pismo.

Przestrzegamy zatem każdego przed zakupem którejkolwiek z domen będących przedmiotem cesji z dnia 7 marca 2013r., aby nie odkrył, że kupił kota w worku, na dokładkę kota posiadającego właściciela.

Proszę jednocześnie rozważyć wartość umów zawieranych z człowiekiem, który w każdej chwili gotowy jest jednostronnie cofnąć zawartą umowę. Krzyżacy też tak postępowali - papier słabszy jest od miecza, którym cięto po pergaminie.

]]>PISMO DO NASK STR.1]]>

]]>PISMO DO NASK STR.2]]>

]]>ANULOWANIE CESJI STR.1]]>

]]>ANULOWANIE CESJI STR.2 ]]>

]]>POZEW STR.1]]>

]]>POZEW STR.2 ]]>

]]>POZEW STR.3]]>

]]>POZEW STR.4]]>

]]>POZEW STR.5]]>

]]>POTWIERDZENIA NADANIA]]>

Domena nowyekran.pl na sprzedaż

Napisano Maj 15, 2013 at 3:43 am Ilość komentarzy 84

Ogłaszam, że za 100 tys. złotych sprzedam tą najbardziej dziś rozpoznawalną domenę w polskim Internecie. Po prostu nadszedł ten czas, że dojrzałem do decyzji sprzedaży praw majątkowych do domeny, wraz z prawami do brandu NowyEkran.pl.

Domena nowyekran.pl jest zarejestrowana od stycznia 2011 w firmie hostingowej nazwa.pl, posiada page rank 4 i jestem jej jedynym, właścicielem. Domenę zarejestrowałem jako pierwszy i jedyny w styczniu 2011 r. Stanowiła ona moje prywatne zabezpieczenie udziału w budowaniu i prowadzeniu portalu NowyEkran.pl. Po kradzieży domeny dokonanej 29 stycznia 2013 podjąłem kroki prawne (także przed prokuraturą), które doprowadziły do jej odzyskania 26 kwietnia 2013. Domena od dnia jej rejestracji (2 lata 4 miesiące) generowała średni miesięczny ruch na poziomie 5 mln odsłon i 1000 000 unikalnych użytkowników i była wysoko pozycjonowana przez Google oraz Gemiusa. Odnosi się do niej tysiące linków w Internecie, była przedmiotem setek, a może tysięcy dyskusji, mocno rozpoznawalna także poza Internetem dzięki takim mediom jak TVP, TVN, Polsat, Gazeta Polska, Warszawska Gazeta, Rzeczpospolita, Uważam Rze i Polskie Radio.

Domena się najbardziej nadaje na portal informacyjny, portal video, lub platformę dotyczącą nowych technologii (smartfony, tablety, telewizory, laptopy). Gwarantowany pik i wielkie zainteresowanie portalem pod tą domeną natychmiast po jej zakupie i przypięciu. Można na dzień dobry liczyć na kilkadziesiąt tysięcy odsłon dziennie.

Dlatego cena 100 ooo zł. nie jest wygórowana, zwłaszcza, że Internet wyceniał tę domenę na kwotę nawet pięciokrotnie wyższą.

Nie jest mi łatwo rozstawać się z domeną nowyekran.pl, gdyż włożyłem w nią całe swoje know-how, dużo serca i pracy, lecz postanowiłem konsekwentnie budować markę nowego serwisu 3obieg.pl. A do tego potrzebne  mi są pieniądze.

Domena jest jedynie moją własnością i wolna jest od jakichkolwiek roszczeń oraz praw osób trzecich. Jeżeli, ktoś twierdzi inaczej to kłamie.

Samo odzyskanie domeny od złodziei jest moich praw pełnym potwierdzeniem.

Zainteresowanych proszę o kontakt na adres tomekparol@yahoo.pl – kwota jak powyżej, bo interesuje mnie w miarę szybka i pewna transakcja.

Tomek Parol (ŁŁ)

Ps. posiadam także w charakterze bonusu domenę nowyekran.tv.

Napisane przez: Tomasz Parol

Kontakt: tomekparol@yahoo.pl

Tomasz Parol - bloger Łażący Łazarz, Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu

 

Brak głosów

Komentarze

Zdejmuję z SG.

Uważam, że nie ma najmniejszej potrzeby, żeby kolejna odsłona Waszego konfliktu zajmowała tu miejsce...

Pozdrawiam,
Hun

Vote up!
0
Vote down!
0
#357823

Jak widzisz jest to ogłoszenie - ponieważ pojawiły się głosy zachęcające blogerów do zakupienia domeny nowyekran.pl, uznaliśmy jako spółka, że należy ostrzec ewentualnego chętnego do zakupu, żeby potem nie miał do nas pretensji.
Pozdrawiam

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

#357829

na SG wiszą czasami takie śmieci, że akurat ten tekst przy nich jest ciekawym przerywnikiem ;)

byłem w podobnej sytuacji co ŁŁ, ale do głowy mi nie przyszło, żeby handlować domeną blog.media.pl (ofertę złożył Franek). choć nie była warta nawet procenta nowegoekranu.pl

... a po pewnym czasie zupełnie straciła na wartości ;)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#358022

Droga Ciri, Szanowna Agnieszko.
Mój początek bytności na Niepoprawnych, kojarzę z Twoją obecnością tutaj.
- Dlatego z pełną premedytacją, ośmielam się radzić :
"wykreśl" nazwę Nowy Ekran, zapomnij ŁŁ i wracaj do Niepoprawnych, OK ? :-)))
Jeśli Twoja decyzja będzie pozytywna .....zabierz ze sobą :
Jazgdyni i Galluxa .
serdecznie pozdrawiam,
Marek
ps.
......@ Szanowni, Hun i Kuki....mam nadzieję, że jesteście
władni, wybaczyć mi ew.faux pas i szarogęsienie :-))
pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#358025