Kataryna o Tusku: "Takiego tchórza na tym stanowisku jeszcze nie mieliśmy"

Obrazek użytkownika Polon210
Świat

Poniżej cytuję tekst kataryny napotkany dziś w onetowych komentarzach. Napisany w spokojny, wyważony ale jakżesz gorzki sposób. Nazwanie Tuska tchórzem to do prawdy eufemizm w świetle niezaprzeczalnego poplecznictwa jakie cechuje jego działania od 10 kwietnia 2010r.

http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?discId=11293741&threadId=87827684&AppID=15#forum:MSwxNSwxMSw4NzgyNzY4NCwyMjA1ODE0MzQsMTEyOTM3NDEsMCxmb3J1bTAwMS5qcw== Oto fragment, ale zachęcam gorąco do lektury całości:

"Tusk znał raport Anodiny od grudnia, te kilka tygodni to wystarczająco dużo czasu aby:
- przygotować kontrprezentację podsumowującą polskie zastrzeżenia do raportu Anodiny, a w znacznej mierze wręcz go unieważniającą (brak wiarygodnych danych o pochodzeniu alkoholu w krwi Błasika, komenda "odchodzimy" podważająca główną tezę o lądowaniu za wszelką cenę). O tym, że padła komenda "odchodzimy" powinniśmy się dowiedzieć zaraz po zakończeniu konferencji Anodiny, nie trzeba było czekać aż internauci się wsłuchają w nagranie, a Wróblewski wczyta w polskie uwagi, bo taka prezentacja powinna być dawno gotowa do rozesłania do mediów, po polsku i angielsku,
- rozbroić "bombę alkoholową" zamiast zostawiać z nią upokorzoną wdowę i czekać aż dziennikarze znajdą ekspertów, którzy powiedzą co to jest alkohol endogenny i skąd się bierze. Upokorzenia Błasika - a razem z nim polskiej armii - można było uniknąć zawczasu podważając wiarygodność badania, bo przecież jest ona zerowa. Sam fakt, że się w ogóle z tym dyskutuje jest upokarzający, tę dyskusję trzeba było uciąć zanim się zaczęła i było mnóstwo na to sposobów. A jeśli Ewa Błasik dowiedziała się o alkoholu dopiero z konferencji Anodiny, to jest niewyobrażalny skandal.
- wykorzystać media do przygotowania gruntu pod raport Anodiny i wzmocnienie polskiego głosu. Ta władza jak żadna inna wyspecjalizowała się w uprawianiu polityki za pomocą "przecieków kontrolowanych". Ten jeden raz, kiedy odpowiednio przygotowane mogły uratować nasze zbiorowe samopoczucie (mniej ważne) i dobre imię (dużo ważniejsze) nie zrobiono nic.

 

Nie komentuję bo i po co...

Brak głosów

Komentarze

Poczekaj z chwaleniem Kataryny do wyborów, zobaczysz, jak się zdziwisz.

Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#167060

dobrze trafia w istotę problemu jaki wszyscy mamy z jakościa władzy w Polsce - że on pochodzi ze stycznia b.r. a ani trochę się nie zdezaktualizował to tylko dowód na pilną konieczność zmian politycznych

pozdrawiam!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#167166

http://kataryna.blox.pl/2011/01/Premier-podszyty-tchorzem.html

Mamy koniec czerwca i nadal aktualny.
Czasem wydaje mi się, że mówić coś do kogoś to tłuc łbem w mur. Z tego powodu przestałem korzystać z usenetowych grup. Co i rusz trzeba było jakiemuś debilowi prostować poglądy.
Z Onetem pewnie jest to samo.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#167104

"W hali sportowej Łuczniczka właśnie miał rozpocząć się mecz Białoruś-Litwa, gdy białoruscy kibice rozwiesili na trybunach wielką biało-czerwono-białą flagę. Grupą od razu zainteresowali się organizatorzy turnieju. Zażądali, by flaga zniknęła. Jak relacjonował stacji Biełsat jeden z kibiców Aleś Alachnowicz, kibice od razu wyciągnęli mniejsze flagi, które w ich opinii nie powinny nikomu przeszkadzać.

 W ten sposób kibice dotrwali do przerwy w meczu. Gdy telewizje przestały transmitować, co dzieje się w hali, do kibiców podeszło siedmiu ochroniarzy. Poinformowali przyjezdnych, że podczas meczu nie powinni wywieszać nieoficjalnych symboli. Doszło do sprzeczki, której świadkiem byli m.in. Polacy i Litwini siedzący na trybunach. Jeden z litewskich kibiców solidaryzując się z Białorusinami przyłączył się do nich ze swoją flagą. Wszyscy świadkowie stanęli po stronie Białorusinów. Mimo protestów troje kibiców z Białorusi zostało wyprowadzonych siłą z sali. Jak tłumaczył Alachnowicz, zostali usunięci na żądanie jednego z białoruskich działaczy sportowych towarzyszących ekipie." (...)

http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/w_polsce_obowiazuja_zakazy_wydane_przez_lukaszenke__14018

Vote up!
0
Vote down!
0
#167183

...

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#167346

może jednak ks Rydzyk nie powinien się zbyt pochopnie wycofywać z nazwania tego tuskowego syfa totalitaryzmem??

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#167501