Presley, “Lenin” i “Cud Różańca”

Obrazek użytkownika Dariusz Zalewski
Kultura

Elvis Presley nie przepadał za Johnem Lennonem. Z uwagi na sympatie polityczne lidera The Beatels nazywał go pieszczotliwie “Leninem”.

Lennon tworzył piosenki takie jak np. Imagine, w których przedstawiał fanom wizje świata bez religii i własności. Jego światopogląd i działalność począwszy od fascynacji religijnością Wschodu a na politycznych preferencjach skończywszy, sprowadzała się w zasadzie do negacji tradycyjnego świata wartości typowych dla cywilizacji łacińskiej (katolickiej).

Presley z kolei do aniołków nie należał i choć można mu wiele zarzucić, niemniej – niezależnie od motywacji jakie nim kierowały - pozostawił po sobie pewną pieśń, prawdziwą perełkę. Oto “Cud Różańca” - hymn pochwalny na cześć Matki Bożej oraz tej katolickiej broni tak lekceważonej przez “imaginistów”.

PS. Czy ktoś w popkulturze zrobił coś więcej dla popularyzacji Różańca?

Literatura:
Hutchins Chris, Thompson Peter, Elvis i Lennon: Dzieje nienawiści.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Od zawsze nie należałem do jago fanów, za Beatlesami też nie za bardzo, wolałem muzykę innego ostrego nihilisty M. Jaggera i RS, oni przynajmniej nie babrali się w Imagine, czy Revolution!
Lennon miał duży mir u Irlandczyków/ dawał kasę na IRA/, dlatego będąc na wyspach czu usa w środowiskach katolickich trzeba uważać z krytyka Lennona, bo po paru Guinnessach można zarobić w czachę!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#29545

Ciekawe.Nie wiedziałem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

__________________________________ Czas na kontrrewolucję w edukacji! http://edukacja-klasyczna.pl

#29613