Aaaa antysemitę od zaraz…( o nastrojach Polaków)

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Naszła mnie taka myśl czy aby na pewno celem profesjonalnego deratyzatora jest definitywne wygubienie tego uciążliwego dla ludzi gatunku? Wszak po tym będzie on już tylko byłym profesjonalistą w tej specjalności. I czy lekarz, który od lat specjalizuje się w leczeniu jakiejś wyjątkowo trudnej i zjadliwej choroby, z radością przyjmie wieść o wynalezieniu nadzwyczaj skutecznego i dostępnego leku na te przypadłość?

Naszła mnie ta myśl gdy czytałem materiał poświęcony badaniu stopnia polskiego antysemityzmu A.D. 2010.* Z pozoru na podstawie wyników nie pozostaje nic innego tylko cieszyć się szczerze. Oto wskaźniku szczegółowe lecą na łeb i przy niektórych pytaniach nie osiągają nawet w połowie takiego wyniku jak przy podobnym badaniu sprzed prawie dziesięciu lat. Ot choćby kwestia zbyt dużego wpływu Żydów na sprawy naszego kraju. W roku 2002 tak ów wpływ postrzegało 19% badanych, dziś zaś tylko 6%. Skok niesamowity! Tak wielki, że w naszym, jak niektórzy twierdza, antysemickim, społeczeństwie odsetek sympatyków wspomnianej nacji od kilku lat przeważa nad grupą nastawiona do niej niechętnie.

Czemu zatem napisałem że  z pozoru nie pozostaje nic tylko się cieszyć? Musze tylko zgadywać przyczyny snując swoje teorie. Punktem wyjścia dla nich jest wypowiedź pana prof. Krzemińskiego, który, zamiast, jak sugerują, cieszyć się z podanych wyników tak, jak cieszy się choćby prof. Sułek sugerujący, że Polacy przestali być ociemniali antysemityzmem bo im standard skoczył i nie potrzebują kozła ofiarnego, jest najwyraźniej sceptyczny.

Wedle niego badanie jest jednostronne.

„ - Bada reakcje na jeden tylko element antysemickich przekonań: wiarę w ukrytą władzę Żydów. Nie bardzo się zgadzam z takim opisem antysemickich postaw Polaków. Antysemityzm jest częścią złożonego światopoglądu, w którym polskość określa się w opozycji do symbolicznego - złego! - Żyda. W dodatku antysemityzm to także element naszej świadomości politycznej, co można obserwować w Radiu Maryja. Ale to bardzo ważne, że wpływy antysemickiej kalki mentalnej słabną.”**

Prawdę mówiąc zawsze sądziłem, że główny, jeśli nie jedyny, zarzut, jaki Polak (i nie tylko Polak) -antysemita stawia tamtej nacji to właśnie to, iż zdominowała ona władzę. Nad Polską, nad światem… Nie bardzo pojmuje, bo i prof. Krzemiński tego nie raczył zdefiniować, czym jest to „symboliczne zło”. Mnie od razu kojarzy się z jakimś złem absolutnym. Takim, które zaczyna się gdzieś na poziomie straszenia dzieci. Nie spotkałem się w zasadzie z innymi argumentami. Tylko ta chęć dominacji…

Żyd jako „zło absolutne”, jeśli gdzieś się pojawia to raczej w wypowiedziach ludzi w rodzaju prof. Krzemińskiego i tych, którzy w trosce o wykorzenienie tego stereotypu znacznie wyprzedają prof. Krzemińskiego. Mam tu na myśli takich różnych zawodowych „szczurołapów” którzy od lat ogłaszają na przykład, że „Nigdy więcej”. Zastanawiam się co z nimi byłoby, gdyby nagle, z dnia na dzień, okazało się, ze faktycznie, nigdy więcej… I tu pojawia się ten dylemat z początku tekstu. Który w moim odczuciu może rzucać światło na tę dość zaskakująco powściągliwą reakcję prof. Krzemińskiego.

Czyż nie jest tak, że zbyt wiele osób od lat żyje z tego, że, wedle ich opinii a może i szczerego przekonania, w kwestii walki z polskim antysemityzmem ciągle „na zachodzie bez zmian”. takie nasze malutkie „Holocaust Industry”.

To nie jedyny problem, w którym zauważyć można to samo zjawisko. Polegające na tym, że zaangażowanie w walkę z problemem osoby i środowiska zainteresowane są bardziej tym, by walczyć niż by wygrać. To widzę choćby w przypadku światowej batalii przeciw AIDS, która konsumuje takie środki, za które pewni dawno już potrafilibyśmy się rozprawić z rakiem. A wirus HIV jak hasał tak hasa…

Na szczęście dla naszego „Przedsiębiorstwa Holocaust” przyszłość rysuje się raczej różowo. Ten sam prof. Krzemiński przewiduje:

„-Obawiam się, czy reakcja na kolejną i na pewno prowokacyjną książkę nie zaprzeczy optymizmowi sondażu - mówi Krzemiński. - Może się okazać, że oskarżenie Polaków w imieniu Żydów znów uruchomi antysemicko-narodową reakcję. Tak przecież było na początku lat 2000, a narodowe i antysemickie poglądy jakże pomogły najpierw LPR, a potem PiS. Powrót do tamtych czasów raczej nam nie grozi, ale obawiam się, że publikacja Grossa może bardzo ożywić antysemickie stereotypy, także u tych, którzy ich teraz nie deklarują.”**

Prawdę mówiąc, choć to niegrzeczne przeinaczać czyjeś myśli i słowa, wydaje mi się, że dla wielu osób, czynnie zaangażowanych w walkę z faszyzmem, antysemityzmem i z  czym tam jeszcze nie powinno się walczyć, w tej wypowiedzi ta wypowiedź brzmi dość optymistycznie. pod warunkiem, że „obawiam się” zamienimy na „mam nadzieję”. Wraz ze „Złotymi żniwami” Grossa perspektywy rysują się nadzwyczajnie. Wszak prof. Krzemiński przewiduje, że lektura swoje zrobi i Polacy powrócić do swych genetycznych upodobań. Tak więc książka Grossa przedsiębiorstwu wspomnianemu gwarantuje i „złote żniwa” i plon z nich nadzwyczajny. Jak się uda to na lata starczy „polskiego antysemityzmu” który ofiarnie zwalczać będą zatroskani naszym „złożonym światopoglądem”.

Dla zainteresowanych mam jeszcze link do wyników badań:

http://bi.gazeta.pl/im/8/9062/m9062848.jpg

A dla zatrudnionych w rodzimym oddziale „przedsiębiorstwa” wynik ankiety przeprowadzonej na stronie medium, do publikacji którego się odwołuję:

SONDAŻ

Czy Twoim zdaniem Polacy są antysemitami?

61%
Tak (1178)

29%
Nie (566)

10%
Nie interesuje mnie to (193)

Liczba oddanych głosów: 1937

Stan na 8.02.2011 r., godz. 9.33.

Na koniec taka uwaga, odnosząca się do tytułu, który zdobił wczoraj wielkimi literami pierwszą stronę gazety. „Nie boję się ciebie, Żydzie” można zrozumieć różnie. Czasem jako sugestię, „byś to ty, Żydzie, zaczął się bać…”

* Poszedłem wskazanym tropem by zaprezentować wyniki ale na stronie TSN OBOP w archiwum nie znalazł w czerwcowym terminie roku minionego takich badań. Problem ten, wedle strony firmy, był badany w lutym 2008 r. http://www.tnsglobal.pl/archive-report/id/7664

** http://wyborcza.pl/1,75478,9063597,Sondaz__Nie_boje_sie_ciebie__Zydzie.html#ixzz1DM2B6Czd

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

a dlaczego niby antysemityzm miałby być najważniejszym problemem polskiego - lub jakiegokolwiek innego - dyskursu politycznego czy ideologicznego? Wiele nader interesujących książek wogóle nie "przebija się" do świadomości potencjalnych Czytelników ponieważ ignoruje je "salon". Czy "antysalon" nie mógłby tak samo potraktować Grossa? Niech sobie pisze paszkwile (to nie ocena, paszkwil jest po prostu gatunkiem literackim). Paszkwil - tak jak inne gatunki - żyje tylko Czytelnikami.Nie można ignorować "polskich obozów koncentracyjnych" na łamach światowej prasy. Można natomiast całkowicie zignorować (na gruncie polskim)Grossa by Znak. Niech sobie chłopaki i dziewczyny z GW i okolic podyskutują o tym we własnym gronie! tł.
PS.Panie profesorze Krzemiński (Iruchno drogi)! Jak Ci nie wstyd mówić o antysemickich poglądach PIS? A! Już wiem! "Kaszyści" muszą być antysemitami. Tak jak Horthy.Bez węgierskiego admirała zapewne nie byloby George`a Sorosa!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133331

Jan Bogatko

...bardzo ciekawa jest teza Frankfurter Allgemeine Zeitung na temat spadku antysemityzmu w Polsce. O tym napiszę dziś wieczorem.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#133335

Jesli chodzi o Żydów MichnikoPOchodnych, to nic nie dzieje sie przypadkowo..Jakieś dziesięć lat temu równiez GW ni stąd ni z owąd uruchomiła temat polskiego antysemityzmu, a Potem okazało sie że tysiace żydów z Izraela otrzymało polskie paszporty-nawet ci którzy nigdy nie mieli nic wspólnego z Polską!..Wtedy równiez najsamprzód uaktywnił się tow.Gross ze swoimi "dziełami" a następnie GW kontynuowała ten temat przez kolejne kilka dni..Oczywiscie POzostałe media a jakże..pluralistycne, niezależne, demokratycne ale jak wszyscy wiemy POdległe lobby koszerUBeckiemu równiez brylowały przez jakis czas odmienjając słowo "antysemityzm" przez wszystkie przypadki..Najkomiczniejsze jest w tym to, że te wszystkie Michniki, Grossy, Urbany to tacy semici jak ja Eskimos! O wiele im bliżej do rasy mongolskiej niz  semickiej! Ten POdstepny, fałszywy gen przyszedł do Polski ze stepów Azji wczesniej kradnac żydowskość! Ta nacja jako złodziei doskonały kradnie wszystko co mu POmaga manipulowac światem, oszukiwać i kraść! Jako ateisci przypisali sobie żydowskość która jest religią tak samo jak katolicyzm czyniąc z żydowskosci narodowość! W zalezności od sytuacji sa tez Polakami, Rosjanami , Niemcami..Ojczyzna tzw Żydów aszkenazyjskich była i jest Rosja z której to car eksportował na ziemie Polski ten POdły gen który POmagał carowi zniewalać i okradać Polaków..To samo zrobił Stalin po 1945 przysyłajac do Polski około 200 tys chazarobolszewików z ojcami takich dżentelmenów jak Kwaśniewski vel Stolzman i wielu innych. Obecnie znowu mamy cyrk zwany "antysemityzm Polaków" a tak na prawde chpdzi o to, że do Polski w ramach umowy Michnik-Putin ma przybyc około 30 tys ruskich Żydów!! I po to jest własnie ten medialny cyrk aby odwrócić uwage polskich wykształciuchów..Stara , chazarobolszewicka socjotechnika która mimo że nie nowa to jednak skuteczna!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133363

[quote=natipak1]

a tak na prawde chpdzi o to, że do Polski w ramach umowy Michnik-Putin ma przybyc około 30 tys ruskich Żydów!!

[/quote]

???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133691

a ja się pytam jak Polacy mogą nie być atysemitami ?

http://just-another-inside-job.blogspot.com/2007/06/official-records-from-international-red.html

Źródło polskie:http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/01/10/oficjalne-zrodla-z-miedzynarodowego-czerwonego-krzyza-dowodza-ze-holokaust-byl-oszustwem/

http://www.ihr.org/books/harwood/dsmrd01.html

http://musliminsuffer.wordpress.com/2007/06/07/official-records-from-international-red-cross-prove-holocaust-was-a-fraud/

śp.Dariusz Ratajczak

http://www.starwon.com.au/~korey/Ratajczak/miliony.htm

"Wielkie kłamstwa są skuteczniejsze od małych, gdyż w ich wypadku perspektywa poznania prawdy grozi , runięciem świata.
Joseph Goebbels

--------------------------------------------------------------------------------

http://podwodni-lowcy.phorum.pl/
http://spearo.republika.pl/centre.htm

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#133372

Jak spojrzałem na tytuł notki to mnie tknęło i pomyślałem sobie, czy będzie o Ireneuszu Krzemińskim bo wysuchałem jego dzisiejszej wypowiedzi w Trójce. No i trafiłem. Miałem dokładnie to samo wrażenie słuchając go na antenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133378

"„-Obawiam się, czy reakcja na kolejną i na pewno prowokacyjną książkę nie zaprzeczy optymizmowi sondażu - mówi Krzemiński. - Może się okazać, że oskarżenie Polaków w imieniu Żydów znów uruchomi antysemicko-narodową reakcję. "

Prof. Krzemiński nie przejmuje się tym, że Polskę znowu opluto. On przejmuje się tym, że to wywoła reakcję.

Dzieło Grossa o wartości równej wartości papieru toaletowego, jako który można je wykorzystać to przyczynek do tego, by martwić się... polskim antysemityzmem.

Tylko lać i patrzeć jak puchnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133427

Jedynymi, których interesuje w Polsce wątek antysemityzmu są sami tzw. semici. Wystarczy w Londynie zapytać kogokolwiek, kto jest u nich rasistą: biały, czy czarny? Odpowiedź jest prosta: największy interes w istnieniu rasizmu ma czarny.

Natipak1 ma więc rację w swojej wypowiedzi i niechybnie "pseudopolski" rząd wypnie swoje "cztery litery", w imieniu wszystkich Polaków, właśnie w stronę owych semitów, (nie obsmarowując nawet zbytnio wazeliną).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133551

Gdybym mial podsumowac jakiego swiata bym sobie zyczyl, to
byc moze to jest podsumowaniem:

http://syracuseculturalworkers.com/poster-how-bu... (niestety po angielsku)

Ale to tez nalezy powiedziec (z e-mail do znajomego):

(widziane z Toronto)
"W sobote oddalem do biblioteki swietna ksiazke (wiem ze placa
Ci duzo - nieraz za siedzenie w domu - warto zapisac sie do biblioteki
publicznej; uzywajac Internet mozesz sprowadzic kazda ksiazke do
najblizszego oddzialu do dbioru).
"Dossier: The secret history of Armand Hammer" E.J. Epstein Ph.D. (Armand Hammer to ten ktory zaczynal od interesow z Leninem a skonczyl bardzo marnie - synonim globalnego zakulisowego "gracza". Ksiazke musi przeczytac kazdy zainteresowany geopolityka).
Swietnie udokumentowana.
Wydaje mi sie - po wieu latach czytania i rozmow - ze gdyby zamiast
Hammerow, Maddoffow, Bronfmanow, Milkenow bylo wiecej Finkelstienow,
Epsteinow, Vannunow to by bylo mniej na swiecie tzw. antysemityzmu.
Chociaz to nie wiadomo.
Na wiosne 2000 roku pracowalem na Long Island - konczyla sie prezydentura
Clintona. Wieczorem w motelu zaczalem przezucac kanaly i uwage moja
zwrocilo dwoch - w ortodoksyjnych czapkach - wykrzykujacych do kamery
jakim to antysemita jest Clinton - naturalnie zaciekawilo mnie to - kto jak kto,
ale Bill Clinton? Zaczalem ogladac no i co sie okazuje. Wzywali telewidzow
do dzwonienia, faksowania do Bialego Domu aby dal pardon niejakiemu Jonathan Pollard -
przywilej prezydenta na wylocie. A sprawe Pollarda pamietalem. Zyd amerykanski
z Nowego Jorku - ktory jako analityk w marynarce wojennej USA szpiegowal
dla Izraela. Kontrwywiad go nakryl - wsadzili do paki za zdrade stanu - chyba dozywocie
albo bardzo dlugi wyrok. Amerykanie sa patriotycznym narodem wiec zdrade stanu
bieze sie tam powaznie. Clinton ni chcial tego zrobic - presto - antysemita.
Czyli tak - nie zrobisz tego co chcemy - antysemita.
Piszesz to co nam sie nie podoba - antysemita - moze byc najobiektywniejsza prawda -
antysemita i juz (przypadek prof. Kevina MacDonalda i wielu innych).

A propos M. Vannunu i Twojej wojowniczej postawy wobwc Iranu (nie rozumiem dlaczego
jestes przekonany ze jak Irak trzeba Iran zaatakowac i ujarzmic).
Vannunu jest inzynierem ktory pracowal w Dimonie. Uciekl do Wloch i wyjawil potencjal
nuklearny Izraela. Mossad porwali go do Izraela postawili przed sad i wpakowali chyba na 18 lat
do paki. Niedawno wyszedl ale nadal go przesladuja - nie moze np wyjechac z Izraela.
Okazuje sie ze 180 panstw podpisalo uklad o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej- ale
Izrael nie podpisal. Iran podpisal i zgadza sie na miedzynarodowe inspekcje - chociaz moze
utrudnia - ale podpisal. A teraz tak obludnicy i hucpiarze huzia na Iran. Kiedy Ci ludzie
zrozumieja ze taka politka daleka nie zajda?

Troche sie rozpisalem - niebede wiec sie rozwodzil nad przekretami nad ktorymi pracuja w Polsce.
Itp. itd. - mozemy kiedyz na ten temat porozmawiac."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135090