Czym jest prawda czyli list Millera do Komorowskiego

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Kiedy lewica postpeerelowska opublikowała sławetny bryk, mający „przywracać proporcje” i zwalczać „czarno - biały” obraz minionego ustroju (pewnie malując go nam dla odmiany w kolorze czerwonym), uznano, że to próba mieszania w głowach tym, którzy nie mają określonego stosunku do tamtych czasów. Prawdę mówiąc też tak sądziłem. Jednak jeśli popatrzeć na to co mówią i robią prominentni działacze tej formacji, skłaniam się raczej ku temu, że jest to publikacja o charakterze broszury do użytku wewnętrznego. Nie bez przyczyny porównuje się ją do publikacji, które niegdyś klecono w wydziałach propagandy komitetów PZPR-u z przeznaczeniem dla partyjnego aktywu, by mu się w głowach białko nie ścięło przy próbach konfrontowania tego, co słyszeli na organizacyjnych zebraniach i co widzieli po wyjściu z nich.
 
Jak się popatrzy na przypadek Iwinskiego, który potrzebował tak wiele czasu by pojąc coś, co ja załapałem już trzy dekady temu, w czasach gdy Iwiński świeżo uzyskał był habilitację, widać, że takie bryki, które to i owo mogą albo choć starają się pomóc takim Iwińskim rozumieć, są nie najgorszym pomysłem. Tak jak i suflerzy, którzy liderom tejże formacji objaśniają dla odmiany obecna rzeczywistość.
 
I jest to krok w świetnym kierunku. Mam bowiem podejrzenie, że doświadczenia z poprzedniego systemu, zmuszającego do zaakceptowania stanu mentalnej schizofrenii, pozwalającej znieść tę dwoistość wypływającą ze stanowiska partii i nie chcącą się mu podporządkować rzeczywistością powodują poważne kłopoty tych co na to przystali w rozumieniu podstawowych pojęć i zjawisk.
 
Leszka Millera tak bardzo zbulwersowała wypowiedź arcybiskupa Stanisława Dziwisza, że postanowił zapytać Prezydenta Komorowskiego, czy się z nimi zgadza. Jeśli wziąć pod uwagę to, krakowski Metropolita powiedział, najciekawsze jest oczywiście, co Prezydent odpowie. Kardynał rzekł bowiem „W społeczeństwie demokratycznym rządzi większość. Pluralizm poglądów i postaw ludzi tworzących nasze społeczeństwo jest faktem. Przyjmujemy ten fakt do wiadomości. Tym niemniej trzeba jasno stwierdzić, że wierność prawdzie obowiązuje wszystkich, również prawodawców. Prawdy nie ustala się przez głosowanie, dlatego nawet parlament nie jest powołany do tworzenia odrębnego porządku moralnego niż ten, który jest wpisany głęboko w serce człowieka, w jego sumienie"*
 
Ciekawie będzie, cokolwiek Komorowski odpowie. Bardziej rzecz jasna wtedy, gdy Komorowski od takiego rozumienia prawdy, jakie zaprezentował Dziwisz się odżegna. Czego wykluczyć nie można zważywszy na wcześniejsze kłopoty Głowy Państwa z pojęciem pewnych całkiem oczywistych kwestii. Kiedy stwierdzi, że Dziwisz dobrze mówi też może być zabawa bo Miller już zapowiedział, ze w takiej sytuacji zaproponuje Prezydentowi zmianę konstytucji i wpisanie do niej porządku boskiego. Co będzie jak Prezydent nie pojmie ironii i uzna, ze ma poparcie SLD w tej sprawie?
 
Wróćmy jednak do Millera. Jego obraza spowodowana stwierdzeniem, że „wierność prawdzie obowiązuje wszystkich, również prawodawców. Prawdy nie ustala się przez głosowanie…” nie powinna dziwić. Karierę zaczynał wszak wtedy, gdy z prawdami było nieco więcej komplikacji. Jedną ustalało KC przy niebagatelnym udziale UB, SB i innych speców, inną wydawano w Moskwie. To zaś, co widział obywatel to było jakieś nieporozumienie.
 
Dlatego ze wszech miar popieram wszelkie inicjatywy, które pomogą Millerowi, Iwinskiemu i reszcie towarzystwa pojąc cokolwiek. Nawet tak skomplikowanego jak prawda. Mówiąc „Polska nie jest państwem wyznaniowym, a ewangelie nie mogą mieć prymatu nad konstytucją” uznał widocznie szef lewicy, że miejscem dla prawdy jest może ewangelia ale już na pewno nie Polska z jej ustrojem, konstytucją i różnymi panami Millerami.
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Takie "coś" jak Miller, Iwiński powinno być w jakimś ośrodku odosobnienia, przecież to przedstawiciele partii uznanej za zbrodniczą.

Nie ma się więc co dziwić się, że kłują ich słowa:

wierność prawdzie obowiązuje wszystkich, również prawodawców. Prawdy nie ustala się przez głosowanie…

A mnie uderza, że taka postać jeszcze medialnie zabiera głos, na temat prawdy. Polska Panie Miller i Panu podobni towarzysze, nie chce was widzieć w swoich granicach, nie chce was słyszeć, nie chce was czuć. 

Przefarbowali się z komunistów na europejczyków, nowocześni jacy, głos dają nawet, że Polska to nie kraj ewangelicki. A czy ktoś widział komunistę, który mówi prawdę, oddam miesięczne wynagrodzenie za wskazanie takowego. 

A smród od was Panowie Miller, Iwiński, Oleksy, Cimoszewicz i pozostali leci wielki, smród komunizmu, i żadne perfumy typu demokracja, europejskość jakoś tego smrodu nie likwidują. 

Pozdrawiam (10)

Polak2013

 

 

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#360986

Ja bym poszedł dalej - drogą Ceaucescu!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#360999

Tak. Właśnie tak. Ci wszyscy Millerowie, Cimoszewicze czy Iwaniccy to nawet nie komuniści. To gatunek tępego bolszewika. Dokonali rzeczy wielkiej - są, choć nie powinno ich być w życiu politycznym od dziesiątek lat. Rumuni okazali się być skuteczniejsi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#361003

Pisałem o Iwińskim a nie jakimś Iwanickim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#361004

tow. Iwińskiego (o ile beton może pojąć cokolwiek) na Pana Prezydenta bym specjalnie nie liczył. Powie coś o "święceniu palem" i braterstwie broni polsko-radzieckim, które swe początki miało pod Ossowem i że generalnie reszka morze (czy możeł orze, czy jakoś tak) - nikt nic nie zrozumie, bo i po co "sztuka się liczy". Miller z "Plecakiem" (jakby ktoś nie wiedział to taką ksywkę dali mu dziennikarze, gdyż był na każdym filmie i zdjęciu które zrobiono Millerowi gdy był premierem) Iwińskim dalej takie same tabaki w rogu jak byli. Czyli nihil novi sub sole.

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#360988