Kobieta z Kostaryki świadectwem cudu Jana Pawła II.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Ciepłą wiosną  Floribeth Mora leżała w łóżku czekając na śmierć. Tętniak mózgu jaki u niej zdiagnozowano był nie do zoperowania. Wzrok jej padł na fotografię Jana Pawła II jakie znajdowało się w gazecie. Wtedy  wspomniała jego słowa "Nie lękajcie się". Mora, lekarze i Kościół katolicki twierdzą, że jej tętniak który zniknął tego dnia to cud.Zdarzenie  to otworzyło drogę  papieża do świętosci, co zostanie potwierdzone w dniu 27 kwietnia w czasie uroczystości w Watykanie, gdzie Mora będzie gościem honorowym.Certyfikat cudu jakim jest przypadek MoryKościół był tylko początkiem jej metamorfozy tysięcy chorych rozpaczliwie oczekujących pomocy, stał się symbolem wiary zarówno dla Kostarykan jak tez katolików na całym świecie.

Mora, dziś już 50- letnia, spotyka się z wielkim zainteresowaniem. Jej skromny dom w rejonie zamieszkałym przez ludzi klasy na obrzeżach odwiedzają masy turystów krajowych i zza granicy. Przyjmuje zaproszenia do udziału w nabożeństwach , często czterech dziennie. Wierni powierzyli jaj tyle listów, z prośba o przekazanie papieżowi Franciszkowi, że jadąc do Rzymu na kanonizację musiała kupić na nie dodatkową walizkę. 

U Mory rozpoznano tętniaka mózgu i wysłano ją  do domu dla odpoczynku i zalecono brać leki przeciwbólowe w kwietniu 2011 roku. Lekarzy powiedzieli, że tętniak jest nieoperacyjny. Mora, która myślała, że po powrocie do domu do czeka ją tylko śmierć, spojrzał na obraz Jana Pawła II   w dniu beatyfikacji, sześć lat po jego śmierci. Usłyszała wówczas Jego głos.

Wieść o cudzie jaki przywrócił jej zdrowie szybko rozeszła się po kraju i dotarła do Watykanu.

Mora zawiesiła studia prawnicze i wiele prac domowych i poświęciła swoje życie podejmując się pełnić rolę symbol wiary, dla wielu w Kostaryce i na świecie. Dawanie światu świadectwa o swoim doświadczeniu , stało się jej powołaniem. Mówi, że ignoruje sceptyków, którzy wątpią, że ona naprawdę została uzdrowiona.

"Wszyscy myślą, co chcą," powiedziała Associated Press podczas wizyty u niej domu. "To, co wiem, to to że jestem zdrowa."

"Mam tyle do zrobienia, mam zamiar poświęcić się przede wszystkim potwierdzaniu dla świata   wielkości Boga i tego, co zrobił dla mnie," powiedziała. "Nie mam żadnego powodu, aby wątpić w to, czego doznałam. Jestem zdrowa, i to jest najważniejsze," mówi Mora, która jest córką szewca i krawcowej. Jej mąż jest emerytowanym oficerem policji. Zdjęcia Jana Pawła II, Dzieciątka Jezus i Maryi patrzą ze ścian jej domu ze ścian praktycznie w każdym pokoju.W ogródku zapachy oregano i rozmaryn hodowane do gotowania.Jest w nim tez miejsce dla kilku kur,trzech królików i i kilku kaczek.

Mora nie tylko wygląda dziś dobrze , mówi,ona że i czuje się świetnie. Brak objawów, które czuła i które postawiły ją wówczas na skraju śmierci. Ona nie ma wątpliwości, że zawdzięcza swoje życie Janowi Pawłowi II."To ważne dla innych gdy nazwą go Świętym, ale dla mnie on jest już święty," powiedziała. "Nigdy nie wyobrażałam sobie, że stanę się częścią tego wszystkiego."

PS. Zastanówmy się dlaczego ludzie z taką łatwością dają wiarę zapisom w kronikach, książkach historycznych, nawet doniesieniom i manipulacjom mediów ale z równą łatwością odrzucają zapisy Biblii ?  Przecież Biblia jest to książka o rzeczach, które odbyły się długo przedtem, zanim każdy z nas się urodził. Rzeczach spisanych przez ludzi, którzy tam byli i widzieli fakty jakie miały miejsce.

Bezwiednie akceptuje się cytaty wypowiedzi polityków czy filozofów nawet jeśli nie ma na nie autentycznych dowodów w postaci ich własnych rękopisów czy nagrań. Odrzuca się jednak lub podważa świadectwa osobiste, relacje własnych doświadczeń. Daje się wiarę zboczeńcom oraz ateistom.

Czyżby kontestujący sami byli kłamcami i innych traktowali według siebie?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

        Oglądałem wywiad (częściowo) z Szewachem Weissem w TV Info. Padło tam określenie "Nasz Papież".Przyznaję, że dopiero dzisiaj nasunęły się refleksje dotyczące tej wypowiedzi.Jakie?

Ano właśnie. Bo z jednej strony - nie ma niczego zdrożnego w tym, że Żyd polskiego pochodzenia cieszy się z wyniesienia Polskiego Papieża na ołtarze. To zaszczyt dla wszystkich czujących przywiązanie do Polski i polskości.Jest jednak "drugie dno" takiej wypowiedzi.

Już bowiem samo określenie "nasz Papież" w ustach Żyda ma wątpliwą konotację. Może być uznane za stwierdzenie ulegania przez Papieża wpływom judaizmu, a przecież chrześcijaństwo i judaizm - to różne religie. Dziwne skojarzenia mogą nachodzić, jeśli wspomni się słowa Chrystusa tyczące Żydów a określanych jako "synowie diabła".

 

W Polsce także pojawia się coraz więcej zastrzeżeń do polityki Kościoła, zwłaszcza wobec postępującej deprecjacji wszystkiego co polskie, a podkreślaniu związków z judaizmem; do takiego stanowiska doliczyć można brak jednoznacznego stanowiska dotyczącego choćby hucpy związanej z Jedwabnem, czy uległość wobec kwestii Karmelitanek w Oświęcimiu.

 

Moim zdaniem, Ojciec Święty JPII nie przekroczył nigdy bariery wartości na bazie których istnieje oddzielenie chrześcijaństwa od judaizmu. Jego stosunek do tej religii wynikał z uniwersalizmu doktryny KRK, gdzie Żydzi traktowani są na tych samych zasadach, jak inne wyznania; są częścią wspólnoty w człowieczeństwie.

 

Takie stanowisko może i mogło niekiedy "boleć" niektórych, nacjonalistycznie nastawionych Polaków, ale przecież Papież nie jest Papieżem Polaków, a Kościoła Katolickiego.

Niemniej zastanawiać może, dlaczego wyemitowano teraz, w przeddzień kanonizacji taki wywiad? Czyżby "decydenci" chcieli zaznaczyć specjalną rolę Żydów w tym procesie?

A może zasiać cień nieufności wśród Polaków względem tej Wielkiej Postaci nasyconej charyzmą?

Taka łyżka dziegciu..

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1423655

 

A papież (każdy) , tak jak Chrystus, jest nasz. Przecież Ewangelia Chrystusowa musi trafić we wszystkie zakątki świata, więc takze i do , a może przedewszystkim do Żydów. Zreszta gdyby sie dobrze zastanowić chrześcijaństwo jest wyższą fromą Judaizmu. Jezus wytykał Żydom że odeszli od Prawa tak jak dzisiaj Polacy od katolicyzmu- wytykał im "faryzeizm" i hipokryzję. Ponadto stwierdził że przyszedł na świat nie po to aby Prawo zmienić ale je wykonać. Zresztą jest juz sporo wspólczesnych Żydów ktorzy przeszli na chrześcijaństwo i trzeba ich z otwrtymi rekoma przyjąć a nie ganić.

To zresztą zupełnie odrębny temat do rozmowy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1423658

tak i za to przepraszam zawsze podpisuje autora tekstu a tym razem najzwyczajniej zapomnialem za co  jeszcze raz przepraszam autora

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1423660

Chciałem się tylko upewnić czy to nie on- bo ostatnio wszędzie do moich notek wtrąca trzy fałaszywe grosze.

PS. Ostatnio widziałem dwóch rabinów nauczających o Chrystusie jako Mesjaszu. Przeszli na naszą stronę. Zadaniem Świetego Piotra było nauczanie Żydów- pisał o tym Świety Paweł- zresztą tak obaj uzgodnili. Piotr miał szerzyć wiarę wśród Żydów, Paweł wśród nas- pogan.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1423661

...bo wiesz tak trochę śledze tą błogosferę:))...pierdyknąłeś drzwiami neonu24 stwierdzając, że niech ich piekło pochłonie, bo jest tam  rzyganie na KK link...stwierdziłeś że nic tam po tobie...po czy wracasz i trafiasz na pudło...czy niejaki wajchowy spirytus błagał Cię, żebyś został ? Wiesz ciekawe jest to zjawisko...i bardzo mnie ciekawi Twoja opinia, bo faktycznie rzyganie na KK tam jest i będzie ...co się takiego stało, że postanowiłeś dalej tam publikować ...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1423657

Bóg obiecał Abrahamowi nie zniszczyć Sodomy i Gomory jesli znalazłby tam jednego sprawiedliwego. Otóż ja nie jestem tym jedynym sprawiedliwym na NE który usiłuje utrzymać ich przy życiu. Ale jestem faktycznie chyba juz jedynym , który stoi na barykadzie i walczy o prawdę. Zreszta pewnie zauważyłeś to w tresci notki w której niektórzy wyczytali moja stamtad rejeteradę. Otóz ja stamtąd nie ucieknę, miomo iż nie tak strasz w stylu : " Nie chcę Cię martwić Nathanel ale co siejesz, to zbierzesz.".  Ja taki strachliwy nie jestem, choć niektórzy straszyli mnie i moja Rodzinę że wiedzą gdzie mieszkamy.

W takim okresie trzeba , a w najbliższych dniach nalezy się spodziewać zmasowanego ataku na Jana Pawła II- bo za oceanem już nawała ruszyła, trwać i dawć tym atakom odpor. Chrystus też nauczał że dlatego utrzymywał kontakty z celnikami i grzesznikami gdyz zdrowy nie potrzebuje lekarza. Byłeś tam jednym z lekarzy dla grzeszników. Ja tak jeszcze trwam.

A to ze notka wyladowała na "1", to  nawet ja nie potrafię zrozumieć. Myślę, że to może "siła wyższa" tak chciala aby ludzie widzieli dowody świętości naszego Papieża. moze to tak sprawdzają sie Jego słowa " nie lękajcie się"  ( i brońcie WSZĘDZIE wiary).

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1423659

Dlaczego nie możem bezkrytycznie wierzyć w zapisy w bibli ?

Przede wszystkim dlatego, że spisywali ją hebrajczycy, naród załgany i zakłamany (który wybrał Barabasza ). Poza tym Biblia pisana była od XII w p.n.e. i wielokrotnie modyfikowana i sortowana. W konsekwencji zostało to co Zydzi sami chcieli o sobie opowiedzieć a nie to, co wydarzyło się naprawdę. 

Jednym słowem biblia to w dużej mierze stek żydowskich kłamstw i mitów, warta tyle co niektóre  kroniki Kadłubka albo jakaś kronika rodzinna, gdzie w albumie umieszcza się tylko najpiękniejsze zdjęcia, a przekaz ustny obejmuje wyłacznie dostojne i szlachetne wydarzenia. 

NIE WIERZCIE W ŻYDOWSKIE BREDNIE. WIERZCIE W BOGA JEDYNEGO I WSZECHMOGĄCEGO , BO TO ON JEST PRAWDĄ, WYZWOLENIEM  I NADZIEJĄ.

 

Mamy swoja historię, swoich bohaterów i świętych  Przykładem na to jest nasz papież Jan Paweł II

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1423685

"Czy można większą zniewagę wyrządzić Chrystusowi, jak stawiając świętą wiarę chrześcijańską na równi z przewrotnością żydowską, z bezeceństwem muzułmańskim, z zabobonem pogańskim i bezbożną próżnością naturalizmu? Podobny amalgamat jest największą potwornością. Przyjmowanie obojętne wszelakiego rodzaju błędów potwornych dowodzi nędznej głupoty, nad którą nigdy dość ubolewać. Przez sam fakt niesprzeciwiania się żadnemu błędowi człowiek staje się winien popierania błędów wszystkich". (Papież Pius VI, Bulla Debito Apostolatus Nostri)

 

 

 


 

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1423694

Anglicy kolonizując, bezwzględnie  podbijając setki plemion i społeczności na świecie , niszcząc ich kulturę i obyczaje narzucili światu swój język.

Żydzi natomiast wcisnęli nam swoją religię, poprzez  bzdury i mity zawarte w tzw. starym i częściowo nowym testamencie, nazywając jego zawartość  świętą księgą.

Dla nich może święta, dla mnie nie. Nie w książkę należy wierzyć a w Boga Jedynego. Nie w słowa bezecnego żydostwa, a w Stwórcę.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1423700

Mt 5:17-18
Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1423704