Listy wyborcze PiS- skandal z Sasinem

Obrazek użytkownika Joanna Mieszko-Wiórkiewicz
Kraj

Doniesienia prasowe potwierdzają, że Jacek Sasin został umieszczony na liście kandydatów PiS w zbliżających się wyborach do Sejmu na czwartym miejscu w Okręgu Podwarszawskim. Przed czterema laty listę PiS w tym okręgu otwierali Ludwik Dorn (1) i Mariusz Błaszczak (2).
Z tego okręgu wejdzie do Sejmu 11 posłów, zatem Jacek Sasin ma szansę zostania posłem.
Kilka dni temu skierowałam faksem do Prezesa PiS , Jarosława Kaczyńskiego z kopią do Komitetu Wyborczego list, którego wpłynięcie nie zostało mi jeszcze potwierdzone.
Dlatego list ten upubliczniłam, ponieważ chodzi o polską rację stanu.
Prosze pana Tomasza Porębę o potwierdzenie otrzymania listu (do przeczytania tutaj) Zwracam w nim uwagę, że Jacek Sasin ZANIM zostanie posłem, a nawet zanim zostanie kandydatem, WINIEN WYJASNIC swoją rolę w dniu 10 kwietnia 2010 w Katyniu.
Minuty po pierwszych doniesieniach o rozbiciu się samolotu minister Sasin przekazał do Polski oficjalną informację „Para Prezydencka nie żyje“. Agencja Informacyjna IAR o godz. 9:53 oraz inne podały jego słowa z powołaniem się na jego osobę.
Tym samym minister Jacek Sasin, bliski współpracownik ś.p. Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego swoimi słowami wspartymi swoim autorytetem urzędnika państwowego i dotychczasową wiarygodnością zaufanego współpracownika Lecha Kaczyńskiego uruchomił cały szereg decyzji w Warszawie umożliwiając B.Komorowskiemu ogłoszenie się p.o. Prezydenta; tym samym niekonstytucyjne przejęcie władzy państwowej (odebranie pieczęci, kodów i kluczy Kancelarii Prezydenta z rąk min. Dudy).

Minister Sasin poświadczył krótko po godz.9.00 Polsce i światu, że „Para Prezydencka nie żyje“, tymczasem dopiero wiele godzin później zostało znalezione ciało ś.p. Prezydenta, a dopiero w godzinach wieczornych zostało zidentyfikowane przez brata, Jarosława Kaczyńskiego. Ciało ś.p. Marii Kaczyńskiej zostało znalezione dopiero kilkadziesiąt godzin później.

Kto i jak przekonał ministra Sasina do złożenia tak stanowczej deklaracji o śmierci Prezydenta RP i jego Małżonki?
Jeśli był to on sam i bez pomocy osób drugich stwierdził zgon dwóch bliskich osób, niech powie o okolicznościach:
gdzie
jak
na podstawie jakich symptomów medycznych
stwierdził on autorytatwynie zgon Pary Prezydenckiej.

Dlatego ponownie apeluję do Prezesa PiS:

Uprzejmie proszę o poinformowanie wyborców PiS, na podstawie jakich niezbitych dowodów i na podstawie jakich prerogatyw, minister Jacek Sasin swoim oświadczeniem w Katyniu uruchomił ciąg decyzji w oczywisty sposób pozbawionych oparcia w Konstytucji Rzeczypospolitej.

W obecnej chwili działania Jacka Sasina w dniu 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku jawią się jako jaskrawe nadużycie władzy i wykorzystanie nieposiadanych prerogatyw w celach sprzecznych z Ustawą Zasadniczą, jak również popisywanie się nieposiadaną wiedzą medyczną.
Uzurpator nie może reprezentować interesów narodu w parlamencie, ani zajmować stanowisk w służbie państwowej.
Twierdzę, że sprawę tę powinna zbadać prokuratura.

Jeżeli komisja kwalifikująca kandydatów PiS na listy wyborcze z Prezesem na czele nie ma żadnych wątpliwości co do działań ministra Sasina , domagam się, aby Pan Prezes upewnił nas- wyborców PiS co do całkowitego i jednoznacznego poparcia jakiego udziela Jackowi Sasinowi.

Pamiętamy o Ofiarach Katynia. Pamiętamy o Ofiarach Smoleńska.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gawronski Rafzen
Musi Pani sie zwrócić do kogoś, kto jest ich totalitarnego wyznania.

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#178830

Jakoś dziwnie ten temat ginie na nie poprawni.pl natomiast na S24 wzbudza ożywione dyskusje. I to nie koniecznie przychylne autorce. "Dziwne" to.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178836

Szanowna Pani! U FYM-a czytałem Pani relacje ze spotkań w Berlinie ,czytałem porównania różnych wersji"Smoleńska ", składane przez tego pana i decyzja wystawienia do wyborów  pana Jacka Sasina jest również dla mnie niezrozumiała.Posłużę się cytatem z wpisu pana Piotra Jakuckiego( dawniej redaktora naczelnego "Naszej Polski") na Pani blogu na S24.Pozdrawiam i dziekuję za wpis.

"Negatywna rola min. Jacka Sasina w sprawie smoleńskiej jest bezdyskusyjna i chodzi nie tylko o wypowiedź, o której Pani pisze w liście do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ale także o jego gmatwanie się w relacjach dotyczących 10 kwietnia. W szczegóły nie wchodzę, wystarczająco ściśle zanalizował je FYM.

Bezsprzecznie, ogłoszenie przez min. Sasina informacji o śmierci pary prezydenckiej umożliwiło przejęcie realnej władzy (poprzez ogłoszenie się p.o. prezydenta) przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Zresztą jak wszystko wskazuje, była to uzurpacja z naruszeniem Ustawy Zasadniczej, gdyż w czasie przejmowania obowiązków Głowy Państwa okoliczność śmierci nie została oficjalnie potwierdzona, a w takim wypadku Komorowski miał obowiązek zwrócenia się o wykładnię do Trybunału Konstytucyjnego (pisał o tym m.in. "Nasz Dziennik").

Ciekaw jestem, czy otrzyma Pani odpowiedź na podniesione kwestie. Czas pokaże."

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#178837

Nie używam słowa "kret" wobec kogokolwiek z otoczenia ś.p. Prezydenta, ale nie mogę się pogodzić z gmatwaniem, sprzecznymi wersjami wydarzeń, nabieraniem wody w usta przez ludzi taskich jak Sasin, Wierzchowaski, Klarkowski i.in

Dość juz dezinformacji ze strony ruskich, polskojęzycznej agentury i mediów "wiodących" niw mówiac o zsowietyzowanej prokuraturze - niech chociaż w obozie PiS nie będą wynoszeni na chronione immunitetami pozycje ludzie którzy są coś jeszcze winni nam wszystkim w kwestii wyjaśnienia tego (najprawdopodobniej, sądząc po symptomach) zuchwałego i bezprecedensowego w historii całego Świata mordu politycznego!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#178843

Gdy beda ogloszone listy w sposob oficjaly, mozemy sie wtedy odniesc do kazdego pretendenta i skomentowac pozycje i dyspozycje. Nam na obczyznie tez zalezy jak nigdy lista ktora nam tutaj zaserwuja. Szykujemy niespodzianki jak nigdy dotad.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#178898

"Minuty po pierwszych doniesieniach o rozbiciu się samolotu minister Sasin przekazał do Polski oficjalną informację „Para Prezydencka nie żyje“. Agencja Informacyjna IAR o godz. 9:53 oraz inne podały jego słowa z powołaniem się na jego osobę".

Minister Sasin był w tym czasie w Katyniu najwyższym urzędnikiem państwowym. Dowiedziawszy się o tragedii miał milczeć, przewidując działania Komorowskiego? W takim momencie jego obowiązkiem było przekazać do wiadomości Polaków tej okrutnej nowiny, a nie ją przemilczeć. Spotkałyby go wtedy innego typu oskarżenia, być może jeszcze gorsze od tych obecnie wysuwanych.
Czy jakakolwiek zwłoka w przekazaniu wiadomości mogłaby zapobiec nikczemnym działaniom Komorowskiego? By je jedynie opóźniła. To oczywiste.
Zachowajmy więc trzeźwość osądu i nie krzywdźmy człowieka, który w pierwszych dniach po katastrofie osamotniony dwoił się i troił by podołać zaistniałej sytuacji. Nie róbmy więc z igły wideł!
List uważam za szkodliwy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#178904

W pełni podzielam zdanie Pana Zerbe.
Żyjemy w czasach, w których informacja przechodzi naprawdę szybko. I miało dojść do sytuacji, w której Komorowski już by wiedział, paru jego popleczników też - a inni nie ?
Dodam jeszcze, że jednym z najtraumatyczniejszych momentów w moim życie było powiadomienie o śmierci innej osoby. Zapewne i tam wielu miałoby problem z uczynieniem tego. Pan Sasin według mnie stanął na wysokości wyjątkowo nieprzyjemnego zadania. A złudzenia, że mógł ktoś w samolocie przeżyć raczej nie miały żadnej logicznej podstawy.
A jeśli ktoś i tak uważa, że to był błąd - może niech przyjmie zasadę : błędów nie robi tylko ten, kto nic nie robi. Przynajmniej będzie miał spokój z własnym sumieniem.
Choć naprawdę błędu tu żadnego nie widzę. I jestem pewny, że wielu innych szukałoby kogoś innego do przekazania tej tragicznej wiadomości. On sam to udźwignął.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Pietraszko

#178951

bo to nie ma być amputacja POlszewickiej gangreny, a jedynie jej zaleczenie i odzyskanie pozycji równych szans POokrągłostołowych elit.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#178913

Gawronski Rafzen
..Obibok na własny koszt prezentuje na tym portalu. Czyli mamy spiochów, żydów, a czy są jeszcze TW na listach PiS-u?
My mamy problem z głowy, ponieważ skreślamy wszystkich na listach w ramach protestu, za stworzenie państwa o charakterze kryminalnym podczas obrad okragłego stołu !
Tzw. Pakt bezkarności i zbrodni nieszczęśliwych wypadków.

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#178936

Długo o tym myślałam, uważnie śledzę każdy wpis FYM-a o katastrofie i wiem, że mogą się zrodzić w głowie wątpliwości.
Póki nie zostaną rozwiane - ma Pani rację.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178939

po 16 miesiącach: w Smoleńsku mgła, na Okęciu mgła, wszędzie padł monitoring, nikt prezydenta nie żegnał i nikt nie miał witać, BOR na rozkaz ruskich rozbrojony (sic! - w życiu czegoś takiego nie słyszałem!), stanu lotniska nie pozwolili sprawdzić a szef BOR na zakupach bo "za wizytę odpowiada Bielawny (też nagrodzony awansem!) itp itd - robi się tu z nas cynicznie wariatów ;/

byli urzędnicy z otoczenia ś.p. Prezydenta nawet raportu po "katastrofie" nie napisali - czy my za dużo wymagamy??

obecnie z czynników oficjalnych poza Komisją Macierewicza sprawę bada tylko NIK (prezesa NIK nie udało się już Turowskiemu&ska zapakować do Tu154 więc tego przyczółka PO/WSIoki nie zagarnęli) - wzięli się wreszcie za Arabskiego ale bez raportu ze strony Kancelarii Prezydenta jest faktograficzna dziura w obrazie tragicznych w skutkach przygotowań do feralnej wizyty

Czy nie skandalem jest, że nie wiemy co robił Prezydent przez 2 dni przed śmiercią i po co był w Tallinie??

Sasin i reszta Kancelarii J. Kaczyńskiego nabierając wody w usta działają pośrednio na rzecz POPSLD/WSI/KGB - udowodnijcie "liberałowie" że nie mam racji!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#178959