Warto czytać nie tylko artykuły ale i przeglądać dyskusję

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Na portalu wp.pl pojawił się taki oto wpis:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Manuela-Gretkowska-Wojewodzki-okazal-pogarde-nie-tylko-ludowi-ukrainskiemu,wid,14720410,wiadomosc.html
/-/

~antykom [12 godzin temu]

Jakub Władysław Wojewódzki rozpoczął swoją "karierę" od harcerskiej rozgłośni radiowej w latach 80-tych. Syn Bogusława Wojewódzkiego, funkcjonariusza SB i prokuratora PRL-owskiego wymiaru sprawiedliwości nie miał problemów z zatrudnieniem w kolejnych prywatnych stacjach telewizyjnych. Jego ojciec zapisał się w historii pełniąc rolę prokuratora z ramienia Prokuratury Generalnej w sprawie tzw. "prowokacji bydgoskiej" z 19 marca 1981 roku.

Natomiast Maciej Figurski jest synem Zbigniewa Figurskiego - ostatniego dyrektora generalnego Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ) i zastępcy likwidatora FOZZ. Jego, że rodzice poznali się w Moskwie, gdzie Maciej urodził się w 1973 roku. Przez jakiś czas mieszkali w Polsce, a potem znaleźli się w Bejrucie, Być może ojciec był dyplomatą albo dawnych agentem służb specjalnych.

Oczywiście oni obaj nie są jedynymi potomkami prominentów peerelowskich, którzy dziś korzystają ze statusu "celebrytów" i są "dziennikarzami" .
Można wywołać i innych: Monikę Olejnik, która pracę dziennikarki rozpoczęła z tytułem zootechnika, w 1982 roku, gdy w Polsce obowiązywał stan wojenny, prywatnie córkę Tadeusza Olejnika, wysokiego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa;

Grzegorza Miecugowa, dziennikarza radiowego w czasach PRL, syna Brunona Miecugowa, stalinowskiego dziennikarza, który zasłynął, jako sygnatariusz tzw. " Apelu Krakowskiego" z roku 1953, wyrażającego poparcie członków ZLP, dla stalinowskich władz, które na podstawie sfałszowanych dowodów, dokonały aresztu duchownych katolickich.

List podpisała między innymi Wisława Szymborska.
W procesie, który wtedy miał miejsce, na karę śmierci zostali skazani duchowni: Józefa Lelito, Michał Kowalik i Edward Chachlica. Wyroków ostatecznie nie wykonano.

Wymieńmy jeszcze Hannę Lis z domu Kedaj, primo voto Smoktunowicz, która karierę dziennikarską rozpoczęła już w III RP, w roku 1992 jako prezenterka Teleexpresu. Jest córką Aleksandry i Waldemara Kedaja, znanych peerelowskimi dziennikarzy i tajnych agentów SB. Oboje zostali umieszczeni na słynnej "liście kanalii" Stefana Kisielewskiego.

I jeszcze Magdalena Gessler, z domu Ikonowicz, malarka a obecnie właścicielka restauracji, córka wieloletniego peerelowskiego dziennikarza PAP i agenta esbeckiego TW Metrampaż" , siostra Piotra Ikonowicza, socjalistycznego populisty, obecnie doradcy Janusza Palikota. Dzieciństwo spędziła na Kubie rządzonej przez Fidela Castro.
I wielu innych, nie ma co dalej ich wymieniać Ś.. Co ich łączy?

Wszyscy pochodzą z określonego, jednorodnego środowiska: wychowali się w domach skrajnie lewicowych, bez odniesień do polskiej tradycji, po prostu w rodzinach komunistycznie " internacjonalistycznych" . Dla nich polska tradycja słowa " naród" , jego symbole, historia, jest czymś obcym, niewartym szacunku. Hasła " Bóg, Honor, Ojczyzna" to puste slogany, budzące uczucia zgrozy lub politowania. Zgrozy, gdyż czują się w ich obliczu zagrożeni w swoim wyobcowaniu pośród polskiej kultury i tradycji, politowania, bo są dla nich pustym i nic nieznaczącym frazesem.

/-/

Brak głosów

Komentarze

Dzięki wielkie Pani Jadwigo. Nie wchodzę na wp.pl więc sam bym tego komentarza nie znalazł.

Vote up!
0
Vote down!
0
#271179

Mam pocztę min. na wp i przeglądam niektóre artykuły i mogę napisać całkiem spokojnie, że bardzo często cytują np. "Gazetę Polską Codziennie" zwłaszcza artykuły o zamachu pod Smoleńskiem 10.04.2010r. Mało tego, obserwuję komentarze, oceny i mogę stwierdzić, że od ponad roku oceny świadczą zdecydowanie o zmianie nastrojów wśród czytelników wp, a komentarze mogłyby zadziwić niejednego Niepoprawnego. Oczywiście lemingoza jest tam obecna ale nie stanowi zdecydowanej większości. Pisałem o tym zjawisku (bo jak inaczej nazwać takie postępujące odlemingowanie wiodącego portalu?) tu na NP jakiś czas temu i z przyjemnością obserwuję zachodzącą zmianę.

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#271309

,że normalny Polak nie może wsadzić polskiej flagi w gó...no, bo to jakby sam sobie napluł w twarz

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#271229

są to bardzo ważne informacje. Oni o tym jeszcze nie wiedzą i zapewne są przekonani że nic im nie grozi i że "tak będzie już zawsze". Ale mylą się. Internet pozwala na zapisywanie tego co ulotne i bywa że trudno znaleźć.
Trzeba takie dane i cały kontekst opisu danej osoby zapisać dla potomności i jako ważne świadectwa. Musimy wiedzieć kto jest kim i dlaczego. Pamięć o naszej historii i jej pozytywnych bohaterów jest bardzo ważna ale nie niej ważne są fakty historyczne o naszych wrogach. MUsimy ich znać i umieć rozpoznawać. Do tego potrzebne są noty na temat ich korzeni bo jak widać jest co zapisywać do pamięci, która ulotną bywa.

Dziękuję Pani Jadwigo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#271310