CZOSNEK A M A T O Ł/R >> |"RADKOWI"

Obrazek użytkownika PS
Kraj

Czosnek - panaceum na wszystko

 
 
dr nauk med. Grażyna Lewandowska-Piech, specjalista medycyny rodzinnej www.poradynazdrowie.pl/czosnek-panaceum-na-wszystko.html


NIE ROZUMIEM oburzenia pana Ministra. Może nie ma czasu, bo zapracowany. Poczytać znaczy o właściwościach czosnku, który wcale nie jest taki zły jak mu ktoś to przedstawił, a on biedaczysko chyba dał się zmanipulować. 

Czosnek to bardzo pożyteczna roślina a nawet jarzyna, czy też warzywo. Co innego matoł, bo czosnek jako dodatek, czy też przyprawa bywa stosowany w kuchni żydowskiej i nawet tej koszernej. LINK i LINK KOSZERNY.

A znalazłem w sieci  np. taki przepis (a i dziewczyna prześliczna):

  • BABAGANUSZ

Najpierw sławny i pyszny dip, czyli babaganusz znany wszystkim. Naturalnie nie jest to mój przepis, ale to musi każdy zjeść. Absolutna rewelacja.

Składniki:

  • 2 duże bakłażany
  • 2 łyżki majonezu
  • czosnek
  • sól
  • pieprz

Wykonanie:
Kupić dwa ładne bakłażany, upiec je i później dokładnie wyjąc miąższ. Rozdrobić go, najlepiej blenderem. Dodać do masy majonez (nie za dużo), sól i czosnek. Ja podaję do wszystkiego, ale smakuje najlepiej z mięsem :)
  www.jewish.org.pl/index.php/pl/kuchnia-mainmenu-65/787-koszerna-kuchnia-cejtel.html

I zauważyłem, że o ile bakłażany należy kupić, to czosnek już niekoniecznie, ale majonezu nie za dużo.

I jakby sobie Pan Minister taką potrawę przyrządził, z czosnkiem, to może by się tak nie denerwował, bo czosnek to dobry na wszystko jest. Albo żona, jakby znalazła chwilkę.

A że z Nowego Jorku, czy coś, to przecież wiele gwiazd, celebrytów i innych takich autorytetów nawet, by chciało mieszkać w Nowym Jorku. Nie ma się co obrażać.

Gorzej z tym matołem. Albo z idiotą. A Pan minister nie wygląda na takiego skończonego, no może czasami w sensie jakby problemów z wymową i taki napięty wyraz twarzy ale to tylko aparycja w końcu i niczego nie przesądza. Można przecież nawet i z wyglądem Pana Ministra mieć chyba jakiś przyzwoity wskaźnik IQ - zresztą to oczywiste. Inaczej by się nie zostało Ministrem w tak postępowym Rządzie. Z sukcesami, znaczy.

Czosnek (Allium L.) – rodzaj roślin z rodziny amarylkowatych (Amaryllidaceae), dawniej zaliczany do osobno wyodrębnianej rodziny czosnkowatych (Alliaceae) lub liliowatych (Liliaceae). Obejmuje około 700 gatunków. W stanie dzikim występuje na całej półkuli północnej, przede wszystkim w strefie umiarkowanej. Gatunkiem typowym jest Allium sativum L.[2]. pl.wikipedia.org/wiki/Czosnek

Natomiast matoła w wiki nie wygooglowałem - zatrzymałem się na stronie:

Czy matoł jest gorszy od pierdoły?

bo tam jest ankieta:

Ankieta

Która partia jest wg Ciebie gorsza?
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej
  • Platforma Obywatelska

 

i mam problem z wyborem, nie mogę się zdecydować. Już miałem kliknąć na SLD, bo to czerwoni ale myślę sobie PO jest groźniejsze.

Zobaczę wyniki, znaczy sondaże, to może się zdecyduje a potem jeszcze Panu Ministrowi może jeszcze coś tu dopiszę o matole.

No, już jestem - oto wyniki:

Ankieta

A wracając do matoła, to na czosnek nie ma się co obrażać, to bardzo pożyteczna roślina jest.

I to nie tylko moim zdaniem, dla przykładu znany bloger MatkaKurka, również podobnie jak ja to odbiera:

Sądzę, że trzeba być niezwykle wrażliwym na własnym punkcie, by się obrażać na słowa, które nie istnieją. Istnieje podobne słowo: „czosnek”. W tym przypadku nie musiałem się nigdzie dokopywać, czosnek znam na pamięć, ponieważ uwielbiam to specyficzne warzywo. Czosnek jest nieodzownym elementem mojej kuchni i nie tylko mojej. Bez czosnku nie wyobraża sobie życia grecki, turecki, włoski, chiński (ojczyzna o ironio), francuski i żydowski kucharz. Czosnkiem nie da się obrazić, czosnkiem można jedynie nobilitować.

www.kontrowersje.net/tresc/radek_sikorski_kibol_dyplomacji_rzezaniec_ziec_naczelnego_czosnka_nowego_yorku


Przepraszamy, ale nie ma jeszcze artykułu „Matoł” w Wikipedii.

Czosnek na cenzurowanym

Poprzednią notkę mi ukryto tutaj.

Myślę sobie opublikuję na NowymEkranie, czy jak mu tam.

A tam też nie przepuszcza.

Nałożyli jakieś blokady na czosnek?

 

Brak głosów

Komentarze

Precz z tlenkiem disulfidu diallilowego !
Za takie hasła zamykają tylko na jakieś 2 lata, ale dobre i to.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#161750

z tego wynika: pozwać GóW za antysemityzm i zlicytowć te budę... Trzeba to zapamiętać na czas jak już wygramy wybory.

Jutro o 6 rano będę mówił że jak tak tylko żartowałem...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#161810

Napisał do Jachowicza ;) Pozdrawiam PS

A szczególnie SZACUN dla prezesa SKOK-u i Stefczyka - powinniśmy chyba się zjednoczyć w popieraniu polskich Instytucji parabankowych, skoro banki już po-wysprze-dawali ... to się opłaca - po-czytać listum takowe, tym bardziej

Vote up!
0
Vote down!
0
#161862