Nie rychtuj rakiet na Ślunzaków ekscelencjo

Obrazek użytkownika tequila
Kraj

Oto apel tzw. ZNLŚ do towarzysza Putina, rozpowszechniony m.in. w Opolu. Niektóre organizacje "śląskie" odcinają się od apelu, niektóre nie. Marginalizuje się skandal twierdząc, że Związek Ludności Narodowości Śląskiej to popłuczyny po  Ruchu Autonomii Śląska utworzone przez banitów z RAŚ.

Oto treść "apelu":

Pismo do Ambasadora Federacji Rosyjskiej
Dodane przez aleksandraro dnia 18.12.2013 22:35:44
17.12.2013
Wasza Ekscelencjo
Ambasadorze Federacji Rosyjskiej
w Polsce

W związku z informacjami prasowymi, o umieszczeniu przez wojska rosyjskie w Obwodzie Kaliningradzkim rakiet Iskander-M, przystosowanych do przenoszenia głowic nuklearnych, w imieniu Związku Ludności Narodowości Śląskiej zwracamy się do Waszej Ekscelencji, o przekazanie władzom Federacji Rosyjskiej naszej prośby, o rozważenie możliwości niekierowania tych rakiet w kierunku Śląska.
Jak Waszej Ekscelencji zapewne wiadomo, część Górnego Śląska, wbrew swej woli wyrażonej w plebiscycie w 1921 r., trafiła do Polski w wyniku uzgodnień Ligi Narodów. Reszta Górnego Śląska i cały Dolny Śląsk, w ramach zarządu tymczasowego, pod władzę polską trafiły w 1945 r. Chociaż Polska z Niemcami zawarła układ o granicy polsko-niemieckiej w 1990 r., to jednak zrobiono to bez konsultacji z mieszkańcami terenów będących w tymczasowym zarządzie polskim. Dodatkowo Polska zniosła na części Górnego Śląska autonomię odstępując od warunku przyznania tych ziem Polsce przez Ligę Narodów.
Historia zapisała dość trudne chwile w kontaktach Ślązaków i Rosjan. Ślązacy walczyli w ramach wojsk niemieckich w czasie drugiej wojny światowej i niejednokrotnie dopuszczali się okrutności i bestialstwa wobec Rosjan i innych narodów ZSRS. W pamięci Ślązaków pozostaje zaś wywózka kilkudziesięciu tysięcy Niemców i Ślązaków do niewolniczej pracy w ZSRS, z której niewielu wróciło. Wiemy, że doszło do tego za zgodą tzw. Wielkiej Czwórki (ZSRS, USA, WLK. Brytania, Francja). Chociaż media nie przypominają, to jednak pamiętamy, że Prezydent Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn jak i Duma przeprosili za ten okres.
W 2000 r., kiedy Pan Prezydent Władymir Putin był z wizytą w Polsce środowisko Ślązaków (obok listu żołnierzy Armii Krajowej) zwróciło się wtenczas do niego z sugestią zadośćuczynienia przez Federację Rosyjską za niewolniczą pracę Ślązaków. Wówczas usłyszeliśmy z ust Pana Prezydenta Władymira Putina, o gotowości do zadośćuczynienia. Sprawy Ślązaków niestety reprezentuje państwo polskie i sprawa ta utknęła w tzw. polsko-rosyjskiej komisji do spraw trudnych i od kilkunastu lat jest niezałatwiona.
W trakcie obchodów 70. rocznicy wybuchu wojny polsko-niemieckiej w 1939 r., będącej dla Polski początkiem II wojny światowej, zaprotestowaliśmy przeciwko fałszowaniu historii przez Polskę dla potrzeb doraźnych, podkreślając współpracę Polski z Niemcami przed tą wojną. Również w 2008 r. sprzeciwiliśmy się agresji Gruzji na Osetię Południową, za co w Polsce dokonano na nas medialnej nagonki. Protestowaliśmy też, kiedy strona polska samowolnie zamknęła pawilon rosyjski na terenie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.
Mamy nadzieję, że Wasza Ekscelencja przekaże naszą prośbę władzom Federacji Rosyjskiej, aby w swoich poczynaniach uwzględniły odrębność Ślązaków od Polaków oraz uwzględniły fakt, że nie mamy wpływu na poczynania władz polskich, które są z natury antyrosyjskie i rusofobiczne.
Życie z ciągłym zagrożeniem, zwłaszcza atomowym nie należy do przyjemności, dlatego też prosimy o przekazanie naszej prośby władzom Federacji Rosyjskiej o niekierowanie ewentualnych rakiet z głowicami jądrowymi w kierunku terytorium Śląska.

za Związek Ludności Narodowości Śląskiej

Rudolf Kołodziejczyk
Andrzej Roczniok

]]>http://www.zlns.ubf.pl/print.php?type=N&item_id=81]]>

]]>http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/slazacy-pisza-do-putina-reakcja...]]>

Pozostawiam bez komentarza

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (12 głosów)

Komentarze

a co na to Kutz,czy Kuc czy jak mu tam w kazdym razie slaski Buc

Vote up!
2
Vote down!
0
#1434035

...na takich ślunskich ciulów, to ino banicja, wpierw polać smołą, a potem obsypać pierzem...kopa w rzyć i niech spierdalają do Moskwy, do Ekscelencji...

...widzę to już jakaś plaga jest tych ruskich hołdów, wcześniej neonowi wrzodakowcy, teraz ślunskie ciule...a może to efekt miesięcznego, notorycznego picia ??

 

..pozdrawiam niepoprawnie...

Vote up!
3
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1434036

obliczona na dzielenie Polaków i sianie zamętu. Nagłaśnianie takich tekstów jest działaniem na rękę ruskiej agentury wpływu.

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1434037

na drugich z daleka capi razwiedka.

Nie mysle zeby jakis Slazak otwarcie sie chcial pod tym podpisac choc jestem pewny ze tam sie znajdzie nie jeden hanys co nienawidzi Polakow.

Polacy w Polsce wybrali taki rzad ktory wspiera tego typu dzialalnosc nie mowiac juz ze ci sami Polacy czytuja i ogladaja a tym samym wspieraja media ktore propaguja postawy separatystow slaskich.

Zreszta wystarczy tu popatrzec na agenture ktora paluje z dwuch rur bo ma dwa niki jedno na siebie a drugie na niby zone.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1434086

Nie istotne jest czy ktoś chce dzielić czy nie. Istotne jest to, że taki list jest najzyklejszą zdradą stanu. A za zdradę stanu są tylko dwie kary, albo czapa, albo banicja. Nie należy przy tym zapominać w przypadku banicji, że dotyczy ona całej rodziny zamieszkującej ze zdrają oraz o przepadku mienia w całości, bowiem korzyści z tej zdrady czerpią również członkowie rodziny. Co do czapy to na banicję i przepadek mienia skazana jest cała rodzina straconego, bez możliwości odwoływania się. W obu przypadkach banicja musi obowiązywać przez conajmniej 5 pokoleń.

Dla wielu wyda się straszną karą, ale kara za zdradę stanu musi odstraszać potencjalnych zdrajców. To że Państwo Polskie było łagodne, spowodowało wysyp różnego rodzaju zdrajców. Za zdradę stanu na całym świecie, w ciągu ostatnich kilku wieków, karano gardłem, tylko nie w Polsce. Skutki tej łagodności odczuwamy po dzień dzisiejszy i będziemy odczuwać coraz więcej i coraz gorzej, o ile oczywiście nie zostanie to zablokowane raz na zawsze.

Vote up!
1
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1434189