PRZESTĘPSTWO W BIAŁY DZIEŃ!

Obrazek użytkownika rolex
Kraj

Zazwyczaj zajmuję się polityką, a czasami nawet meta-polityką, i kiedy człowiek tak łazi pozanurzany w te tematy, to może się naraz nadziać, a niekiedy i wdepnąć.

A jeśli się nadzieje, albo wdepnie, w przestępstwo, gruby, prawda, szwindel i -powiedzmy sobie, nieuczciwość, to nie ma rady, trzeba się oderwać od ulubionych tematów i zareagować.

Przestępstwo zostało popełnione wczoraj, w Łodzi, na oczach 10.000 ludzi, którzy podobno przestępstwu klaskali, a nawet wyrażali radość z powodu jego popełniania.

Przestępstwo było zbiorowe, a więc w działaniu przestępczym uczestniczyło wiele osób.

Ustaliłem, że przestępców było czternastu, ale na tym lista się nie kończy. Niewątpliwie na miejscu zdarzenia był sprawca kierowniczy, a więc herszt – mówiąc po ludzku.

Mam podejrzenia, że przestępstwo ma swoje drugie dno, i że jest to w zasadzie afera sięgająca hen, hen...

Przestępstwu głównemu towarzyszyły poboczne. 10.000 przestępców nie poinformowało o zdarzeniu organów ścigania; co jeszcze bardziej bulwersujące, na miejscu była Policja Państwowa, która nie podjęła działań – popełniła więc przestępstwo w drodze zaniechania.

Ale do rzeczy.

Jak się człowiek nadziej na przestępstwo, to musi mieć dowód. Oto on:

http://sport.onet.pl/siatkowka/liga-mistrzow/polski-mistrz-rozbil-giganta-galacticos-padli-na-k,1,3795597,wiadomosc.html

Fot: PAP/Grzegorz

Widać jak na dłoni, że zawodnik stojący tyłem do obiektywu reklamuje firmę BetClick.

Firma BetClick jest organizatorem hazardu na masową skalę, wręcz potentatem na rynku hazardu w Europie.

Firma działa również w Polsce, a oto dowód: http://pl.betclic.com/

Uchwalona w ekspresowym tempie ustawa hazardowa, expressis verbis zakazuje reklamowania tego typu hańbiących rozrywek:

Art 8 USTAWY z dnia 29 lipca 1992 r.o grach i zakładach wzajemnych

(Dz. U. z 2004 r. Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Zabrania się reklamowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: wideoloterii, gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych, gier na automatach oraz gier na automatach o niskich wygranych - przez co rozumie się zachęcanie do udziału w nich, przekonywanie o ich zaletach, informowanie o miejscach, w których są urządzane, i możliwościach uczestnictwa.

Niniejszym informuję panów: Donalda Tuska, Grzegorza Schetynę i Waldemara Pawlaka o tym zuchwałym olaniu na ciepło wymyślonego przez nich sierjoznego prawa i pytam wprost:

No jak, panowie, fikacie BetClickowi?

Czy dacie spokój, bo jesteście tylko takie pacynki na pokaz?

A wszystkich innych pozdrawiam!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Witam!
Ma pan świetny wzrok, ja bym pewnie nie wdepnął... pewnie dlatego, że polityką się nie zajmuję. Ale skoro pan już poruszył ten temat to ja mam pytanie: jak mógłbym zakwalifikować działanie pewnej sieci, która przynajmniej raz dziennie wysyła do mnie prośbę o zagranie i wylosowanie jakiejś tam kwoty pieniędzy? SMS- oczywiście, kwota x+ vat, nawet zwykłe "tak" na potwierdzenie uczestnictwa, potem dowolna ilość korespondencji z pytaniami w stylu: pszczoła to: 1- owad; 2- niedźwiedź polarny, na które im większa ilość poprawnych odpowiedzi ma mi zagwarantować większe prawdopodobieństwo wygranej. Od razu wyjaśniam, że idiotą nie jestem- chyba- i nie odpowiadam na głupie pytania- SMS-y. Ale nurtuje mnie jedno, w oparciu o pański tekst. Przypuszczam bowiem, że mam do czynienia i z reklamą- gdyż określają się jako wysłannicy stacji TVN, oraz z namawianiem do wzięcia udziału obiecując zysk w postaci wygranej i ... mam wrażenie, z jakiegoś rodzaju stręczycielstwem, gdyż używany przez nich system automatyczny nawet nie pozwala odpowiedzieć, że nie chce się brać udziału w tej debiliadzie. Dziś dostałem SMS zaczynający się od słów: Poufna wiadomość. Żałuję, że w przeciwnym kierunku nie mogę wysłać poufnej wiadomości, że gdy jeszcze raz mi coś przyślą to pozwę o nękanie. Czy będę miał do tego prawo, jak pan sądzi?
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108815