Rok zakrapiany rumem

Obrazek użytkownika Czarny Borys
Idee

Gdyby rok temu ktoś powiedział, że w najbliższym czasie Rosja będzie uwikłana w konfilt w bezpośredniej bliskości swoich największych miast, w konflikt zbrojny dodam,  że państwo traktowane przecież przez Rosję jako najbliższy sojusznik zbuntuje się przeciw niej i zacznie ją traktować jak okupanta, to właściwie kazałbym mu się puknąć w czoło. No bo nic na to nie wskazywało. Ukraina Janukowycza, mimo pozorów niezależności od Rosji, tak naprawdę była tej Rosji klientem. Pod każdym względem. Gospodarczym, politycznym, ideologicznym, no właściwie każdym, nawet pod względem mentalnym Ukraina była takim tworem miękkim , jej Pomarańczowa Rewolucja, była jakby niedokończona, a nawet nie zaczęta. Coś się wymykało, coś było wyczuwalne, ale też nieokreślone za bardzo. Ukraina była tworem niezdecydowanym. Państwem bez jaj. My też takim państwem teraz jestemy. Ale Ukraina była jeszcze bardziej bez jaj od nas. W końcu nie należała do NATO, ani Unii Europejskiej.

Jak zaczął się Majdan, bodaj w listopadzie zeszłego roku, komentarze były raczej szydercze. No, kilku oszołomów zebrało się na placu w Kijowie. Nie ma o czym gadać. To tak, jakby mrówka nastąpiła na nogę słonia. Nie doceniono tych mrówek. One budowały przez kilka miesięcy swoje mrowisko. I słoń z tego mrowiska nie mógł się już wydostać. Stał w bezruchu i czekał. A mrówki budowały. Po kilku miesiącach słoń nie miał już nic do powiedzenia. Nawet jak machnął trąbą, to niczego nie osiągnął. W lutym słoń dostał zawrotu głowy, przewrócił się i nie odzyskał równowagi.

A dzisiaj ?  Rosja rozpaczliwie walczy o zachowanie wpływów na południowo-wschodniej Ukrainie. Nie na całej Ukrainie, tylko na jej cżęści, która bezpośrednio z nią graniczy.Są tacy, którzy uważają, że to jest sukces Rosji. Ja uważam, że to jest jej porażka.

 

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:8)

Komentarze

Kto niezależnymi obwodami, z narodami wojować zaczyna ..... Jest sporo regionów które są eksploatowane niemiłosiernie przez "matuszkę rasiję" i bardzo by chciały być niezawisłe właśnie od niej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1


#1424164

5 na 5

Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1424175

Majdan nie był spotkaniem oszołomów na placu w Kijowie. Był starannie przygotowaną operacją,która miała swój cel i ten cel osiągnęła. Czy obecne władze w Kijowie są z demokratycznego nadania? Nie. To stara gwardia z czasów Tymoszenki i spółki. Putin śmieje się z nałożonych ''sankcji'', pozostając bezkarnym.

A nasza władza obywatelska puszy się na europejskich salonach . Tyle,że nic z tego nie wynika,ale może pomóc w wyborach. Niestety. I tylko temu to służy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

markiza

#1424177

...majdanowcy brali po 200 hrywien za dniówkę "walki", nie jak podawano 200 dolców...wiem od gościa, który jeździł na Ukrainę...trzeba zauważyć, że taki majdan jednak kosztuje, trzeba jeść, załatwiać się, trzeba zapytać kto pokrywał koszty, kto płatnikiem tego majdanu jest, kto jątrzy na Ukrainie...kto pociaga za sznurki...bo to nie jest zwykły "zryw narodowy"...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1424179

no cóż, teraz takie "prawdy" będą wypływać, oczywiście ja to kładę na karb naszej podejrzliwości, bo mniej więcej w ten sam sposób gadała komunistyczna propaganda o strajkach w Sierpniu'80, przecież to samo można napisać o stczniowcach, że taki strajk kosztuje, że ktoś tam za to płacił, a za udział w strajku płacono, no powiedzmy, 20 dolarów dziennie...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1424184

Proszę sobie przeczytać wywiady z A.Walentynowicz. Bardzo pouczająca lektura  dotycząca między innymi strajku w 1980 roku.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

markiza

#1424221

To jest zadziwiające, starannie przygotowana operacja, a przez kogo zapytam ? bo ja już spotkałem się nawet ze zdaniem, że brali w tym udział izraelscy komandosi. Ja oczywiście nie neguję, że ktoś tam chce upiec swoją pieczeń, ale nie o tym ta notka traktuje. Ona jest o tym, że to co się dzieje na Ukrainie wcale nie jest sukcesem Rosji, a jej porażką. I na ten przykład mnie to bardzo cieszy. Pani nie ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1424185

Jakiej odpowiedzi Pan oczekuje? Tak,cieszę się!!!

Kto był autorem operacji ''Majdan'' ?

Ten , kto na tym najwięcej skorzysta. Przy okazji można też upiec swoją pieczeń. Może nawet kilka pieczeni. :)
 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

markiza

#1424187

Żadnego pieczystego nie będzie, bowiem najsmakowitszy kąsek zjadł Władimir, a idiotom z USA pozostały tylko gnaty i banderowskie pomniki.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1424194

Trochę przesadziłeś - pieczyste zostało wprawdzie okrojone, ale IMF -  jak widać  efektywnie - naciska rząd Ukrainy do uciszenia (wiecznego) separatystów, bo koniecznie chce Ukrainę wspomóc pożyczką (czyt.: zadłużeniem nie do wypłacenia), a UE bada ukraińskie złoża łupków. Nie mówiąc już o głównych majdanowcach zasiadających w rządzie, którzy też oczekują soczystych kąsków przez długi okres czasu, nawet gdyby mieli swoją władzę utrzymywać po trupach - co właśnie czynią.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Lotna

 

#1424244

..na dziś Putin ma zielone światło, żeby wjechać do Ukrainy...no i co mu kto zrobi ?hę...znów tzw. zachód będzie gęgał o sankcjach...sarkozy się znów pogniewa i nie będzie jadł ruskiego kawioru /\?:))))pozdrawiam niepoprawnie

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1424197

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kazek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tzw ukraincy to te same bydlo ktore zafundowalo Polakom Wolyn przed laty nic sie nie zmienilo to te same bestie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Kazek

#1424206

powierzchowna, płytka. Ten konflikt to nie starcie czarnego z białym jest tam mnóstwo innych odcieni szarości.

Przedstawianie tej konfrontacji w świetle dobrych z UPA i złych z Rosji lub odwrotnie jest z założenia błędne.

Należy pamietać, że tam gdzie jest coś wartościowego do wzięcia, tam zawsze są "starsi i mądrzejsi".

Pozdrawiam.

 

"Kto płaci, ten wymaga. Rezydujący w Genewie oligarcha, Ihor Kołomojski, który finansował „spontaniczną obywatelską rewolucję” na Majdanie „zgodził się” stanąć na czele władz swojego obwodu dniepropetrowskiego. Będzie bronił zdobyczy (demokracji).

„Wyzwolona” Ukraina szybko pogrąża się w oparach średniowiecznego feudalizmu. Media donoszą o tym, że oligarcha Ihor Kołomojski, który finansował „obywatelską rewolucję” na Majdanie (być może nawet z naszych pieniędzy: patrz Amber Gold), „zgodził się” zostać szefem dniepropetrowskiej administracji obwodowej:

http://www.kyivpost.com/content/business/oligarchs-step-in-to-save-ukraines-sovereignty-338116.html

Wyobrażamy sobie, że grupa ukraińskich wieśniaków patriotów spontanicznie przyszła z kapeluszami w ręku pod luksusową rezydencję Kołomojskiego w Genewie i poprosiła go o ratowanie demokracji. A Kołomojski „się zgodził”.

O Kołomojskim pisaliśmy w kilku ostatnich odcinkach serialu Goodbye ITI. Podczas kiedy lud grzmi o zabraniu majątku złym oligarchom, o zabieraniu majątku Kołomojskiemu jakoś nikt nie mówi. Widać, że istnieją dobrzy oligarchowie i źli oligarchowie. Ale jak rozpoznać dobrego oligarchę od złego oligarchy? Prawdopodobnie, parafrazując Stanisława Michalkiewicza, „po zapachu”.

Kołomojski jest kontrowersyjną postacią nie tylko na Ukrainie. Jego bandyckie praktyki wywołały konsternację także wśród liderów międzynarodowej wspólnoty żydowskiej. W lutym 2012 roku Kołomojski powołał wraz ze swoim mafijnym kompanem Wadimem Rabinowiczem (na zdjęciu powyżej Kołomojski po lewej i Rabinowicz po prawej) tzw. „Europejski Parlament Żydów”, który żadnym parlamentem nie jest i wcale nie reprezentuje europejskich Żydów. Ten skok na wspólnotę krytykował otwarcie przewodniczący francuskiej społeczności żydowskiej, mający polskie korzenie Roger Cukierman:

http://www.crif.org/fr/tribune/le-pseudo-parlement-juif-europ%C3%A9en/30195

Kołomojski zalazł też pod skórę byłemu przewodniczącemu Światowego Kongresu Żydów, Ronaldowi Lauderowi. W 2006 roku (kiedy Ukrainą rządziła pomarańczowa Julia, by żyło się lepej) Kołomojski zachciał kupić od Laudera ukraińską stację telewizyjną 1+1. Ponieważ Lauder nie chciał sprzedać swoich udziałów, Kołomojski wydał 110 milionów dolarów na wejście w kapitał CME Enterprises Laudera, załatwił sobie miejsce w radzie nadzorczej i tak długo gnębił Laudera dopóki ten nie odsprzedał mu stacji 1+1 w 2010 roku:

http://www.ukrainebusiness.com.ua/news/800.html

Chociaż metody Kołomojskiego są bandyckie, w ukraińskiej „pro-europejskiej demokracji” nikt przeciwko nim nie protestuje. Ale w Wielkiej Brytanii metody Kołomojskiego wywołały już dwa skandale. Jednym z nich była (nieudana) próba siłowego przejęcia kontroli nad radą nadzorczą giełdowej spółki JKX Oil & Gas. Gangsterskie rozpychanie się Kołomojskiego & kompanów zaczyna wywoływać coraz większe protesty w Londynie:

http://www.thecommentator.com/article/4665/london_needs_to_be_tougher_on_its_oligarchs

Kołomojski używa widać tych samych metod w biznesie i polityce. Oligarcha dysponuje własną ukraińską grupą grandziarzy z pałkami i kijami baseballowymi. Wcześniej używał ich do zastraszania biznesowych partnerów. Teraz grandziarze staną zapewne w obronie nowej ukraińskiej demokracji …

Czy Amber Gold dostanie medal za finansowanie „rewolucji” na Majdanie?..."

Źródło:

http://marucha.wordpress.com/2014/05/04/kolomojski-przejmuje-wladze/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1424207

To pokazuje, jak nam daleko do Ukraińców, którzy niby są głupi, krótkowzroczni i służą każdemu, a jednak dbają przede wszystkim o swoją krainę.

Pokaż mi takiego pejsatego "Polaka" który zaszedł za skórę diasporom żydowskim ??

Pokaż polskiego biznesmena, który wywinął ambergolda w jakimś ościennym kraju ?

Pokaż polskiego oligarchę, który sfinansował kopniaka w pysk ruskiej agentury znad wisły ??

Szcun dla Kołomojskiego.

PS. Na Ukrainie nikt z majdanu nie zajął sie dewastacją polskich cmentarzy i pomników, za to obalają masowo pomniki Lenina i innych bolszewickich zbrodniarzy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1424220

W zdrowym państwie przestępca jest przestępcą, nawet jeżeli jego intencje są jak najbardziej szlachetne.

Albo gramy fair, albo wszyscy jesteśmy poza prawem, wyjatków nie ma.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1424240

i wygrywają władzę od 70 lat.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1424305