Co my NATO?

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

W zasadzie w Lizbonie do pogrzebu NATO nie doszło. Ale zapowiedź współpracy z Rosją w zakresie budowy obrony przeciwrakietowej to zaproszenie do Sojuszu kuchennymi drzwiami. Dla Kremla nieważne, którymi wejść, ważne, że się jest w środku.

Sekretarz generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen, cieszy się chyba za wcześnie. Nie wiem, jak NATO uda się pogodzić ogień z wodą, to znaczy zaproszenie Niedźwiedzia to tańca z rozwijaniem partnerstwa z Gruzją i Ukrainą w oparciu o decyzję NATO na szczycie w Bukareszcie

w 2008 roku

kiedy to poczniono tym państwom pewne nadzieje (a dziś, w kwestii Kijowa, wiele się zmieniło po myśli Moskwy). Jeśli p. Rasmussen oczekuje wzajemności od Rosji, to albo jest naiwny, albo – w co raczej nie wierzę – nie bierze na serio swej oferty pod adresem Kremla.

NATO

powoli zmienia się jednak w MKOl, zważywszy chęć współpracy i z UE, i z Chinami, i z Indiami (nie mówi się jedynie o obu biegunach). Niestety, nie udało się przeforsować obrony prymatu broni ekologicznej (dzidy i tarcze) nad nuklearną; zgodnie z wymogiem tolerancji, Rasmussen

mimo woli

NATO atomowego uzbrojenia, pogodził się z bólem ze stanowskiem Francji (w sporze z Niemcami): "tak długo, jak nasi członkowie będą tę broń posiadać, to NATO pozostanie sojuszem nuklearnym". Niemcy są już zjednoczone i uzbrojenie sojuszu w broń atomową jest zbyteczne.

Ma ją w końcu Moskwa.

Dla Korei Północnej bomba to as w rękawie:

http://www.youtube.com/watch?v=E_NgliYf_d8

Nowe Oświecnie zabiega o pomoc dla głodującej Korei północnej.

Post scriptum: oczywiście po wyborach prezydenckich w USA, w których odejdzie w nicość lame duck Barack Hussein Obama, NATO wypracuje nową strategię. Albo UE zrealizuje koncepcję europejskiej Armi Zbawienia.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Z Kremla do Kijowa pójdzie szyfrogram pt. "Przystępujemy do NATO" i cześć. Do Gruzji takiego czegoś nie będzie trzeba wysyłać, chyba że to agentów wpływu w rządzie Gruzji pchnąć info co by nie przeszkadzali.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#107341

Jan Bogatko

...no, może Pan ma rację. Oczywiście wolałbym aby było inaczej.

Po odejściu Obamy NATO się zmieni.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107365

Nie sądzę, aby Rosji było spieszno wchodzić w struktury NATO i ponosić koszty tego wszystkiego. Rosji wystarczy, że ma swojego stałego przedstawiciela w NATO i sztaby agentów. NATO i tak musi liczyć się ze stanowiskiem Rosji w kwestiach obronności Europy, bo inaczej Rosja np. zakręci kurek z gazem lub postraszy trzymanymi w zanadrzu innymi środkami nacisku.
A partnerstwo z Gruzją i Ukrainą będzie tak przebiegało jak Rosja sobie tego zażyczy. Dlatego Rasmussen może mieć poczucie dobrego humoru, bo nie sądzę aby nie był realistą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#107388

Po co Rosja miałaby zakręcać kurek z gazem? Po to miałaby zakręcać, żeby w tym samym czasie wydawać miliony Euro na budowę rurociągu Nord Stream z Rosji do Niemiec pod Bałtykiem. Niemcy to też chyba jacyś idioci, bo ten projekt jest również przez nich współfinansowany, a teraz już wkrótce to wszystko stracą, bo Rosjanie zaatakują Polskę.

Widocznie w sztabie NATO zasiadają sami głupcy, ponieważ mają na terenie Rosji budować tarczę antyrakietową, która wcześniej miała powstać na terenie Polski i Czech. Nie dosyć tego Amerykanie mają ją Rosjanom sfinansować, no sami kretyni w tej Ameryce, uwierzyli Rosji ot tak z niczego? Teraz dopiero Rosjanie się rozpanoszą i przyjdą do Polski nas grabić i palić, tak jakby w Polsce nie mieli nad nią kontroli, tak jakby Polska przeciwstawiała się Rosji, dowodem na, to jest ostatnia umowa Polski z Rosją na dostarczanie do Polski z Rosji ich gazu na kolejne 23 lata...Po to podpisują tę umowę, żeby potem naciskać na Polskę i nas, być może napadać? Jedyne, co zrobią to najwyżej podwyższą ceny w Polsce za korzystanie z gazu i tyle. Korporacje rosyjskie, które wydobywają paliwa płynne w Rosji nie są już w rękach rosyjskich, tylko w rękach żydowskich, ale to mały szczegół zupełnie nieważny i nikogo nie interesujący w Polsce, ech...Co z tego, że w tych firmach "rosyjskich" pracują dawni tzw. byli funkcjonariusze KGB, a ci z KGB, to na pewno Rosjanie (?) i na pewno ludzie, którzy stawiają na pierwszym miejscu imperialne marzenia o podbiciu Polski zamiast tego, żeby być wkrótce jednymi z najbogatszych ludzi w Europie? Oni tam w Rosji o niczym innym nie marzą, tylko o tym, żeby wejść do Polski i ją złupić? A co niby w tej Polsce jest takiego, na co ich nie stać, czego nie mogliby sobie kupić jakby tylko chcieli i czego jeszcze nie kontrolują?

Proszę pani Polska nie jest tą samą, którą była we wrześniu 1939 roku, tutaj już nie ma takich bogactw, na których Rosjanom, by aż tak zależało, dopóki Polska jest pod wpływami rosyjskimi taka interwencja w Polsce ze strony sowieckiej nam nie grozi, zapewniam Panią. Przecież rosyjska rewolucja październikowa spełniła swe wytyczne, cała Europa jest zjednoczona pod wspólną ideą sierpa i młota pod opiekuńczymi skrzydłami Unii Europejskiej, do której już wkrótce również oficjalnie dołączy Rosja. Marzenia komunistycznych żydowskich internacjonalistów właśnie się spełniają na jawie, na pani oczach!

Sami głupcy w tym NATO, a w Rosji sami wspaniali taktycy oraz doskonali szpiedzy, to ile Rosja ma tych swoich dzisiejszych Richardów Sorge w szeregach NATOWSKIEJ elity?

Jakie, to niby Rosja ma te inne środki nacisku, którymi będzie mogła przestraszyć Amerykę oraz Europę? Proszę wymieć choćby jeden.

Pani zobaczy, bufetowa Hanka Gronkowiec Stolec wygrywa w Warszawie z poparciem ponad 50 % przy frekwencji 50 %, co Rosji miało, by niby w Polsce zagrażać?

Na pewno wyniki tych wyborów są uczciwe (he, he!), głosy są policzone, a decyzje o tym, kto będzie rządził w Warszawie zapadły już wcześniej, przecież Polska to oaza dobrobytu, praworządności i spokoju, to kraina długich kiełbas i krótkich przemów. To kraina pojednania z narodem rosyjskim, teraz czas wspólnie ruszyć na podbój świata, we wspólnej walce z arabskimi ekstremistami i morderczym islamem!

A pani się martwi o Rosję?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107410

dałam przykładowo. Nigdzie też nie mówię o tym, że Rosja miałaby zaatakować Polskę. Proszę mi nie wmawiać czegoś, czego nie powiedziałam. Widocznie jest Pan od tego specjalistą. Takich spotykałam na innych portalach. I z mojej wypowiedzi wcale nie wynika, że martwię się o Rosję. Tego też proszę mi nie wmawiać.Raczej Panu sen z powiek spędza każdy prztyczek w stronę Kremla. A ile jest Richardów Sorge na terenie krajów NATO nie będę liczyć, bo nie jestem od tego. Może Pan się tym zajmie.
Kto pracuje w rosyjskich korporacjach, najwidoczniej jest Pan dobrze zorientowany. Ale i tam nikt nie podskoczy, bo przyzna Pan, że wszystko jest pod kontrolą Kremla a kto się wychyla to ma za swoje, jak Chodorkowski. Ale to ich sprawa, nie moja.
Po co Rosji jest potrzebna Polska? Wystarczy, że jest u nas rozwalona armia. Do czego to może być potrzebne? Proszę uruchomić myślenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#107416

Rosjanie nam tę armię rozwalili? Kreml wydał rozkaz o zmniejszeniu polskiej armii? Przecież te wytyczne i rozkazy idą z głównej siedziby NATO, a nie z Rosji droga pani. To NATO nas dozbraja i sprzedaje nam Herkulesy z 40 letnim stażem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107418

że Rosjanie rozwalili nam armię? Czy Pan nie jest czasami "pod wpływem"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#107611

Po co Rosji jest potrzebna Polska? Wystarczy, że jest u nas rozwalona armia. Do czego to może być jej potrzebne? Proszę uruchomić myślenie.

Co pani tymi zdaniami chciała mi zasugerować?

 

Kto rozwalił armię polską?

 

Właśnie do czego to NATO byłoby potrzebne, Rosji wiadomo, ale NATO?

To NATO nie wie w jakim stanie jest polska armia, jaka jest liczebność polskiej armii, jak jest uzbrojona i jaka jest jej wartość operacyjna, bojowa i militarna, w razie zagrożenia militarnego ze strony rosyjskiej, którą pani tutaj tak usilnie mnie eksponuje? Przy tym uzbrojeniu oraz ilości wojska polskiego stanowiącego trzon polskiej armii na dzień dzisiejszy, Rosjanie Polskę podbiliby w ciągu 48 godzin! Jakby tylko chcieli, coby im przeszkodziło, pani iluzje i mrzonki o współpracy Polski z NATO?

Przecież na co dzień nasi polscy żołnierze z żołnierzami amerykańskimi walczą ramię przy ramieniu w Iraku i Afganistanie, nie wiedzą jakie wyposażanie mają polscy żołnierze, nie wiedzą o tym czym polska armia dysponuje, że polscy  żołnierze muszą sobie kupować od Amerykanów wyposażenie osobiste, aby się lepiej zabezpieczyć przed zagrożeniami dzisiejszego pola walki?

To niech pani wreszcie włączy swoje szare komórki, Ma je pani w ogóle, czy gdzieś wyparowały?

A pani nie jest przypadkiem pod wpływem żydostwa amerykańskiego, które traktuje Polskę i Polaków jak bandę bezrozumnych ignorantów i debili?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#107622

Jan Bogatko

...osobiście unikałbym agresywnego tonu, zachęcam zamiast tego do dyskusji.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107668

jest pod kontrola Kremla. Raczej wszystko jest pod kontrola Koszer Nostra. I nie tylko w Rosji, nie tylko w Europie, nie tylko w USA.
_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#107423

co do kontroli - porównam do umów cywilno prawnych, liczy się treść, nie nazwa - Kreml = K.N.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#107426

Jan Bogatko

...dokładnie. Liczy się treść.To, że Rosja zawsze walczyła o pokój, o tym wiemy.

Byłbym daleki od demonizacji,światowych układów, przypominam sobie, że podobie mówiono w latach 50., tymczasem od jednego człowieka zależy bardzo wiele - przykład: noblista Obama, któremu już na wstępie Nowe Oświecenie zapłaciło za przychylność.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107524

Jan Bogatko

...ja dodam: na wsiakij pażarnyj słuczaj Rosji potrzebne jest wszystko.

Dlatego Królewiec jest odwiecznym rosyjskim miastem.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107523

Jan Bogatko

...gorzkie, ale w dużej mierze prawdziwe,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107522

Jan Bogatko

...wydaje mi się, że tak to będzie wyglądać. Nie zapominajmy o wątku afgańskim - NATO chce pozyskać Rosję do udziału w tej misji, nie pamiętając o tym, kto i kiedy otworzył puszkę Pandory,a więc przed nami ciekawe czasy.

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#107521