Dla własnego bezpieczeństwa i higieny psychicznej

Obrazek użytkownika demonica
Świat

Spotkania dobra rzecz, a jeszcze lepsza, kiedy podczas nich następuje wymiana myśli, poglądów, wiadomości nowo pozyskanych, itd. itp. Ale do rzeczy – na łódzkim Ob-ciachu, młody człowiek podzielił się z pozostałymi, bardzo interesująca wiedzą na temat PONEROLOGII – nowej dyscypliny naukowej.

Wiedzę naukową na ten temat opublikował śp. Andrzej Łobaczewski w swej książce „Ponerologia: Nauka o naturze zła w adaptacji do celów politycznych". Praca ta jest na tyle ważna, że każdy normalny człowiek powinien ją przeczytać dla własnego bezpieczeństwa i higieny psychicznej.

4% społeczeństwa to dewianci psychiczni - na 25 ludzi jeden jest psychopatą – osobnikiem bez poczucia troski o dobro innych i nie mającym wyrzutów sumienia, niezależnie od tego, jakiego rodzaju szkodliwego albo niemoralnego działania się podejmuje. Polityka nie jest wyjątkiem, raczej przyciąga dewiantów żądnych władzy. Słowa autora A.Łobaczewskiego:

”Dawno temu publikacja książki w USA została zablokowana przez Zbigniewa Brzezińskiego w bardzo przebiegły sposób. Jaka była jego motywacja, mogę się tylko domyślać. Czy była to jego prywatna inicjatywa, czy działał jako funkcjonariusz 'wielkiego systemu', którym z pewnością jest? Ile miliardów dolarów i ile istnień ludzkich musi jeszcze świat zapłacić za brak tej wiedzy? Jeśli chodzi o to, kto jeszcze brał udział w tej pracy: w tamtych czasach, takie prace mogły być wykonywane tylko z zachowaniem pełnej tajemnicy. W czasie okupacji niemieckiej nauczyliśmy się nie pytać o nazwiska, choć wiedzieliśmy, że pomiędzy niektórymi naukowcami odbywała się międzynarodowa komunikacja. Mogę powiedzieć, że jeden węgierski naukowiec został zabity z powodu uczestnictwa w pracach nad tym projektem, a w Polsce profesor Stefan Błachowski zmarł w tajemniczych okolicznościach, kiedy pracował nad tymi badaniami. Pewne jest, że profesor Kazimierz Dąbrowski, ekspert w dziedzinie psychopatii, który brał aktywny udział w tych badaniach, uciekł do USA i w Nowym Jorku stał się obiektem prześladowań, tak jak ja. Wyjechał do Kanady i pracował na Uniwersytecie w Edmonton.”

Po przeczytaniu pracy Łobaczewskiego łatwo zrozumieć, dlaczego Brzeziński zablokował jej publikację. Demaskuje ona neokonserwatystów i patokratów tak gruntownie, że nie mogli dopuścić do jej rozpowszechniania! Bardzo możliwe, że używali jej jako podręcznika, w celu jeszcze skuteczniejszego „mydlenia oczu” masom.

Temat jest bardzo ważny, obszerniej opisany na stronach :
http://pracownia4.wordpress.com/ksiazki/ponerolo...
http://arkadiusz.jadczyk.salon24.pl/66327,ponero...
w skrócie na stronie : http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=7655#more-7655

 

Brak głosów

Komentarze

__dzięki za upiększenie. _______________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#144931

A proszę bardzo. Do usług.

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
-1
#144938

... pomieszanie pojęć, sorry!

W końcu "polityka" to byt w miarę obiektywnie istniejący, "psychopatia" to pojęcie z pogranicza nauki... Ale nie do końca nauka, bo psychologia nie jest prawdziwą nauką, czego dowodem jest choćby to, że homoseksualizm może być, lub nie być chorobą...

No a ZŁO to już całkiem nic wspólnego z nauką nie ma, bo to czysta metafizyka! Czy może aksjologia, niech będzie.

Nie żeby to miało oznaczać, że "zło nie istnieje", czy coś podobnego, tylko - ABSOLUTNIE NIE PRZYZNAJĄC NAUCE WYŻSZEGO OD METAFIZYKI STATUSU - stwierdzam, że to jest najoczywistsze mieszanie porządków.

To coś, jak Dawkins - podobno niezłej klasy genetyk, kiedy zajmuje się nauką, a nie propagandą - który przybiera tony proroka i kapłana, do czego nie ma najmniejszych kwalifikacji. Tylko w sumie z tym "złem w polityce" chyba jest jeszcze nieco gorzej.

Powtarzam - nie chodzi mi o to, że mamy nie wierzyć w istnienie zła, nie mówić o nim, czy nie pisać książek. Nie bronię też Brzezińskiego, którego od zawsze nie znoszę. Ale robienie z tego typu książki NAUKI (a nie czegoś na pograniczu RELIGII) to absurd.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#144980