Pełzający pucz II - spirali strachu cd.

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Dziś kolejny dzień nakręcania spirali strachu:

Wyborcza;
Mazowiecki na urodzinach: Aby pucz trwający w Rzeczpospolitej nam się nie utrwalił
Mazowiecki nie mówił o partiach, polityce, poza takim zdaniem: - Mam też, jak my tu wszyscy, swoje troski, aby pucz trwający w Rzeczpospolitej nam się nie utrwalił w coś bardzo niedobrego. Ale wierzę w siłę tej dobrej Polski, bo tyle nam się udało.
 
Mazowiecki: Kościół nie powinien żyrować kłamstwa smoleńskiego
Były premier, dziś doradca prezydenta RP, mówił, że jako osoba wierząca, członek Kościoła, ma prawo apelować o to, by Kościół nie angażował się w "politykę kłamstwa smoleńskiego". - Zwróciłbym się także o to, o czym marzę, by Kościół był coraz bardziej apostolski. Uważam, że Kościół ma tak ogromne miejsce w historii Polski, że tak jak sprawdził się w niewoli, tak musi sprawdzić się w wolności - mówił szacowny jubilat.
Ale nie cieszy mnie to, że tak jak w syzyfowych pracach - pewne choroby, które trapią nasz naród wracają. Prowincjonalizm połączony z megalomanią daje fatalne skutki. A jeżeli do tego pewien "rokosz" próbuje się przebić w trwałą formację polityczną, to jest niebezpieczne. Ale Polska jest na tyle silna, że to przezwycięży .
 
R.Imielski:Polska nie może dać się zwariować
Państwo nie może dać się szantażować grupie propagującej obłąkańcze teorie w sprawie katastrofy smoleńskiej
 
Tok.fm
"Jarosław Kaczyński przekuwa przypadek w znak. Na pogańską modłę"
"Mazowiecki może ujawnić rzeczy, o których nie mamy pojęcia"
Prezes PiS: Musimy przejąć władzę, by realizować testament mojego brata (okraszone zdjęciem złego Kaczyńskiego)
Moja hipoteza: kontrolerzy "urżnęli się". Ale to tylko amatorska hipoteza...
Janina Paradowska z Pawłem Wrońskim odpowiadają też na sugestię szefa PAN prof. Kleibera o powołaniu komisji składającej sie z międzynarodowych autorytetów:
a. musi to być komisja składająca się z naukowców polskich, zagraniczni mogą być najwyżej doproszeni
b. kontrolę nad komisją musi sprawować państwo polskie (rozumiem, że aktualne władze) 
 
tvn
wywiad Durczoka z polskim szpiegiem (przyciemnione wnętrze, szeptany, sztucznie pogrubiony głow)
Za czasów PiS wiodło nam się (wywiadowi) świetnie, pieniądze, kobiety. 
Ale to nie jest dobra metoda, bo wystarczy, że jednemu oficerowi nie da sie tego co innym i już może bardzo zaszkodzić.
 
Aleksader Smolar u Moniki Olejnik
(Jedna z nielicznych postaci obozu platformerskiego, która potrafi myśleć w perspektywie dłuższej niz najbliższa. Po II rocznicy, 6 dni temu, udzielił GW wywiadu, w którym nawoływał do zrozumienia "ludu smoleńskiego" poniżej urywki z jego dzisiejsej retoryki, wszstkie oczywiście dotyczą PiS):
 
projekt podboju Polski
pełzający pucz
niewiarygodni naukowcy
wymyślona historia
chora nienawistna wyobraźnia
bardzo niebezpieczne
język przemocy, szokujący
Radio Maryja utożsamia się z Kaczyńskim
ci ludzi chcą przenieść część Polski do innej rzeczywistośći
Jarosław Kaczyński umarł 10 kwietnia to co mu zostało to zemsta
milczenie zezwala na szerzenie się najbardziej szalonych hipotez
dziesiątki tysięcy działaczy, szalonych, ekstremistów
zmasowany atak nienawiści
pełzający pucz, pełzający rokosz
nienawistnicy zdolni są do szalonych czynów
w tej atmosferze która została wytworzona próba zamachu przeciw premierowi lub prezydentowi
fala agresji i nienawiści
tak zwani naukowcy
pełzający rokosz
 
I fragmenty kwestionujące prace komisji Millera na rzecz raportu MAK
samolot nie powinien był lądować
Rosjanie pozwolili na lądowanie
 
 
Komentarz 
Wczoraj Roman Giertych straszył wojną domową. Dziś nigdy pochopny premier Mazowiecki mówi o pełzającym puczu, a wyważony i pełen dystansu prof. Aleksander Smolar wieszczy zamach na Tuska i Komorowskiego. Co przyniesie jutro?
 
 
 
Na koniec deser.
Swego czasu Tomek Lis przyrzekł, że jeśli Lech Kaczyński nie wystartuje w wyborach prezydenckich to on, Lis, odgryzie sobie język. Podpisał nawet stosowne przyrzeczenie. Jak dotrzymał, wiadomo.
Potem Jarek Kuźniar przyrzekł, na wizji, ze jeżeli 1000 osbób stwierdzi, że nie chce go na wizji, to odejdzie z TVN. Mejle wysłało 5000 osób. Efekt: krzyk Kuźniara w zaprzyjaźnionych mediach: nie zabijajcie mnie.
 
Ostatnio Jacek Żakowski (piątkowy poranek w tok.fm) złożył w tej stacji publiczne przyrzeczenie:
Często w moich przeglądach cytuję takie dzienniki "Fakt" i "Super Express". Tak długo jak na pierwszych stronach tych gazet jest Madzia - nie ma gadania.  Trzeba postawić temu tamę. Nie dotykam tego świństwa, w którym na okładce jest Madzia. Kropka.
Oto tytuł z pierwszej strony portalu tok.fm: Rutkowski przesłuchany ws. śmierci półrocznej Magdy: Nie wierzę w nieszczęśliwy wypadek
Czekamy na reakcję Jacka Żakowskiego, wiadomo jednak, że opiniotwórcze tok.fm to jednak nie jakiś tabloid.
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zapomniał Pan dodać  o   wmawianiu Polakom, że żyjemy w okupowanym kraju - to znakomity przykład nakręcania spirali strachu. 

 "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie" - z czego to wynika, nie ze strachu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

anagramka

#246406

Racja. Polacy w Królestwie Kongresowym, a potem w Prywislanskim Kraju śpiewali "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie" ze strachu. Bali się represji spowodowanych śpiewaniem "Boże coś Polskę" w tej właśnie wersji. Podobnie postępowali Polacy w Generalnej Guberni, bojąc się sprowokowanych przez samych siebie represji niemieckich. Natomiast w PRL Polacy również bali się represji spowodowanych śpiewaniem "Ojczyznę wolną..."

Polacy - a raczej ich określona część - to idioci, którzy bojąc się prowokują to, czego się boją.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246422

Nie chodzi mi o ten rodzaj strachu i to chyba jest oczywiste. Obecnie nikt nie musi się bać represji spowodowanych śpiewaniem "Ojczyznę wolną ...", chyba, że zna Pan jakieś przykłady. Ja nie widzę sensu śpiewania  tej pieśni w wolnym kraju. 

Natomiast według mnie dobrym przykładem nakręcania spirali strachu jest wmawianie, podatnej  na takie sugestie, grupie Polakow, ze żyjemy w okupowanym kraju. Ludzie w to wierzą, boją się tego - stąd ta pieśń.Czemu ma to służyć? Polacy to idioci? Może i tak, skoro tak łatwo nimi manipulować.

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

anagramka

#246431

W dygresji nie chodziło o strach, a o logikę rozumowania ;-)

Ja zaś poprosiłbym o udokumentowane cytatami przykłady owego wmawianie, a wtedy się do nich odniosę.

Sam nie uznaję terminu "okupacja" za właściwy, ponieważ stan rzeczy w III RP nie wyczerpuje definicji okupacji (np. stacjonowanie obcych wojsk, etc.). Ale rozumiem doskonale tego rodzaju metaforykę. Ludzie - jak sądzę - śpiewają tę wersję "Boże coś Polskę" nie ze strachu, a z tęsknoty za poczuciem wolności, z frustracji status quo, z woli zamanifestowania wobec niego oporu...

Czy wolnym jest kraj, którego władze rezygnuje dobrowolnie z wielu elementów suwerenności państwowej? Rzecz mocno dyskusyjna. I proszę mi tu nie serwować debilnych, podpartych profesorskimi autorytetami argumentów, o tym, że każda umowa międzynarodowa jest ograniczeniem suwerenności. W czasach faszystowsko-pisowskiego zniewolenia Manuela Gretkowska i wielu innych bało się godziny szóstej rano. To był prawdziwy strach, czy metafora strachu? A może po prostu zastraszanie z pozycji tzw. autorytetu?

"Wykorzystywanie naiwności 'oddanych' otumanionych obywateli do realizacji własnych celów politycznych" Łomatko! Gdzie Ty żyjesz? "Wykorzystywanie naiwności 'oddanych' otumanionych obywateli do realizacji własnych celów politycznych" to immanentna cecha każdej władzy politycznej od zarania dziejów!!!

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246439

A co się stało z Twoim tekstem w trakcie pisania komentarza. Pobieram cytat, wstawiam do swojego tekstu, a on znika z Twojego??? Dziwne...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246442

Przykłady? Proszę bardzo, oto jeden z wielu:
Jarosława Kaczyński:
„Platforma i jej zaplecze doskonale zdają sobie sprawę, że Polska, która uczci pamięć Lecha Kaczyńskiego nie będzie tą Polską, której oni chcą (...) Tak jak Piłsudski nie mógł być symbolem PRL. Tak samo Lech Kaczyński - przy całej nieporównywalności postaci - nie może być symbolem kondominium rosyjsko-niemieckiego w Polsce" (...)

A jakie są tego przykładowe efekty?
Przyjrzyjmy się treści transparentów niesionych przez „prawdziwych” Polaków, a zarazem „prawdziwych” patriotów. Jakaż z nich emanowała miłość do ojczyzny: „Rząd PO to fałsz, kłamstwo i zdrada. Służą Rosji i Niemcom”, „Polska niewolnicą Rosji i Niemiec” (...)
Termin „okupacja” w moim wydaniu to rzeczywiście metafora.

Czy ludzie śpiewają pieśń „Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie” z tęsknoty za poczuciem wolności? – ja myślę, że ze strachu przed przyszłością, strachu, który otumania i narzuca określone stereotypy reakcji psychicznych, charakterystycznych dla grupy z którą się utożsamiają.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

anagramka

#247208

Dyskusja, choć utrzymana przez Ciebie w sympatycznej i pozornie merytorycznej konwencji, staje się jednak czysto erystyczna. Na cóż, trudno...;-)
1. W podanym "jednym z wielu" przykładów nie znajduję ani słowa o okupacji. Oraz ani słowa o strachu. Skoro w Twoim wydaniu termin okupacja to rzeczywiście metafora, to dlaczego odmawiasz Kaczyńskiemu prawa do używania metafory "kondominium"?
2. Przyjrzyj się treściom transparentów noszonych przez "prawdziwych Greków, a zarazem prawdziwych patriotów". Znajdziesz tam "Niemcy", a zamiast "Rosji" będzie UE. Jakieś wnioski ;-)?
3. Czyżby "szarzy"uczestnicy tęczowych parad dawali sobie narzucać określone stereotypy reakcji psychicznych, charakterystyczne dla grupy z którą się utożsamiają? Oj, chyba masz rację...;-)))!!!
A przyszłości obawia się każdy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#247221

@tł

 

Witam ponownie,

Moja erystyczna dyskusja i metafory w moim wydaniu przynoszą mniej szkód niż metafory w wydaniu prezesa Kaczyńskiego ;)))

Nie uważasz?

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

anagramka

#253242

przyniesie jutro.

Smolar i jego ekipa.

Żyrandole i kandelabry można zmienić -
Menora - wpisana .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246425

Wysluchalem wlasnie towarzysza Smolara (u Moniki O.)

Zatroskany bardzo i przestrzegajacy przed mozliwoscia puczu ze strony kaczyzmu.

Pelzajacego kaczyzmu !

* Harcerzu,

dlaczego tak rzadko sie odzywasz ?

Wiosenne porzadki w ogrodzie ?

pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#246438

Jestem szczęśliwcem. Nie oglądam TV :)

Orka i bronowanie :)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246447

Orka i bronowanie, powiadasz ;)

Mam nadzieje, ze zbiory beda udane.

Moze w... wolnej juz Polsce ;)

pozdro !

* czy znasz taki gatunek czosnku, elephant garlic ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Elephant_garlic

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#246455