Debata o naprawie polskiego futbolu u M. Olejnik

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 We wtorek J. Kaczyński szef opozycyjnego PiS przedstawił program uzdrowienia polskiego futbolu, polegający na zmianach w PZPN:

"Krok pierwszy to zmiana ustawy o sporcie, po to, żeby uzyskać możliwość ustanowienia kuratora. W tej chwili wymagałoby to decyzji sądowej. 
Drugim krokiem, o którym mówił Kaczyński, jest ustanowienie kuratora w PZPN. Jak dodał, mogłoby to nastąpić po "odpowiednich zabiegach dyplomatycznych" w europejskiej i światowej federacji piłkarskiej. Szef PiS uznał, że mogliby się tym zająć były szef PZPN Michał Listkiewicz oraz legenda polskiego futbolu Zbigniew Boniek.
Trzecia propozycja to przyjęcie ustawy o futbolu przygotowanej przez PiS. "Założenia dotyczą zarówno organizacji piłki nożnej, powołania Narodowego Centrum Rozwoju Futbolu, zmiany statusu piłkarzy, trenerów i sędziów, powołania piłkarskiego trybunału arbitrażowego, większej odpowiedzialności dyscyplinarną w piłce; uregulowana zostanie liga zawodowa i finansowanie piłki nożnej" -
 
Propozycje Kaczyńskiego stały się czołową kwestią cotygodniowej debaty polityków w Radiu Zet.
 
Reprezetujący SLD M. Siwiec wskazał na nieskuteczność wszelkich prób zmian w PZPN wywoływanych przez czynniki zewnętrzne.
 
Wiceprzewodniczący PO J. Protasiewiczwyśmiał próby wprowadzenia kuratora do PZPN przez opozycję. Wskazał, że wypowiedź min. Muchy miała jedynie na celu spowodowanie dymisji prezesa PZPN Laty.
Tezy Protasiewicza wsparła moderator dyskusji M. Olejnik wskazując, że Boniek i Listkiewicz wypowiedzieli się przeciw propozycji prezesa PiS.
 
Rzecznik PiS A. Hoffmanwskazał na konkretne propozycje założeń ustawowych PiS, m.in. zwolenienia podatkowe dla polskich firm w zamian za prowadzenie klubów sportowych dla młodzieży, w przypadku wykrycia korupcji firmy musiałby zwrócić zwolnione kwoty. Hoffman wskazał też, że nie dziwi go obrona PZPN przez SLD, ponieważ partia ta jest silnie związana z PZPN (teza wyśmiana przez panią moderator).
 
S. Żelichowski (koalicyjny PSL) wyraził nieśmiałą nadzieję, że być może uda się spowodować zapisy o przekazywaniu przez PZPN większych kwot na szkolenie miast na np. siedziby. Warunkiem jest zgoda międzynarodowych central piłkarskich.
 
Reprezentujący prezydenta (PO) T. Nałęcz wyraził przypuszczenie, że propozycja Kaczyńskiego to pułapka na Tuska. Popisał się również bonmocikami o J. Tomaszewskim.
 
T. Cymański(SP, d.PiS) podzielił przekonanie o złym stanie futbolu jednak zmiany w nim uzależnił od zgody nawet najmniejszych ugrupowań. Cymański dodał, że poprawie winno ulec szkolenie młodzieży, dziś bowiem właścicieli orlików nie stać na przeznaczanie ich dla młodzieży, wolą raczej wynająć je dorosłym (teza zanegowana przez moderatora)
 
Wicemarszałek sejmu W. Nowicka(Ruch P.) sprzeciwiła się wykorzystywaniu przez polityków mistorzostw do osobistej promocji i machaniu szalikami.
 
Po wypowiedzi Nowickiej moderator zminiła temat, jednak w kwestii promocji polityków wypowiedzieli się jeszcze M. Siwiec i S. Protasiewicz. Poseł SLD sprzeciwił się wypowiedziom Nowickiej, chwaląc premiera za doping. Wiceprzewodniczący PO stwierdził zaś, że premier nosi szalik autentycznie, wszyscy wiedzą bowiem o jego atencji do piłki nożnej, zaś prezes PiS nosi szalik nieautentycznie wszyscy bowiem wiedzą, że nie zna się on na piłce nożnej.
 
SLD broniące swoich; PO zainteresowane stanowiskami i public relations; PiS składający propozycje ustawowe może i dobre, ale nierealne do przeprowadzenia, bo większości odpwiada statu quo; SP, czyli PiS który sądzi, że zrobi sobie lepszy PR; PSL patrzący na to co zrobią więksi i pilnujący swego; Ruch Palikota, który mówi cośtam; prezydent sypiący żarcikami mniej lub bardziej śmiesznymi i moderator w roli psa gończego PO; działania opozycji i sprawy mało istotne dla państwa tematem nr 1.
Oto polska scena polityczna w pigułce. Nie zawsze to tak wygląda, ale w większości przypadków tak. 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dobre.Smutne.Ponure. W zapasie dla poważnych dysput polityków jest jeszcze następca małej Madzi. Chłopczyk.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268832

Witam,
Z tym nastrojem to chyba przesada, przecież jest fajnie, kul i kolorowo.
o jakim chłopczyku mowa?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268851

O tym biednym dzieciaku pochowanym anonimowi dwa lata temu. Rodzice się znależli. Chyba już z zarzutami. Czyli w sumie kol :-(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268853

teraz są wakacje, więc szybciej może jakiś romans, do chłopczyka będzie można wrócić w zimie. Nie ma to bowiem, jak oburzać się w zimie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268854

Na zimę będzie coś cieplejszego. Na razie Chłopczyk pnie się w rankingach. Oglądalności i - excuse moi le mot - komentowalności przez autorytety i zatroskanych obywateli...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268857

przyznam, że pierwszy raz słysz, ale byłem ostatnio trochę zajęty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268860

W ogóle nie rozumiem sensu organizowania debaty nad poprawą futbolu, nad którym ma pieczę PZPN, czyli państwo w państwie rządzone przez UEFA, na które pani Mucha nie ma wpływu. Politycy również.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#268844

ja nie rozumiem debaty o futbolu w chwili, gdy wobec wyczerpania się funduszy na inwestycje i kredytów, planuje sie oszczędności na np. edukacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268852

rp.pl zamieszcza zdjęcie ważnych polityków itd. nagrody beneton poszło pożyje przez pewien czas , wścieklizna
może inne zdjęcie takoż durne

 

 

 

Pozdrowienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268858

Debata u kogoś kto nie ma zielonego pojęcia na temat piłki nożnej, a od tego należy zacząć. Rozmówcy też pewnie zapałali miłością na czas euro i pował ich piłko-szał.

PZPN to wygodny temat zastępczy, jeśli od koryta odejdą to zamieni ich kolejny układ. Donek i ekipa ma wielu kolegów, których trzeba gdzieś wsadzić i pod tym kątem należy rozpatrywać cały ten szum.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268873

Gol!

P.S. A tak na serio to się podpisują pod uwagą na temat kompetencji Stokrotki w kwestii haratania w gałę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268877