AK-owcy powinni pozwać TVP o oszczerstwo

Obrazek użytkownika foros
Kraj

AK-owcy powinni pozwać TVP do sądu o oszczerstwo.

Chodzi oczywiście o emisję przez TVP filmu "Nasze matki, nasi ojcowie".
Film ten w krzywdzący sposób przedstawia żołnierzy Armii Krajowej. Informacje o tym były przekazywane polskiej opinii publicznej w wielu publikacjach. TVP miała więc świadomość o występujących przekłamaniach oczerniających żołnierzy AK. Znany jest m.in. wywiad z prof. Musiałem, konsultantem historycznym filmu, który ujawnił, iż producent, niemiecka telewizja publiczna, miał świadomość, żę prezentowany przez nią obraz polskiego podziemia jest nierzetelny i zdecydowała się takim go pozostawić.
 Mimo to TVP zdecydowała się na emisję filmu. Emisji tej nie towarzyszyły komentarze historyków prostujących nieprawdziwe informacje prezentowane w serialu. Odmówiono również, o czym ostatnio dowiedzieliśmy się, komentarza na wizji środowisku kombatantów z Armii Krajowej. Wszystko to zakłada złą wolę TVP.

Taki proces żołnierze AK mogą tylko wygrać. Obojętnie jakie rozstrzygnięcie zapadnie na sali sądowej. Bo popularyzacja wiedzy o Armii Krajowej zawsze będzie jej zwycięstwem. Ta wiedza broni się sama. Podobny proces, moim zdaniem, powinien zostać przez środowisko AK-owskie wytoczony telewizji ZDF przed niemieckimi sądami.

Dlaczego pałac prezydencki zdecydował się na wyemitowanie tego filmu w TVP? Moim zdaniem najgorszym rozwiązaniem byłoby, gdyby sprawa pamięci o Armii Krajowej przerodziła się w konflikt polityczny, o wydźwięku podobnym do sprawy katastrofy smoleńskiej. Dlatego właśnie to nie partie czy ugrupowania polityczne, ale właśnie bezpośrednio pokrzywdzeni, czyli środowisko kombatanckie powinno przejąć na siebie rolę inicjatywną.
Armia Krajowa była bowiem ponadpartyjnym wojskiem niepodległej Polski i takim powinna pozostać.

Jeśli zaś ktoś podobnie jak p. K. Wójcicki w rozmowie w TV Republika uważa, że Polacy są dostatecznie wyedukowani by samodzielnie oddzielić fałsz od prawdy to po prostu żyje w świecie fantazji. Zwłaszcza młodzi Polacy szybciej uwierzą obrazowi w TV lub żywemu słowu niż podręcznikom, których najcześciej nie czytają. To jest też powód, dla którego po raz kolejny to właśnie kombatanci powinni wystąpić w obronie swojej i swoich poległych kolegów.

Mam nadzieję, że taką inicjatywę AK poparłyby środowiska, którym zależy na tym, by w Polsce nie było antysemityzmu. AK ma w Polsce duży szacunek, poziom wiedzy historycznej w społeczeństwie jest niski, jeżeli człowiek mający szacunek dla AK zobaczy w TV, że żołnierze AK byli antysemitami to wzrasta ryzyko, że i on zechce zostać antysemitą.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

From: ...... To: wbartosz@kprm.gov.pl Subject: Wołanie o pomoc Date: Sat, 23 Mar 2013 23:48:29 +0100 Szanowny Pan Minister, zwracamy się do Pana Ministra z prośbą o wytoczenie procesów w USA wobec winnych używania kłamliwych określeń- "polskie obozy koncentacyjne " oraz winnych ,szkalujących dobre imię naszych Bohaterów z Armii Krajowej.Pan Premier Donald Tusk trafnie zauważył cyt:"Mamy Bartoszewskiego i nie zawahamy się go "użyć".Panie Ministrze bardzo prosimy wypełnić treścią słuszne spostrzeżenie Pana Premiera.Nadarza się wyjątkowa okazja wywalczenia znacznych odszkodowań za bezczelne kłamstwa i poniżanie Polski i Polaków przez media niemieckie.Pan dzielnie stawał do boju z Niemcami w II wojnie światowej ,teraz ponownie dają o sobie znać upiory przeszłości ,prosimy Pana Ministra o złożenie pozwu w sądzie amerykańskim(najlepiej w Nowym Yorku) przeciwko niemieckiemu dziennikowi Die Welt,Bild i tygodnikowi Focus oraz niemieckiej TV- ZDF zniesławiających i poniżających Naród Polski . Panu Ministrowi życzymy dużo zdrowia ,nie zapominamy o fotografii z mottem ,które jest naszym paradygmatem. "A CO TY ROBISZ BY POLSKA BYŁA KRAJEM LUDZI PRZYZWOITYCH ?!" Serdecznie pozdrawiamy Jan Woliński Józef Galiński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364885

apel słuszny ale nie trafiony bo ani Tusk ani Zdradek tego nie zrobi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364906

kombatanckie gdyz pewnie sa sparalizowane przez wierchuszke zaprzedana postPRLowskiemu ukladowi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364898

marcopolo

tyle pisania i ani jednego przykladu tego przeklamania oczerniajacych AK  w tym Serialu,jeden ,chociaz jeden ,porabalo was czy co ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#364975

marcopolo

bozennak-wszystkie Pani wypowiedzi to :nie ogladalam i nie bede ogladac,zeby o czyms dyskutowac ,to trzeba to znac ,widziec!Gdzies mam Pani zadanie i dobrze by bylo ,aby takie zadania dawala Pani swemu mezowi,dzieciom,ja mam inne zadanie na Niepoprawnych.pl,tacy jak Pani zamieniaja  JA w  SUPER EXPRES, nie lepiej przeniesc sie na ONET.PL? KONCZE TEMAT!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#365052

Członkowie formacji SS też powinni pozwać producenta filmu za przekłamanie historyczne.
W całym filmie pokazano (nie oglądałem, więc powołuję się na przekaz pogłowia, które oglądało) tylko jednego esesmana.
To skandal.

TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#365031