Bardzo dobry dla rządu PO

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Za co? Za sposób rozegrania w mediach afery ze zwrotem dopłat rolniczych do UE. 

Fakty:
1. 2 maja Komisja Europejska informuje, że Polska, w związku z nieprawidłowym wykorzystaniem, musi zwrrócić do UE 80 mln euro.

2. Tego samego dnia premier Tusk informuje na twitterze, że winę za ten fakt ponoszą poprzednicy z lat 2004-2006 (rządy SLD i PiS).

3. Tego samego dnia zaprzyjaźniona telewizja zaprasza ex-ministra rolnictwa z PiS by tłumaczył się za tę szkodę.

4. Obwiniony PiS uruchamia swoje źródła, wynika z nich, że kara jest za lata 2007-2010.

5. Zaprzyjaźniona telewizja zaprasza posłów PO i PiS, którzy trwają przy swoich stanowiskach: PO, że winna jest PiS, PiS, że winna jest PO. Telewizja zostawia spór bez komentarza.Efekt

1. Decyzja UE została ogłoszona gdy w Polce trwa wielka majówka, elektorat PO grilluje, jeśli po powrocie czegoś się dowie, to tego, że PiS z PO znów się kłócą.

2. Wierzący swoim elektorat uwierzy

Za co bardzo dobry?

1. Za moment ogłoszenia decyzji KE. Rząd zdawał sobie sprawę, że jest kontrola. Najprawdopodobniej znał więc jej wyniki jeszcze zanim ujrzały one światło dzienne.

2. Tekst pierwszego komunikatu UE. Nie było w nim dat.

3. Pierwszą reakcję mediów: obwinienie PiS. Ponoć pierwsze wrażenie liczy się najbardziej.

4. Przygotowanie. Rząd Tuska nie potrafi działać w sytuacjach kryzysowych. Udowodnił to podczas każdej sytuacji kryzysowej. Tutaj był przygotowany.

5. Twitter. Medium nie oficjalne, ale trafiające od bardziej świadomego elektoratu PO. Jednocześnie niemożliwe do zweryfikowania pytaniami.Koszty.

1. Sądzę, że polscy dyplomaci uzgodnili z głównymi graczami UE i termin, i, cześciowo, brzmienie komunikatów. Pytanie czym nasz kraj zapłaci za dobry public relations Platformy Obywatelskiej. Stawiałbym na to, że kasą.

2. Kasą na pewno polscy obywatele zapłacą zaprzyjaźnionym z PO mediom za ich przychylność wobec rządu Tuska.

3. Wcześniej czy później wszyscy zapłacimy słoną cenę za to, że dla PO jej interes to najwyższy priorytet, a większość Polaków jej ufa. Refleksja:

Jak to możliwe, że ludzie tak sprawni w napełnianiu swoich portfeli są jednocześnie tak nieudolni w każdej innej sprawie.

Odwołując się do literatury: "Achai" Ziemiańskiego. Jest tam dwóch łotrzyków: Sirius i Zaan. Dzięki sztuczkom, udaje im się wkręcić Siriusa na królewskiego syna - następcę tronu jednego z królestw.

W tej sytuacji Zaan rozwija infrastrukturę ugruntowując władzę Siriusa, a Sirius chce nakraść z pałacu ile zdoła unieść i uciec.

Tusk i PO postępują właśnie jakby byli Siriusami.

Ocena wpisu: 
Brak głosów