Komu wierzyć: księdzu i marszałek sejmu czy gazetom i rodzinom?

Obrazek użytkownika foros
Kraj

Proszę nie mieć obaw każde z ciał w sposób jak najgodniejszy zostało zaopatrzone w to co w naszej kulturze jest przecież przypisane, aby po śmierci ciało nie odzierać z godności, a przeciwnie, ubrać je w najlepsze szaty, odmówić za nie modlitwę.

Ksiądz H. Błaszczyk w TVN24
 
Jego zdaniem, każde z ciał w sposób jak najgodniejszy zostało potraktowane. (..) Przyznał, że gdyby pod ręką był polski sztandar, na pewno owinięto by w niego ciało prezydenta. Sztandaru nie było, ciało owinięto w całun, tak jak pozostałe.
- Ale proszę zauważyć, że w tym okryciu była jakaś narodowa wspólnota. Jak pamiętam prezydenta, to majestatem swojego urzędu nie starał się odbiegać od swoich obywateli, którym służył. Może ta wspólnota jest też narodowa - mówił Błaszczyk.
"Znamy los ciała od momentu rozpoznania" 
Sam nie ma wątpliwości, że w trumnach spoczywają właściwe ciała. - Znamy los ciała od momentu rozpoznania. Ciało po rozpoznaniu otrzymywało imię i nazwisko, było przekazywane do pomieszczenia, gdzie było przygotowane do transportu. Ciała były owinięte całunem, na to wkładano im strój: mundur, garnitur albo kostium.


Wspominał również niezwykłe zaangażowanie minister Ewy Kopacz. - Ona w każdej chwili obecności, jako lekarz i urzędnik poganiała Rosjan do rzetelnego wykonywania zadań, jako minister współpracowała z administracją.


Ufam w mądrość narodu. Ufam, że ta żałoba przekształci się w mądrą pamięć      
Ks. Henryk Błaszczyk
 
W trakcie sekcji okazało się także, że Rosjanie zbezcześcili ofiary katastrofy smoleńskiej. Nie dość, że wykonali pozorną sekcję, to w jamach brzusznych zwłok zaszyli rękawiczki, gazy, kawałki drewna, ziemię i śmieci, które znalazły się na stole sekcyjnym. Następnie brudne nagie ciała włożyli do foliowych worków i zamknęli w trumnach.
 
– Odkryto ślady niewłaściwego obchodzenia się z ciałem. Można tu mówić o tym, że doszło do zbezczeszczenia zwłok. Wydaję się, ze Rosjanie działali tak, jakby byli pewni, że nikt nie będzie otwierał trumien i tego nie wykryje – opowiada nam osoba zbliżona do śledztwa.


Nasi lekarze ustalili także, że sekcja zwłok przeprowadzona w Moskwie została wykonana pobieżnie.


– Właściwie można tutaj mówić o pozorowanej sekcji zwłok – mówi nasz informator. – Poza wykonaniem rutynowych cięć nie ma śladów przeprowadzania badań, jakie robi się podczas standardowej sekcji. A bez tego nie sposób określić, jaka była przyczyna śmierci ofiary – wyjaśnia. Wygląda więc na to, że Rosjanie w dokumentach wpisywali po prostu byle co.
 
Pracujemy jak jedna duża rodzina. Muszę powiedzieć, że po raz pierwszy jestem świadkiem podobnej, tak dobrej, można powiedzieć, wzorcowej współpracy oraz wzajemnego dopełnienia się w pracy. Jestem również upoważniona w imieniu tych, którzy już wylecieli, ale byli tu w charakterze krewnych i bliskich ofiar katastrofy, wyrazić podziękowanie pani minister za solidną pracę, za zaangażowanie w tę pracę” – dziękowała Ewa Kopacz 13 kwietnia 2011 Tatianie Golikowej, minister zdrowia Federacji Rosyjskiej. 
 
To woła o pomstę do nieba. Przecież lepiej traktuje się zwierzęta. Przedstawiciele polskiego rządu, którzy do tego dopuścili, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej, a cały naród musi poznać szczegóły tych zdarzeń. Nie wolno pozwolić na to, by sprawa została zamieciona pod dywan, tak jak próbowano to zrobić dwa lata temu. - Andrzej Melak, brat Stefana Melaka, szefa Komitetu Katyńskiego, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku
 
upd
swoją drogą, gdyby światowej sławy amerykański profesor powiedział zagranicznym mediom, że na własne oczy widział to, co napisała Gazeta Polska, to jakie byłyby reakcje? Nie mówiąc już o merytorycznych badaniach?
Ciekawe więc, czy po ekshumacjach Gosiewskiego i Kurytki szanse na 1. dalsze ekshumacje 2. udział w nich ekspertów niezależnych, zwiększyły się czy zmniejszyły?
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

zapomni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238278

gość z drogi

o TYM niewytłumaczalnym wręcz draństwie,tym lepiej DLAPOLSKI,

Dla Polski oszukiwanej,okłamywanej od 10 Kwietnia 2010 roku,każdego DNIA

dzisiaj oszukuje się ,że dba się o przyszłe pokolenie,

tak,

tak dba się 

jak o SMOLENSKIE CIAŁA OFIAR Lotu Śmierci

pani kopacz ,nie wstyd pani,jaka z pani kobieta,jaki lekarz ?

W Polsce jest prastara tradycja obmywania ciała zmarłego,ubierania GO i godnego pochowania, czy tego panią nie uczono ?

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#238282

Co Pan pisze jaka kobieta jaki lekarz? Tej KUR..E łeb uciąć i do dołu z wapnem. Moze być z tym księdzem bo w jednym trepie bujani.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238290

 Człowieku o jakim Ty wstydzie mówisz?.Czy glista może być wstydliwa ??

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238330

gość z drogi

a no nie :)

pozdr :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#238502

 - i wezwijcie Polaków do przybycia do Warszawy otoczyć Sejm RP w obronie Naszej Ojczyzny Polski,może przyjedzie nas nawet kilka milionów !- jak nie podejmiecie radykalnych działań to mordercy Prezydenta RP "wybiją Was co do nogi" ratujmy Polskę póki jeszcze czas ! - i na litość boską nie bawcie się w sejmie z mordercami w pozorowaną demokrację , od tuska w prezencie dostaliście celowo tylu posłów aby trzymać Was w wiecznej nadziei - to jest najlepszy z możliwych czas ODWAGI ! ! !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#238353

Foros ! Nie wiesz komu wierzyć ? Wierz sobie!Pierwsze wrażenie jest najlepsze i najcelniejsze. Zresztą w tej chwili widac jak cala mistyfikacja sie wali...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238377

Powinna być konfrontacja księdza H. Błaszczyka i  kopacz. Czy ten ksiądz jeszcze żyje? A może został już biskupem - kapelanem WSI, podobnie jak kopacz marszałkiem (małe litery odpowiednie do zerowej wartości tej kobiety).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ELAT

#238437

Kto się o platformę otrze
staje w szereg łotr przy łotrze.

To chyba tyle w temacie.
Foros - dzięki za zestawienie i przypomnienie tych haniebnych wypowiedzi.

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#238469

 Mam jednak wątpliwość.. Może inaczej to "my" Naród ,tylko my musimy stanąć w obronie Naszej Ojczyzny!. A oni / posłowie senatorzy PIS-u/ mogą nam pomóc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238490