Trzy priorytety II rządu Tuska

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Moim zdaniem w II kadencji rząd premiera Tuska ogłosi następujące priorytety:

 
1. Debata konstytucyjna - naprawa demokracji. Musimy pracować nad poprawą jakości naszej demokracji. Frekwencja poniżej 50% to jednak sygnał, że nasza demokracja może nie być wolna od wad. Ogólnopolska debata konstytucyjna jest najlepszym narzędziem, by to zmienić. 
 
2. Gospodarka. Gospodarka jest najważniejsza, w związku z tym uwaga rządu powinna się skupić nad racjonalnym podzialem środków unijnych przyznanych na lata 2014 i 2021. Centrum strategiczne ministra Boniego jest tutaj strzałem w dziesiątkę. 
 
3. Kwestia krzyża smoleńskiego przez długie miesiące bulwersuje szerokie rzesze opinii publicznej, kompromitując nas za granicą. Czas sprawę wyjaśnić i położyć jej kres.
 
Nadmienić należy, że przy okazji naprawy demokracji warto zająć się też likwidacją zagrozeń płynących ze strony środkowisk faszystowskich i przestępczych.
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tańczylibyśmy, proszę Pana, ze szczęścia, gdyby to polska demokracja mogła li tylko „nie być wolna od wad.”  ale ona na naszych oczach obumiera.   I to w sytuacji, gdy tak naprawdę ta demokracja nigdy się u nas poważnie nie zadomowiła.

Świat, również ten świat polityki, nie znosi próżni.   Obumieraniu tej wcześniaczo-niemowlęcej demokracji towarzyszą coraz wyraźniejsze oznaki wprowadzania do naszej ojczyzny - dyktatury.   Dyktatury „miękkiej” z zewnątrz i „twardej” od wewnątrz. Co poniektórzy wolą ją nazywać – „totalitaryzmem”.

Demokracja, to nasze słabowite niemowlę, cierpi na raka.   A to mizerna prognoza na przyszłość.   I co jest tym rakiem Koteczku (to nie do Pana)?

Pozdrawiam,

kassandra

 

P.S. Gdzie widzi Pan w Polsce na tyle silne „środowiska faszystowskie”, aby mówić o realnym problemie zagrożenia z ich strony?   Doświadczamy za to, na co dzień, fatalnych skutków wymuszonej koegzystencji ze „środowiskami komunistycznymi i postkomunistycznymi”. Z ich forpocztą w polskich rządach, Sejmie i sądach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#191051

To co ja widzę, nie jest szczególnie ważne. Niemniej sądzę, że narracja rządu będzie wyglądać właśnie tak, czego pierwociny w postaci palikotowego krzyża już mamy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191105

No, to chyba tylko Pana zdaniem. Nic z tych rzeczy nie nastąpi. To pewne. Platforma Obywatelska ma inne zamiary. Ostatnie zdanie Pana tekstu pasuje do nich właśnie, jak ulał. To jest to środowisko...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#191035

czas pokaże

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191107