Nergal pasuje do TVP

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Aro z którym pracowałem w Londynie, opowiadał mi kiedyś o tym, jak dał w dzioba Nergalowi. Było to dawno temu, w latach chyba 90tych. Obaj byli początkującymi muzykami z zespołów o podobnym stylu. Nergel nagadał głupot na temat zespołu Aro, ten podając się za jego fana wprosił się do niego i w jego własnym mieszkaniu przyłożył mu tak, że ten poleciał na telewizor. Po czym wyjaśnił za co oberwał. Nergal pobiegł po kolegów. Tak więc jak wszyscy mówią o strasznym sataniście, to ja widzę gościa, który dostaje w dzioba we własnym mieszkaniu i leci po kolegów.
Muzykiem jest dobrym, doszedł do tego ciężką pracą. Jego idee są złe ale dla niego finansowo opłacalne. Te idee, to moim zdaniem wynik antykościelności. Różne media nad tym pracowały i pracują, od GW, przez Nie do Faktów i Mitów, a muzycy gigantami intelektu w większości nie są.

Samo zatrudnienie go w TVP tuż przed wyborami jest prowokacją. Widać to było już po tym Tuska „nie będę klękał przed księdzem”, że próbuje się znów straszyć „czarnymi”, inicjując reakcję episkopatu rozbujać nastroje antykościelne. Jak już straszenie Kaczorem i IV RP lemingów nie rusza, to może choć to. Jest to też gra pod elektorat Palikota. Tyle, że może się skończyć odwrotnym od zamierzonego efektem.

Nergal jest przynajmniej szczery. Co do reszty funkcjonariuszy mediów, to robią po cichu to, co ten mówi głośno. Wczoraj, jak podczas programu TVP Info pani prowadząca przerwała na starcie Petelickiemu wywód dotyczący braku wyciągnięcia wniosków przez Polskę po 11.09 i puściła materiał filmowy, to czyż nie zapachniało siarką. Specjalista chciał ostrzec Polaków, przed grożącym im niebezpieczeństwem a ona zamknęła mu usta. Jest to zachowanie tak powszechne i codzienne, że do tego przywykliśmy a nie powinniśmy.
Jak się dokładniej dziennikarzom przyjrzeć, to spod koafiur wyłaniają się rogi a kopyta rozpychają drogie buty. Ich manipulacje nas oślepiają, odbierają słuch.

Telewizor, jak kiedyś się mówiło, jest naszym oknem na świat. Za jego pośrednictwem większość Polaków widzi wydarzenia, polityków, politykę. TVP pokazuje je w krzywym zwierciadle, jak gabinecie luster. Z karła robi olbrzyma z olbrzyma karła. Zniekształcony obraz powoduje szkodliwe dla ludzi wybory, te zaś niszczą ich życie. Bo polityka ma na nie przemożny wpływ.

Tak więc patrząc na podejście Kościoła do głównych telewizji, to najrozsądniejsze ma nieco zwariowany ksiądz Natanek, który rzucił klątwę na dziennikarzy TVN mówiąc „Panie wybacz, po raz pierwszy. Niech przekleństwo Boga zstąpi na Was, teraz i na wieki wieków. Amen”

Podobna tematyka:
http://romanzaleski.salon24.pl/238291,media-mordercy
http://romanzaleski.salon24.pl/264515,medialnalna-okupacja

Obraz z Wikipedii

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przypuszczam że to nawet nie są jego idee. To medialny wizerunek sprawiający że stał on się postacią znaną. Żałosny wytwór epoki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#182783

Jaka epoka, takie wytwory.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#182873

że jakoś o nim cicho było kiedy jeszcze był Panem HOLOCAUSTO:) Czerskiści przemianowali go na Nergala i jest CELEBRYTA jak malowany.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#182809

Holokausto i "żydowska gazeta dla Polaków" jak ja określa Michalkiewicz. Ciekawy alians.

A może to kolejny temat zastępczy w kampanii, po debatach o debatach?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#182871

To początek końca kariery Nergala jako muzyka, może nawet idola nastolatków, rozpłynie się pięknie w tym koktajlu beznadziei telewizyjnej. Co do jego image scenicznego, jest ono tak wtórne, że chyba tylkoi nastolatki się na nie łapią. Mający prawo głosu na bank nie traktują tego pana poważnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#182817

Oby, ale właśnie dla dzieciaków takie mieszanie w głowach jest niebezpieczne. Zwłaszcza, że mieszaczy są całe stada.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#182875

Mający prawo głosu biorą na poważnie nawet Paligniota, ech...

A Nergala nastolatki uwielbiają, i pewnie nie tylko one.
Facet niegłupi, a do tego, cóż, sympatyczny.
Niestety ciągnie go do tandety, i to wielowymiarowo... może kiedyś mu przejdzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#214560