Akcja anty GMO

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

O ile na profilu pierwszej pikiety w Facebooku było zaledwie z 30 osób, to teraz dochodzi już do 1300, petycję podpisało już kilkanaście tysięcy osób i ponoć dziennie przybywa 1000 podpisów.

Czy senat odrzuci uchwałę sejmu lub wprowadzi poprawki które spowodują zamknięcie furtek wprowadzających GMO zobaczymy. Jest to w czasie przedwyborczym a zwłaszcza w wypadku senatorów możliwe. Startują w okręgach jednomandatowych a tu każdy głos się liczy i wygrywa tylko jeden.
27go, czyli w środę o godz 8.00 na Wiejskiej będzie kolejna pikieta, może wyjdzie z tego demonstracja. Nie sądzę też że przegłosowanie ustawy bez poprawek zakończy akcję protestacyjną. Naciski na poszczególnych senatorów koalicji mogą być skuteczne.
W senacie jest obecnie 53 reprezentantów PO, 2 PSL, 1 PJN i 7 dmiu niezrzeszonych. Lista jest tutaj: http://www.senat.gov.pl/k7/senat/alf/list-woj.htm. Tak więc wystarczy by kilku senatorów koalicji rządzącej nie poparło projektu i jest szansa. Piszcie do nich!
PiS tak jak w sejmie będzie głosował przeciw.
Jak wygra dyscyplina partyjna w koalicji, to chyba pozostaje tylko skarga do Trybunału Konstytucyjnego.
Art 68 konstytucji pt 4– mówi o obowiązku władz przeciwdziałania „negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska”
art 74 pt 1 ” władze zapewniają bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom” W tym wypadku postępują dokładnie przeciwnie.

Petycja:
http://alert-box.org/petycja/

Pikieta:
http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=141660125908249

Nowości z innych frontów „światowej wojny” z GMO:

Rząd węgierski niszczy wykryte uprawy GMO. Węgrzy zakładają że jest około 2500 ha nielegalnych upraw. Pytanie ile jest w Polsce. Legalnych jest 3 tyś ha, to oprócz Niemiec najwięcej w Europie.
http://english.peopledaily.com.cn/90001/90777/90853/7441728.html

Prowadzone w Kanadzie badania wykazały że nie jest prawdą że pestycydy używane przy uprawach GMO nie pozostają w ludzkim ciele po zjedzeniu roślin GMO. Nie dotyczy to na dodatek tylko roślin GMO konsumowanych bezpośrednio ale i mleka z krów żywionych GMO, czy jajek kur. W krwi 93% ciężarnych kobiet poddanych badaniom znaleziono Bt toksyny.

http://www.naturalnews.com/032510_unborn_babies_GMOs.html#ixzz1NO1VEsxO

Opisuje problemy farmerów którzy od kilkunastu lat uprawiają GMO i w związku z tym muszą używać coraz więcej herbicydów. Oraz mówi o wpływie wpływie najpopularniejszego z nich na „uszkadzanie DNA,..., raka, defekty u noworodków”.

http://motherjones.com/tom-philpott/2011/07/monsanto-superweeds-roundup

Raport:
http://www.scribd.com/doc/57277946/RoundupandBirthDefectsv5

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://alert-box.org/petycja/ !! Im nas wiecej, tym lepiej!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#173776

http://alert-box.org/petycja/ !! Im nas wiecej, tym lepiej!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#173777

trzeba walczyć z tym syfem. GMO jest bardzo niebezpieczne. Nawet w UK widzę na swoje własne oczy , ze wszędzie w marketach owoce wyglądają za pięknie .

"Angole" akurat maja to gdzieś bo to tępy naród.

Monsanto w moich rodzinnych stronach w Polsce hodują ziemniaki - dziki od tej pory wyniosły się z lokalnego lasu. Wcześniej było ich mnóstwo :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174005

"Monsanto w moich rodzinnych stronach w Polsce hodują ziemniaki - dziki od tej pory wyniosły się z lokalnego lasu. Wcześniej było ich mnóstwo :)"
Człowiek nie świnia(dzika), wszystko zeżre. Potwierdza się.

Trzeba walczyć, choćby piórem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174018