Czy prezydentowi i premierowi uwiera pamięć o Powstaniu Warszawskim?!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Prezydent i premier wyjechali już chyba na ... na zielone. Na trzy miesiace przed 70 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zabrakło ich na premierze niezwykłego filmu. cyt. za wPolityce < ...Film został zmontowany z autentycznych dokumentalnych zdjęć z 1944 roku. Zdjęcia te wybrano z powstańczych kronik, nakręconych w walczącej stolicy przez operatorów Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej, m.in. przez Antoniego Bohdziewicza „Wiktora”.

Dzięki połączeniu w jeden spójny ciąg archiwalnych fragmentów, skonstruowano następnie fabularną historię dwóch głównych bohaterów filmu, braci-operatorów, dokumentujących przebieg powstania. Czarno-biały materiał poddano po montażu koloryzacji oraz udźwiękowiono.

Na potrzeby filmu napisano ponadto specjalne dialogi, które czytają aktorzy, wśród nich Michał Żurawski i Mirosław Zbrojewicz. Część to dialogi fikcyjne, wymyślone przez twórców filmu. Niektóre wypowiedzi są jednak prawdziwe - odtworzono je dzięki analizie zdjęć z kronik i skorzystaniu z pomocy specjalistów od czytania z ruchu warg.
Ostateczny efekt jest taki, że film „Powstanie Warszawskie” - w którym na kolejnych kadrach widać powstańców oraz ludność cywilną - wygląda, jakby nakręcono go współcześnie i robi na widzu ogromne wrażenie....>

Obaj od lat, od zawsze mają czas na bzdety, na pierdoły!
Ale na premierę filmu tak istotnego dla naszej pamięci, tożsamości nie zdołali sobie zarezerwować dwóch -trzech wieczornych godzin!
To dla tych panów znamienne i tyPOwe!
Polskość, heroizm, patriotyzm naszych dziadków i rodziców ich naprawdę bardzo uwiera.
I dlatego co rusz to demonstrują.
Gestem, mową i czynem.

I cóż tu można jeszcze dodać!?

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

napewno to ze "panowie" maja nas Polakow gleboko, a pamiec o naszych bohaterskich przodkach ich zadaniem jest zamazac zlikwidowac wszelka pamiec o nich o POLSKICH BOHATERACH. Toz to jeden jak i drugi sa wrogami Polski i Polakow, jak gudlaj, przechrzta o skradzionym nazwisku, hrabia od siedmiu bolesci i wnuk zolnierza Wermahtu, oni maja byc zainteresowani czym kolwiek co dotyczy Polski, owszem tak, jej likwidacja? A narod w blogim amoku. POLAKU ZAPAMIETAJ

Zródłem zła, nie tylko na Ukrainie, Polsce, na calym swiecie są Zionist Jews dazacy do aneksji calego swiata do JWO of Evil. Banderowcy czyli ukrainska al - CIAda, palacy zywych ludzi w zamknietych budynkach sa obecnie tylko narzedziem w rekach Zionist Jews. Polacy ! Rodacy ! Kiedy juz Zionists rozpetaja III - Swiatowy Zakaz Lotow tak bardzo oczekiwany przez tzw. polskich politykow o polskobrzmiacych nazwiskach popierajacych kult Bandery "w celu wyzwolenia Ukrainy od sowieckiej niewoli" nie dopuscmy aby uciekli oni do Rumunii. Poniewaz historia czesto powtarza sie istnieje zagrozenie, ze uciekinierzy moga utworzyc tzw, rzad londynski. "Nasz rząd" czyli marionetkowy rezim ryzego dyktatora musi wykonywac wszystkie polecenia Zionists a im chodzi tylko i wylacznie o interes Zion Imperium Israhella i Jewnited States of Israhell, do ktorego Polska zostala anektowana w 89 roku po zainstalowaniu Syjonizmu, kolejnego systemu totalitarnego, dla oglupienia nazywanego demokracja tzw. amerykanska typu dwupartyjnego. Interesem zbrodniczego Zion Imperium Israhella i Jewnited States of Israhell jest osaczenie Rosji, ktora Zionists beda tez probowac wyzwalac ale dopiero po aneksji Ukrainy do JWO (Jew World Order) w operacji Wolnosc Rosji, przylaczeniu Ukrainy do NATO (Nazi Allied Terrorist Organiϟϟation - zbrojne ramie Zion'u) i wybudowaniu baz USArmy a takze popularnej tzw. Antyiranskiej Tarczy Rakietowej. Modlmy sie do boga chinskiego aby Zionists nie sprowokowali Rosji z polskich terytoriow. Syjonizm - Oszustwo, Smierc, Zniszczenie !!! EDelman powiedzial ze "dotad beda Polske gnebic i przesladowac az nie zostanie kamien na kamieniu tylko wieczna zmarzlina".

Vote up!
4
Vote down!
0
#1424579

szlifuje kolejnego "Hejdżuda". A poza tym mają ważniejsze sprawy niż Powstanie Warszawskie. Ja stawiam na to, że główkują obaj jak zachować pomnik stalinowskiego generała w Pieniężnie...

Bo jak on poleci, to polecą pozostałe 300 z hakiem, rozsiane po całej Polsce.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1424589